Zestaw kina domowego +głośniki do kuchni połączone z automatyka

qasu123

New member
Witam,
Aktualnie jestem na etapie elektyki w domu. Chciałbym przygotować salon pod kino domowe. Prawdopodobnie będzie to 5.1. Mogę prosić o pomoc w doborze miejsc na głośniki. Na obecną chwilę będę potrzebował kable, które chce wypuścić w odpowiednich miejscach. Aby w przyszłości nie leżały sobie luzem.
Mój słuch nie jest mega czuły, ale lubię czysty dźwięk. Na kino domowe chce przeznaczyć ok 8tyś zł. Głównie do filmów, muzyki, czasami gry. Proszę o propozycje rozstawienia.
Ponadto potrzebuje głośniki do łazienki 1 lub 2. Niestety już nie mam możliwości wrzucić kabli. Dlatego tam zostaje tylko na 230V z opcją BT lub WiFi. Myślałem nad sufitowymi, ale nie wiem czy w cenie do ok 1000zł coś ciekawego znajdę, może coś pod sufit?
Głośniki do kuchni mogę wrzucić kable z ampli. Głośniki głównie do muzyki. Budżet 1000-2000zl Opcje są 2:
1. w sufit, ale tylko 7cm podwieszony.
2. to montaż nad wyspą (nad indukcją), będzie wiszący na linkach pochłaniacz w zabudowanej płycie. Choć to chyba nie najlepsza opcja z racji tłuszczów itd. Może montaż na bokach tej zabudowy lub na górze. Tylko jak dźwięk?
Może macie inne ciekawe rozwiązanie.
Fajnie gdyby była możliwość połączenia tych głośników z systemem AMPIO, ewentualnie jakaś apka do głośników, aby włączyć muzykę z telefonu. Może z google home.
W załączniku przesyłam plan salonu i kuchni.
Bardzo proszę o wskazanie kabli jakie zakupić i gdzie je umieścić. Zakupu kabli chce dokonać nawet dzisiaj.
Pozdrawiam,

https://zapodaj.net/c59428c36883e.jpg.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry