Zestaw kina domowego do 8000-9000

beerman75

New member
Jakiej muzyki sluchasz? Mi np ma silver wydawaly sie suche z mala.scena i twardym basem

Disco, klasyczna, instrumentalna. Praktyczne zero rocka czy techno ...

Zalozenie bylo aby bylo to tylko do kina domowego - ale po przesluchaniach kolumn odkrylem na nowo muzyke ... wiec fronty tez chce troche lepsze :).

PS. Skonczy sie pewnie jak zwykle, ze przekrocze zalozony budzet ;)
 

beerman75

New member
Jak słuchasz muzyki to nawet spory.

Zawsze mozna pozniej wymienic ... chociaz dla mnie to co zamowilem jest wystarczajaco ok. Zobaczymy o ile gorzej bedzie gralo w mieszkaniu ;).

Czyli:
Onkyo TX-NR656
Monitor Audio Bronse 6

Dzisiaj po raz kolejny mialem odsluch i z przykroscia odrzucilem Tannoye ...

Na razie bez suba ...

PS. Sluchalem MA Silver 6 ... ale coz nie widzialem (slyszalem) sensu doplacac roznicy miedzy Bronse i Silver.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Zawsze mozna pozniej wymienic ... chociaz dla mnie to co zamowilem jest wystarczajaco ok. Zobaczymy o ile gorzej bedzie gralo w mieszkaniu ;).

Czyli:
Onkyo TX-NR656
Monitor Audio Bronse 6

Dzisiaj po raz kolejny mialem odsluch i z przykroscia odrzucilem Tannoye ...

Na razie bez suba ...

PS. Sluchalem MA Silver 6 ... ale coz nie widzialem (slyszalem) sensu doplacac roznicy miedzy Bronse i Silver.

Ciekawe jak nowy ampli sie sprawdzi.
A czego brakowalo tannoy-om co mial MA?
Opisz wrazenia po podlaczeniu i ustawieniu.

Pzdr
 

abdul0412

New member
Bez reklam
jaki model ?

u kuzyna taannoy mercury 4 z Onkyo 828 gra wyśmienicie , sam rozmyślam zakup 7.4 ( ma większe przetworniki basowe ) pod moje Onkyo 609

Tak jak mowisz , jest to bardzo dobre polaczenie w mojej ocenie.
byc moze styl grania nie odpowiada.

Podobno 7.4 są lepsze od serii 4 , jednak niema zbytnio o nich w necie.
Dlatego tez pytam , co przesadzilo za odrzuceniem ich:)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Tak jak mowisz , jest to bardzo dobre polaczenie w mojej ocenie.
byc moze styl grania nie odpowiada.

Podobno 7.4 są lepsze od serii 4 , jednak niema zbytnio o nich w necie.
Dlatego tez pytam , co przesadzilo za odrzuceniem ich:)

póki co mało opinii o 7.4 bo to świeży model , z parametrów bardzo dobry wybór , ale pytanie jak w praktyce
 

beerman75

New member
Ciekawe jak nowy ampli sie sprawdzi.
A czego brakowalo tannoy-om co mial MA?
Opisz wrazenia po podlaczeniu i ustawieniu.

Pzdr

Tannoy gral swietnie (lepiej niz MA) w spokojnych instrumentalnych utworach ... dzwiek byl po prostu wyrazisty ... wydaje mi sie, ze bylo wiecej sopranow ...

MA za to gral lepiej gdy wchodzila gitara, ktora na Tannoy Mercury troche sie zlewala ... i wg mnie MA byl bardziej neutralny jesli chodzi o soprany i basy.

Mysle, ze to kwestia gustu - obie graly bardzo fajnie. Cena podobna wiec zadecydowal rozmiar, gwarancja itp mniej wazne rzeczy ...

No mialem nie lada zgryz z wybraniem miedzy nimi dwoma :).
 

beerman75

New member
póki co mało opinii o 7.4 bo to świeży model , z parametrów bardzo dobry wybór , ale pytanie jak w praktyce

W praktyce to swietne podlogowki za ta cene.

Jak juz pisalem graly swietnie - ale w jednym utworze jaki sluchalem nie radzily sobie z gitara.

A MA wybralem ze wzgledu na 5 lat gwarancji, mniejszy rozmiar i wieksza neutralnosc.

Jeszcze raz podkreslam - ze graly naprawde dobrze ...

---

MA Silver 6 odrzucilem, bo graly niezle - ale wg. mnie niewarte byly swojej ceny.

Znacznie lepiej graly MA Silver 8 - ale to inna polka cenowa ...
 

abdul0412

New member
Bez reklam
W praktyce to swietne podlogowki za ta cene.

Jak juz pisalem graly swietnie - ale w jednym utworze jaki sluchalem nie radzily sobie z gitara.

A MA wybralem ze wzgledu na 5 lat gwarancji, mniejszy rozmiar i wieksza neutralnosc.

Jeszcze raz podkreslam - ze graly naprawde dobrze ...

---

MA Silver 6 odrzucilem, bo graly niezle - ale wg. mnie niewarte byly swojej ceny.

Znacznie lepiej graly MA Silver 8 - ale to inna polka cenowa ...

Dzieki za info
 

beerman75

New member
Finalnie mam juz Dali Zensor 7, Vocal, Dali Zensor 1, Sub E-12F + Onkyo 656. Wrzuce jakies fotki jak ogarne mieszkanie po montazu ;).

Przeprowadzilem pare testow i jak na razie jestem zadowolony. Dzisiaj mialem wizyte sasiada z prosba o "skrecenie" nieco basow ;).

E-12F daje rade - ustawiony na polowe, przy 3/4 glosnosci, szklanki chodza, kanapa podskakuje ;). Skrecilem ze wzgledu na pociechy ;).

Co do Onkyo sa z nim pewne problemy. Dosc czasto podczas zmiany zrodla sygnalu przelacza sie w tryb audio z tv. Moze mam cos zle ustawione - albo jakas wada firmware. Pomaga wylaczenie i ponowne wlaczenie.

Filmy leca z Nvidia Shield, ktory w sumie prosi sie o recenzje o ile takowej nie ma na forum :). Ten odtwarzacz daje rade ;).

PS. Dzieki Ninja ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
beerman75, gratuluję dobrego wyboru ;-)
W swojej cenie to bardzo fajny zestaw. Będziesz zadowolony.
Wrzuć koniecznie fotki.
 

DrWredman

Active member
Co do Onkyo sa z nim pewne problemy. Dosc czasto podczas zmiany zrodla sygnalu przelacza sie w tryb audio z tv. Moze mam cos zle ustawione - albo jakas wada firmware. Pomaga wylaczenie i ponowne wlaczenie.

Miałem podobny problem, ale pozbyłem się dekodera na konto karty CI z UPC i teraz podłączyłem kablem HDMI Telewizor ze złączem TV w Onkyo. Tak więc kanałem zwrotnym ARC (Audio Return Channel) dźwięk z TV idzie do amplitunera.

Wcześniej też Ampli przełączał się na TV gdy miałem podłączony dekoder do złącza CABL/SAT.
Chyba najłatwiej można to obejść podłączając dekoder do złącza TV w Onkyo albo pogrzebać w ustawieniach telewizora i wyłączyć obsługę ARC, ale jeśli wtedy odpalisz film z Pendriva lub YouTuba w Telewizorze to, dźwięk nie będzie wchodził do amplitunera. Chyba, że pokombinujesz jeszcze z kablem optycznym.

Prawdopodobnie da się to jakoś ustawić w konfiguracji TV/Ampli/Dekoder ale, jak już pisałem, najprościej wetknąć kabel HDMI z dekodera do złącza TV w amplitunerze.
 
Do góry