Zestaw kina domowego

timmyone

New member
Witam serdecznie,

Chciałbym poprosić was o radę, planuję zakup kina domowego do kwoty 3500 zł.
Sprzęt ma być głównie używany do telewizji i filmów, ale czasami też do muzyki, powiedzmy 70% (TV) - 30%(AUDIO) w salonie o powierzchni 25 mkw.
Nie jestem jakimś audiofilem, tylko raczej zwykłym zjadaczem chleba, więc chodzi mi o sprzęt, który będzie po prostu przyzwoicie grał.
Zastanawiam się nad trzema poniższymi zestawami:

1. Denon AVR-X1200W + Taga 606
2. DENON AVR-X2100 + TAGA TAV-606SE
3. Denon AVR-X1200 + Taga TAV-406 + TSW-90

Co moglibyście na ich temat powiedzieć lub ewentualnie polecić coś innego.

Z góry dziękuję za pomoc,
 

timmyone

New member
Dzięki za odpowiedź, a gdybym zdecydował się jeszcze coś dorzucić i dobrać suba to, jaki wybrać?
Przypuszczam, że skoro głośniki są TAGA to i sub powinien być tej samej firmy, więc znalazłem dwa, które ewentualnie odpowiadałby mi cenowo, czyli TSW-90 i TSW-120.
Może to głupie pytanie i odpowiedź jest prosta, że 120 lepsza bo ma więcej mocy, ale właśnie ja się nie znam i nie wiem czy może do zestawu DENON AVR-X2100 + TAGA TAV-606SE, który pewnie wybiorę, nie będzie za mocny lub za słaby.

Pozdrawiam,
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Osobiście wolałbym dorzucić trochę pieniążków do lepszego amplitunera... przy tym metrażu na pewno wyjdzie to skorzyścią dla jakości dźwieku...
 

timmyone

New member
To może jakieś propozycje?
Zrezygnować z suba na rzecz amplitunera? jakiego? bo dodatkowej kasy na sub i lepszy amplituner na pewno nie znajdę, więc albo jedno albo drugie a nie wiem czy za te 500 zł więcej to jakiś mega lepszy ampli da się znaleźć.
Sub dokupić później będzie gorzej bo zawsze znajdą się lepsze - ważniejsze wydatki.
A jak wspominałem w pierwszym poście, nie jestem audiofilem, dla mnie wystarczająco ładnie gra nagłośnienie BOSE w samochodzie :), więc nie szukam nie wiadomo czego.
Sprzęt ma grać przyzwoicie, choć dla każdego przyzwoicie też może oznaczać coś innego, dla jednego przyzwoicie grać może sprzęt za 1000 zł, a dla drugiego dopiero taki za 10000 zł.

Moja górna granica to 4000 zł.
 
Do góry