Zestaw kina domowego do 5 tyś

qwertyz

New member
Witam

Poszukuję zestawu kina domowego (aplituner i głośniki 5.1) do koty 5 tysięcy.
Jako że trochę wypadłem z obiegu ,bo przez kilka lat używałem starego soniaka i głośniczki "zabaweczki" 5.1 , wolę zapytać ekspertów na forum.

Pokój około 24 m2 . Skosyna ścianach na przeciw siebie . Pod jednym skosem będzie sofa z fotelami a na przeciw niej pod drugim Tv i kino domowe.

90% używany będzie sprzet do oglądania filmów i grania na ps4.
Czasami do posłuchania muzyki ,oglądnięcia koncertów (głownie cięzkie granie)

Czekam na Wasze propozycje i lece czytać/nadrabiać paro-letnie zaległości w technice :p

Pozdrawiam
 

qwertyz

New member
tak najlepiej ciemny . Czarny lub ciemny brąz najlepiej by pasował.
Pokój kinowy typu jaskinia batmana wsio pomalowane czarnym matem:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na amplituner minimum musisz wydać ~2000. Może to być np. Onkyo 686, z tańszych Harman AVR-171s. Kolumny jak już to bez subwoofera, bo masz kawał pomieszczenia i nie zatkasz tego byle czym. Np JBL Arena 180+120c+120.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak masz taki budżet to zacząłbym od : ampli + fronty + central - kupisz lepsze a resztę dokupisz z czasem jak trochę odłożysz.
Dłużej to potrwa ale końcowe zadowolenie będzie o wiele lepsze - przerabiałem to na własnej skórze :eek:k:
 

qwertyz

New member
Witam

Aby nie pisac nowego posta odswiezam starego. Zakup nadal nie zrealizowany (remont mieszkania sie przedluzyl ) .
Ndal szukam amplitunera + zestaw kolumn 5.1 plus sub.
Budzet powiedzmy troche urosl :p Moglbym wydac 6-7 tysiecy.

Myslalem o Yamaha v685 oraz dedytkowanym zestawie kolumn ns-555 ns-444 ns-333
Co Wy na to ?
Czy ten zestaw zagra tez powiedzmy hmm "przyzwoicie" w stereo ?
Rozumiem że jakby co yamaha ma pre outa i można w przyszlosci dokupic jakis wzmacniacz stereo i podpiac pod niego same fronty ?
Ale czy te ns-555 daja rade czy może ide w złym kierunku ?

Z góry dzięki za odpowiedzi
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Yamaha RXV-685 moze byc, ale bez glosnikow Yamahy.
Polecam zestaw 5.1 Magnut Quantum z frontami 677. Zmiescisz sie w budzecie spokojnie.
 
Do góry