Zestaw kolumn 5.0

Fatman_1

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Fatman chyba dołączysz do naszego klubu :)

Żeby chociaż, kurna, te balboa były w ciemnym brązie (jak Quintasy) to miałbym szybsze myślenie a tak tylko ta jasna brzózka... wogóle nijak nie pasuje do mojego wnętrza. Poza tym świeciłaby swoją bielą nawet w ciemnościach, kiedy oglądam kino. Plamy takie...
Dlaczego nie wymyslili tych kolumn w wiśni albo palisandrze. Karrramba :evil:
Są też trochę dla mnie za duże. Mój LCD wisi na ścianie a więc one musiały by stać przed tą ścianą... Koszmar.... ale... za ile można "wyrwać":

HK 335 + balboa
HK 235 + balboa
HK 335 + zestawik oparty o JBL E60/x/x z subem
HK 335 + CSS 1500
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HK 335 + balboa.......................................................4855
HK 235 + balboa.......................................................4331
HK 335 + zestawik oparty o JBL E60/x/x z subem............5953
HK 335 + CSS 1500...................................................7417
HK 335 + E90+E10+EC25............................................5465
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dziś polazłem znowu na odsłuchy zabierając ze sobą Stinga w DTSie, koncerty Corelliego - Corelli Concerti Grossi op.6, (Harmonia Mundi 7908-2-RC) i coby twardej jazzowej gitarki posłuchać: Lee Ritenour - Collection (GRP, GRD-9645).
  1. Onkyo 503/403 + Quadral Quintasy 500
    Dżwiek bardzo jasny. W pure stereo z basem cienko. DTS łagodnie i miękko ale mnie nie powalił. Orkiestra kameralna (Corelli) - znakomicie. Ładna góra, bardzo szczegółowe ale basu trochę mało.
    Ritenour z pudełkowym trochę basem, jakos płasko. Troche jakby duszenie się, scena jeszcze jako tako.Szkoda, że BR jest z tyłu - nie mogę u siebie zastosować.
  2. Denon 1706/1720 + JBL Movie II (E60, E10 i przyjaciele)
    Takie zestawienie to jakaś porażka. Ciemno i wytłumiony dźwięk jakby kolumny były w jakis dywan zawinięte. W direct stereo fatalnie IMHO. Dźwięk po prostu nie żył. Orkiestra kameralna brzmiała jak z pod wody. Na myśl przychodził mi Titanic ;) Takiego zestawu nie kupiłbym za żadne pieniądze.
  3. HK 130/22 + JBL Balboa
    No pięknie. Jest przestrzeń, jast oddech. Sting w DTSie brzmiał wybornie, nawet ludziska z innych kątów sklepu przyszli posłuchać. Widziałem juz prawie kapiące łzy więc zapuściłem kameralną. Corelli całkiem w porzo. Góra szczegółowa, taka jaką lubię, obszerna średnica, ładny bas - i byłby to mój wybór gdyby nie kolor :twisted: Niecch ktoś, kto zna chiński zadzwoni tam i powie, żeby choć jeden komplet w wiśni zrobili... Ciekawe jak jest "klient nasz Pan" po chińsku.
  4. Onkyo 603/403 + Grandhigh FS 200/S300/AS-W10
    Ładne, spokojne dźwieki. Basu za mało jak na takie szafy - spodziewałem się grzmotów a tu spokojny dół, którego nie mogę nawet nazwać masywnym. Myślę, że to jasne granie to specyfika amplitunerów Onkyo. Do klasycznej zestaw nadaje się bardzo. Piękna i szczegółowa góra, ale nie ostra broń Boże.
  5. HK 240/23 + JBL E80,E20,E25C,E150P
    No !!! Tego to można słuchać. Po wysłuchaniu wszystkiego w neutralnych trybach zacząłem zabawę z DSP. Sting w STD mnie rozwalił. Takie dźwięki to miód na moje skołatane serce. Fields of Gold sprawiły, że zapomniałem po co tu przyszedłem... klasa. Najchętniej przyniósłbym łóżko i leżał w tym dźwieku... Corelli na tym sprzęcie pokazał dopiero co znaczy orkiestra kameralna. Brzmienie po prostu pię-kne. Gitary Lee Ritenoura nareszcie odzyskały życie utracone na Denonie. Bas dokładny i ciepły, tak właśnie lubię. Właczyłem suba i pokręciłem - jest jeszcze zapas, żeby schodzić niżej, ale doradzam tylko do 3/4 skali. Potem robi się "remiza". Jest w nim solidny thrill bez trzeszczenia, wibracji i jakichś pisków (zasłyszane w Waflach). Ładne mięso. Na koniec przećwiczyłem jeszcze Eleven Hours - Marsa Lasara (Q Sound System RM-0022), żeby trochę pary puścić i gęściejszego dźwięku popróbować. Jest dobrze a nawet bardzo dobrze.
Podumowując. Medale przyznaję w kolejności:

Złoty - HK 240/23 + JBL E80,E20,E25C,E150P
Srebro - HK 130/22 + JBL Balboa
Brąz - Onkyo 503/403 + Quadral Quintasy 500

Całkowita porażką dzisiejszych odsłuchów był Denon z JBL Movie 2.

Blackninja - poprosze o cenę "złotego" zestawu (ale bez DVD) oraz tych samych kolumn z HK 335 i 435. Kij mi w nery - jeżeli to tak będzie brzmiało u mnie w chacie to może stać nawet i przed telewizorem, a niech tam...
Osdsłucham jescze Avance Dana 670, Dali Concept 6 i ... JBL CSS 1500 i składam zamówienie.
 

misiekkb

New member
A jak Quadral Quintasy 500 w muzie stereo sobie radza, bo niby pasmo przenoszenia wysokich tonow nie jest w za wysokie, ale to nie wszytsko liczy sie czystosc dzwieku i jego neutralnosc?? Czy moze lesze sa magnaty z serii motion ?? Pytam sie gdyz chce wymienic swoj stary zestaw kolumn kody na jakies, ktore zarowno sa dobre do filmow, cdda jak i dvd-audio i sacd, ale szukam czegos w rozsadnej cenie, owszem chcialbym bardzo JBL Studio, ale ich cena. Mam ampli H/K 135
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
240+e80+e20+ec25+e150p..........................5 807pln
335+e80+e20+ec25+e150p..........................6 112pln
340+e80+e20+ec25+e150p..........................6 502pln
435+e80+e20+ec25+e150p..........................6 868pln

misiekkb ile kasy na te nowe glosniki?
 

misiekkb

New member
zamierzam wymieniac je pokolei napoczatku zaczne od frontow, gdzies tak do 1,5 tys zl, ale to narazie sie pytam, gdyz wlasnei niedawnao wimienilem tv i amplituner, wiec musze podreperowac budzet. Czyli Blackninja jakie glosniki sa dobre zarowno do audio(wlaczajac w to cd, dvd-audio i sacd) oraz filmow??
 

misiekkb

New member
czyli poprostu nie bede sie pytal jak brzmia tylko wybrac sie do sklepu i posluchac ich brzemienia, a swoja droga jak u nich brzmi dzwiek, zwlaszcza gora?? Wiem ze JBL sa dobre i maja piekny dziwek, bo kolega ma stary model do stereo i muza na nich to poezja
Ok, swoja droga tak to co oprocz JBL jest godne polecenia ??
 

rees

Member
Fatman: o którym koncercie Stinga mówisz? Chciałbym kupić sobie żeby mieć w DTSie - chodzi o "All this time" ?
Z góry dzięki za odpowiedź,
pozdr
 

Manuel_86

New member
Witam.
Uczepie się tego wątku bo także zamierzam kupić budżetowy zestaw 5.0 za ok.1000zł. Niestety prawdopodobnie dopiero w wakacje 2007 a to z powodu finansów:? , chociaż to nie jest przesądzone.
Wracam do tematu.
Jestem zainteresowany zestawem quadral quintas 500, ale ciekawi mie też zestaw jamo S 408. Różnica w cenie znaczna, ale czy w dzwieku i jakosci też? Wiem że quadrale zbieraja pochlebne opinie, a jamo s 408 ma problemy ze srodkiem pasma ( 2*20cm+2,5cm), z kolei mowi sie że jamo gra miękko ( chociaż nie wiem czy ten model), a quadral ostro dołem i górą. Budowa wskazuje co innego, ale wszystko zależy od strojenia, a zreszta co ja tu pisze.
Chodzi mi o to czy warto wydawać więcej na quadrale niż na jamo skoro to i tak klasa niskobudżetowa?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Guys,
Dzisiaj słuchałem KEF-ów iQ5, iQ7 i iQ1 i to ze wzmacniaczem Accuphase. Tylko stereo, w dobrze wytłumionym pokoju do odsłuchów. Możdżer i podobne klimaty.
Potem pojechałem do MM NDI i usiłowałem słuchać zgomadzonych tam różnych głośników. Ściana płaczu. Mój słuch jest już spaczony. Nic już dla mnie nie zabrzmi w MM...
Accuphase kosztuje 13800. Nie stać mnie. Czy zaakceptuję coś innego?
Po co ja tam polazłem ??? Stupid me !!!
 

misiekkb

New member
blackninja napisał:
Jak się nie ma co sie lubi, to się lubi co sie ma!

Dobrze powiedziane ja tez marze o JBL Studio, jak posluchalem ich dzwieku, ale co z tego nie mam na caly komplet, ba nawet nie mam na fronty, ale wiadomo jak kupie fronty to koniecznie bede musial reszte wymienic na JBL Studio. Ale zrobie tak jak mowil Blackninja kupie sobie fronty JBL Northbridge, do tego pozniej sub, tylko co dac na tyl, czy zostawic swoje fronty Kody 701 i dac je jako surrondy, czy moze cos innego??
 

Rocks

New member
rees napisał:
Witam wszystkich,

Bardzo prosze o rade. Otoz postanowilem zakupic zestaw kolumn do KD i szczerze mowiac nie wiem co wybrac:) Moj budzet to max 1000 zl ,

Wczoraj dojechały głośniki które słuchałem w sklepie i uznałem za baaaardzo dobre.
Rubicon RP-26 mk II (F,S,C) + SUB 10... Zapłaciłem ciut więcej niż chcesz wydać (1200 zł)
Kurdę... Poza wygladem maskownicy subwoofera nie umiem ci podac żadnych wad takiego zestawu ;)

Teraz szukam kogoś kto mi odradzi 516-kę pioneera ;)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Ciąg dalszy moich peregrynacji:
Dziś słuchałem HK 240/47 z wreszcie napotkanymi JBL CST 55 (komplet 5.1) i muszę przyznać, że brzmią bardzo ciemno i mulaście. Skreśliłem je.
Słuchałem też dziś Focal Chorus 716V z HK 435. To było przyjemne ale wolę wczorajszy odsłuch z KEF iQ5.

Definitywnie skreślam Wafle Pacific i Cantony 100.
 
Do góry