Zestaw kina domowego

tomaszelizka

New member
Na wstępie chciałbym wszystkich gorąco powitać.
Przymierzamy się z małżonką do kupna kina domowego do naszego małego salonu ~16m2 (razem z aneksem 22). Chcielibyśmy wykorzystywać sprzęt głownie do oglądania filmów, rzadziej do muzyki Tak 80/20. Kwota jaką mamy na wydanie to około 4.5tyś zł. Chcielibyśmy aby kino miało możliwość odtwarzania bezprzewodowo muzyki z internetu, komputera czy smartphona. Chociaż planujemy tez zakup urządzenia android TV więc może on będzie miał taką możliwość i wtedy można odpuścić. Nie interesuje nas zakup amplitunera i 2 głośników za 4-5k a potem do zbierania reszty. Gdyż może się okazać ze minie 5lat i nadal będziemy mieli 2.0. Widziałem na forum testy Fidelio E5 czy warto w takie coś inwestować? Biorąc pod uwagę ilość tematów podwieszonych na temat Fidelio (w sumie tylko Philipsa głośniki są) to podchodzę do tego z lekkim dystansem. Możecie coś doradzić do tej sumy? Zestawy mogą być 5.1 albo 5.0 jeśli przy tym metrażu będzie jakiś bas. Lubimy oglądać filmy takie jak transformersy gdzie się sporo dzieje.
 

lobos

New member
Bez reklam
Jak głównie do filmów to jednak 5.1 byłoby wskazane.
Pokój nieduży, więc nie ma co wstawiać wielkich podłogówek.
Czy będzie miejsce po bokach? Najlepiej byłoby mały schemacik zobaczyć.
Wtedy mogli byśmy doradzić coś lepiej... Może zamiast podłogowych lepiej będzie wstawić 4szt. podstawkowych+centralny+sub?
Wszystko zależy jak pokój jest umeblowany Tylko sprzęt nowy wchodzi w grę?
Jeśli jest mało wolnej przestrzeni to może zwróć uwagę na zestawy Harman Kardon np. BDS880?
 

tomaszelizka

New member
ttp://i59.tinypic.com/98f1u9.jpg
(link bez jednego h bo nie mogę dawac linkow.)

Tak mniej wiecej wyglada to. Po prawej stronie zaraz za koszem zaczynaja sie juz szafki kuchenne, na lewo od mebloscianki jest ze 40cm jeszcze. Łożka kawałek widać, odleglosc od TV cos ponad 3m. Na przeciwleglej scianie stoi tylko łóźko. Co do sprzętu to wolałbym nowy, ale jesli stan wizualny jest idealny może być używany, szkoda nam pieniedzy na jakies obdrapance.Co sadzisz o tych Fidello? Czytałem sporo tematów i widziałem że czesto są polecane do 15-18m2 głośniki Dali Zensor, JBL Studio 270 i 280, Areny czy Indiana Line Nota. Raczej są to podłogówki w każdym przypadku. Tak wieć zgłupieć można. Patrzyłem na ceny tamtych zestawów ale raczej nie nasza półka cenowa. Również gdzieś tam się obiło mi o uszy że własnie dobre podłogówki mogą na małej przestrzeni podrasować trochę bas.
 

lobos

New member
Bez reklam
98f1u9.jpg


Wstawiłem Twoją fotkę i co mogę napisać na świeżo...
Wystrój bardzo ładny. Podoba mi się całokształt. (Nawet Calrsberg z tego co kojarzę szyjkę) jest obecny pod koszem :p Szkoda, że pusty ;-)
Czy ta lewa witryna nie ma szans stanąć pod oknem robiąc miejsce kolumnie?
O ile z prawej strony nie widzę przeszkód na podłogówki tak z lewej już kiepsko widzę kolumnę wciśniętą w sam róg pokoju.
Dywan fajna sprawa z tym, że ława/stół trochę wyżej niż półka pod TV co może, ale nie musi wpływać niekorzystnie na dźwięk centrala ;-)
Gdyby dało się witrynę odstawić na bok to wtedy można by pomyśleć o podłogówkach z przednim bas-refleks.
Sprawdzałeś zestaw Hamrana? To ciekawa propozycja zwłaszcza, że metraż nieduży a małe satelitki od Harmana grają w filmach bardzo fajnie.
Do tego jest sub co w filmach robi różnicę. Zestaw zintegrowany (ampli+blu), więc nie ma się w zasadzie czym martwić.
Polecę Ci Dali Zensor 5/7 z przednim bas-refleks, bo sam je mam i jestem strasznie zadowolony z tym, że w opcji 5.0/5.1+ampli to trochę przekracza 4,5k ;-)
 

tomaszelizka

New member
Ja obstawiam Perłe ;)
Dobre oko :)
@Lobos
Prawa witrynka raczej na 100% tam zostanie, bo jakoś nie wyobrażamy sobie ze stoi witrynka głośnik, półka, witrynka, głosnik :). Dziwnie jakoś by to wyglądało.
Co do zestawu HK BDS880, to w cenie chyba 6700zł można znaleźć coś innego. ALe jak wpominałem, mamy dużo mniej pieniędzy. Dali Zensor oczywiście fajne ale też raczej poza zasięgiem. Pare postów niżej był zestaw do pokoju 12m2 i tam polecony został HK 161 i HKTS 35BQ. Niby fajnie to zagra, ale kurcze jakoś tak napalam się bardziej na podłogówki. Chociaz pewnie i tutaj nie zawsze wielkość ma znaczenie ;)
Mam też jeszcze parę nowych i parę starych pytań:
1. Czy na takiej powierzchni (~15m2) np. takie Dali Zensor nie "marnowały" by się?
2. Czy na takiej powierzchni (~15m2) bas z frontów nie wystarczałby na początku?Kupić 5.0 lepsze?
3. Lepiej kupić np. głośniki za 5k i amplituner za 1200 czy amplituner za 2700 i głośniki za 3000
4. Amplituner brać z bajerami typu wifi, DLNA bluetooth czy może lepiej starczy ale mocniejszy?
5. Co myślicie o takich zestawach jak Fidelio (prawie bezprzewodowych)




@Lobos
PS. Pełne piwo to akurat trzymam na ogół w lodówce :)
 

lobos

New member
Bez reklam
@Lobos
PS. Pełne piwo to akurat trzymam na ogół w lodówce :)
Myślałem, że to dla tej świnki :p P.s. Ciepłego nie da się pić!

Co do BDS880 to pisz do Blackninja i myślę, że zmieścisz się w budżecie ;-)
Do filmów na Twoim metrażu miałbyś fajny zestawik.
Jeśli jednak chcesz podłogówki to szukaj czegoś z przednim bas-refleksem, bo zwłaszcza ta lewa będzie "schowana".
Co do pytań to:
1. Jeśli Zensor to na pewno nie 7 tylko 5. Piąteczki są niewielkie i w sumie fajnie by się wkomponowały ;-)
2. Subwoofer to subwoofer, ale na początek warto kupić lepsze 5.0 niż byle jakie 5.1.
3. Elektronikę prędzej wymienisz, ale ona również jest ważna. Jak amplituner będzie za słaby to co Ci z dobrych kolumn jak nie pokarzą co potrafią, bo elektronika będzie je ograniczała?
4. To zależy czy będziesz korzystał z nowości? Zdecydowanie wziąłbym nawet używany amplituner a resztę przeznaczył na kolumny. Tak jak piszesz... używka, ale półka wyżej ;-)
5. Nie mam opinii, bo nie słyszałem. Taki Fidelio to na pewno nie jest półka Dali czy innych "normalnych" kolumn ;-) Jeśli mini to Harman ;-)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dobre oko :)
@Lobos
2. Czy na takiej powierzchni (~15m2) bas z frontów nie wystarczałby na początku?Kupić 5.0 lepsze?
3. Lepiej kupić np. głośniki za 5k i amplituner za 1200 czy amplituner za 2700 i głośniki za 3000
4. Amplituner brać z bajerami typu wifi, DLNA bluetooth czy może lepiej starczy ale mocniejszy?

Do pkt. 2 Moim zdaniem w kinie sub jest elementem systemu dźwiękowego, który daje dużo frajdy...
Do pkt. 3 Ja bym celował w amplituner za 2700 i do tego głosniki za 3000... kupując tańszego ampa nie wyciągniesz tego co najlepsze z kolumn - chyba że chcesz kupić "dobrą" używkę wyższej klasy z przed kilku lat...
Do pkt. 4 Zależy Ci na takich bajerach? Jeżeli bedzie z nich korzystał - to warto taki kupić. Jezeli tylko żeby mieć - przeznacz kase na lepsze kolumny...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz kolumny Indiana Line Nota 555, za około 2 tyś masz zestaw 5.0, a za 3 tyś 5.1, do tego amplituner Denon X3100, HK171, Marantz SR5009, NR1604 i masz fajny zestaw w budżecie.
Z Dali, to Zensor 5 lub Monitor Audio BX5 też byłyby super i do dostania są obecnie w dobrych cenach.
Tak jak koledzy pisali, napisz do blackninja, ale przede wszystkim najpierw posłuchaj i porównaj kilka zestawów.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym kupił pełnowymiarowe zestawy kolumn. W Twoim budżecie rozważ zestawy oparte na kolumnach Melodika BL30 , JBL Studio 270. Może też rozważyć zestaw oparty na kolumnach podstawkowych (tylko solidnych): np. JBL Studio 230+220+225C+250P. Na zestaw kolumn proponuje wydać trochę więcej kasy bądź 50/50. Z amplitunerów np. Onkyo 636, Denon X2100 lub jak się uda wyrwać w dobrej cenie (są teraz wyprzedaże) Marantz SR5009. Ciekawa jest też Yamaha RX777. Tylko raczej nie do JBL-a.
 

lobos

New member
Bez reklam
Masz już kilka bardzo dobrych propozycji zarówno kolumn jak i amplitunerów.
Teraz tylko posłuchaj sobie ich gdzieś i wybierz pasujące Ci najbardziej ;-)
Później kombinuj z cenami tak, żeby wybrać optymalnie i zamawiaj :)
 

katka10

New member
Ja też nie dał bym się przekonać na gotowe zestawy.
Kupując oddzielnie Kolumny możesz pozwolić by wykazała się kobieta w wyborze forniru jaki będzie zdobił monitory, dodatkowo zawsze możesz pewne elementy modyfikować a nie tylko brać komplet jak to przewidział producent.

Koledzy zaproponowali kilka dobrych zestawów, zawsze tez możesz rozważyć opcję monitorów podstawkowych ze stajni Dali, Focal, Monitor Audio do tego dobry subwoofer- w kinie to podstawa efektów- na nim nie warto oszczędzać.
Warto wydać 2-3k. za dobry sub. odwdzięczy się na seansach.
 

tomaszelizka

New member
Dzieki za propozycje.
Mam jeszcze jedno pytanko,a mianowicie tak poczytałem jeszcze i często piszecie, że lepiej kupic najpierw dobry amplituner z frontami a potem jeszcze dokładać? I tu sie rodzi pytanie. Kupie dobry amplituner i te fronty i przez pare miesięcy będę miał do kitu stereo i zero kina. Jaki to ma sens? No chyba że mówimy o tym że mamy co miesiać luźne 1500zł, ale w tym wypadku to pewnie każdy by sie wstrzymał ten miesiąc czy dwa.
 

katka10

New member
Zawsze masz wybór, to Twoja kasa.
Za 5k już możesz skompletować przyzwoity sprzęt KD.
Pamiętaj że w kinie sub to podstawa...w przypadku braku miejsca, podstawkowe monitory i sub w kinie dadzą dużo radości.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Pomyśl nad subem, bo to bardzo ważny element w filmach.
Bez niego ogląda się tak "zwyczajnie" a jak się odezwie to od razu wiesz, że jesteś w "kinie" ;-)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wbrew pozorom te 5k to wcale nie tak dużo, niestety. Na przyzwoity amplituner musisz przeznaczyć ze 2k, kolumny np. Melodika BL 30 czy Monitor Audio MR 4 to tez koszt ok. 2800zł, za subwoofer też trzeba dać te 1500zł. W 16 mkw spokojnie możesz wstawiać kolumny podlogowe, bo sam mam taki zestaw na 15 mkw i gra to dobrze.
 

THX2

New member
Patrząc na twoje pomieszczenie pomyśl nad zestawem składającym się z czterech bx2 które posiadają przedni bass reflex + centralny w tym bx2 powieszone na uchwytach B-Tech BT77. Obecnie jest to dobry zakup gdyż w sprzedaży jest nowszy model i obecnie seria bx jest modelem wyprzedażowym w dobrych pieniążkach.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Wbrew pozorom te 5k to wcale nie tak dużo, niestety. Na przyzwoity amplituner musisz przeznaczyć ze 2k, kolumny np. Melodika BL 30 czy Monitor Audio MR 4 to tez koszt ok. 2800zł, za subwoofer też trzeba dać te 1500zł. W 16 mkw spokojnie możesz wstawiać kolumny podlogowe, bo sam mam taki zestaw na 15 mkw i gra to dobrze.
Dokładnie. Niby 5k to jest już kwota, ale na 5.1 z amplitunerem to w sumie niewiele :-( Sam myślałem, że za taką kwotę kupie fajne kino a skończyło się na dwa razy większej ;-)
Z tym, że u mnie sporo większe pomieszczenie do nagłośnienia.

Patrząc na twoje pomieszczenie mogę ci polecic zakup 4x bx2 które posiadają przedni bass reflex + centralny w tym bx2 powieszone na uchwytach B-Tech BT77. Obecnie jest to dobry zakup gdyż w sprzedaży jest nowszy model i obecnie seria bx jest modelem wyprzedażowym w dobrych pieniążkach.
Bardzo ciekawa propozycja. Musisz posłuchać i wtedy zdecydujesz.
Opcji jest co najmniej kilka ;-)
 

katka10

New member
Panowie w zabawie z audio, czy KD nie ma górnej granicy gdzie można powiedzieć że lepiej się nie da.Przykładem są Wasze adaptacje lub specjalne pomieszczenia przystosowane pod kino.Kwestia kto ile ma funduszy, lub ile uważa za rozsądne by wydać.
Wracając do sedna tematu popieram kolegę THX2. To dobra propozycja z BX2 ale wybór zawsze należy do kupującego.
 

tomaszelizka

New member
Wczoraj sąsiad, powiedział mi że jego znajomy ma do sprzedania HK 255 z HKTS 16. Podobno stan techniczny i wizualny idealny. Koszt 1300zł . Opłaca się ?
 
Do góry