Zestaw kolumn 5.1 do ampli Yamaha RX-V620RDS

Silent_bb

New member
Witam

Przeglądam to forum od jakiegoś czasu ale w końcu postanowiłem poprosić o pomoc w doborze sprzętu który chciałbym mieć w swoim pokoju.

Obecnie posiadam stary amplituner Yamaha RX-V620RDS, który kupiłem jakiś czas temu ze względu na śmiesznie niska cenę, dużą ilość wejść optycznych oraz przedwzmacniacz.

Z racji mocno ograniczonego budżetu do tej pory amplituner napędza leciwy zestaw głośników Genius Genius SW-HF 5000.
Używam tego zestawu głośników od ładnych paru lat ale dawno przestały mi wystarczać.

Kondycja finansowa ostatnio uległa poprawie i zacząłem rozglądać się za czymś sensownym.

Najczęściej używam sprzętu do oglądania filmów i grania na konsoli.


Sprzęt znajduje się w pokoju około 20 m2, który znajduje się na poddaszu domu jednorodzinnego. Pokój nie jest klasyczną kostką tylko jedną ścianę tworzy betonowy spad dachu kończący się około 0,5m nad podłogą. Przed skosem znajduje się kanapa a na przeciwległej ścianie telewizor a obok drzwi.

Odległość kanapy od telewizora to około 2,5 m.


Szukam zestawu raczej używanego bo nowe przyprawiają o cenowy ból głowy.
Podejrzewam, że cokolwiek innego bym kupił to będzie sprawowało się lepiej niż to co posiadam w chwili obecnej.


Zmiana amplitunera przynajmniej w najbliższym czasie nie wchodzi w grę.
Spełnia w zasadzie wszystkie moje oczekiwania i ogólnie jestem z niego ogromnie zadowolony.




Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na zakupy to około 2-3 tys. Nie mam upodobań co do marki ale skłaniał bym się ku temu, żeby przód był na kolumnach wolnostojących a nie podstawkowych.
Nie zakładam, że zestaw musi oscylować w górnej granicy budżetu. Wole dobry dźwięk za mniejsze pieniądze niż satysfakcje z posiadanej firmy kosztem jakości odsłuchu



Prosiłbym o sugestie i propozycje zestawów.
 

Silent_bb

New member
Te JBLe wyglądają na ciekawą propozycje.
Bedzie trzeba chyba trochę zweryfikować budżet bo ciężko znaleźć używany zestaw a nowy bez subwoofera to prawie 5 tys zł.

Na szybko przejrzałem recenzje frontów i spełniają swoje zadanie w kinie domowym.
 

Silent_bb

New member
No i w końcu nie kupiłem kolumn bo wypadły nagłe wydatki i cała sprawa się posypała.

Niedawno temat powrócił i znów jestem na etapie planowania zakupu.

Pytanie czy proponowane JBLe nadal są dostępne czy może w ostatnim czasie pojawiło się coś innego?

Tym razem budżet trochę większy bo miedzy 3,5 a 4 tys. byłoby do wydania, oczywiście nie jest to granica zaporowa. Jeśli miałbym wydać trochę więcej to chętnie dołożę do lepszego sprzętu
 
Ostatnia edycja:

Silent_bb

New member
Długo zeszło ale wypadałoby się pochwalić i podziękować publicznie.

Dzięki blackninja stałem się posiadaczem zestawu 5.0 firmy Monitor Audio, która od dawna zaprzątała mi głowę. W skład zestawu weszły Bronze 6 na przód, Bronze 2 na tył i jako centralny Bronze Center a wszytsko to w czarnym kolorze.

Chciałem podziękować blackninja za cierpliwość, fachowe doradztwo i błyskawiczną realizację. Był to mój pierwszy ale na pewno nie ostatni zakup u niego. W planie sub, amplituner i pewnie na koniec jeszcze telewizor.
 
Do góry