Zestaw kina domowego do 3000zł

_cycu_

New member
Witam!
Mam zamiar zakupić zestaw kina domowego do 3000zł. Jestem w tym zielony i nie wiem co wybrać. Zastanawiam sie na zestawem Onkyo TXSR506/406 Quintas 500. Nie wiem czy to jest dobry wybór. Proszę o opinię o tym zestawie lub inną propozycję.
pozdrawiam
_cycu_
 

_cycu_

New member
Pomieszczenie ma około 25m2. W dzień ma służyć do muzyki, radia a pod wieczór do tv i dvd. Tak więc muzyka 60% a dvd 40%
 

armi

New member
Bez reklam
do tego pomieszczenia te quintasy są trochę za małe
zwróć uwagę na qq 700 lub jamo s606

do muzyki w stereo to lepszy będzie H/K
 

BoDeX

New member
European HT Blu-ray System
93.jpg
Panel
Audio & Home Theater
Brand
Samsung
Model
HT-BD2
Description
Samsung’s HT-BD2 is the very first fully-integrated home cinema system to incorporate a Blu-ray Disc drive. The 7.1 channel AV receiver feeds four very robust ‘tallboy’ loudspeakers, two surround speakers, a centre channel speaker plus a hefty subwoofer capable of driving large rooms. Dolby Digital Plus, Dolby Digital TrueHD and DTS-HD Master Audio decoding are included to ensure every BD movie is handled with the optimum fidelity. The HDMI 1.3 output sends crisp 1080p pictures to your flat TV. The system also supports a range of multimedia audio and picture formats, including MP3 and JPEG.


Cena ~ 900 Euro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
plastiki bym odpuscił .
W tej klasie masz extra HK AVR 147 dv 29+ Jamo 506
Onkyo 506 + 405 + Jamo 605
Denon 1908 + dvd + Jamo 605.
Przy lekkiej dopłacie dostanie Jamo 606 :D
 

Connie1

New member
Inny 5.1

Witam wszystkich forumowiczów.

Właśnie zamierzam się na zestawik KD do kwoty ok. 8000 PLN.
Preferencje muzyka/DVD - 60/40. Pomieszczenie - 20 m2.

Podglądam Forum od jakiegoś (raczej dłuższego) czasu i moje wnioski są następujące:

Onkyo TX-SR605 + Denon DVD-1940 + Denon DCD-700AE
JBL ES 80 + JBL ES 20 + JBL ES 25C + JBL ES 150P


... jak widać zaszaleć za tą kwotę nie sposób, chyba w dobrym kierunku idzie ujarzmienie moich marzeń :(

Jeśli w końcu się zdecyduje, to mam nadzieję, że znajdzie się miejsce w kolejce u Blackninjiii ;)


Pozdrawiam


P.S.

Nie dodałem, iż muzyka raczej poważna (duży zakres instrumentów). A jeśli już filmy, to sprzęt z odpowiednimi dekoderami (sądzę, że 605 + 1940 ma już to co trzeba).
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
Connie1 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów.

Właśnie zamierzam się na zestawik KD do kwoty ok. 8000 PLN.
Preferencje muzyka/DVD - 60/40. Pomieszczenie - 20 m2.

Podglądam Forum od jakiegoś (raczej dłuższego) czasu i moje wnioski są następujące:

Onkyo TX-SR605 + Denon DVD-1940 + Denon DCD-700AE
JBL ES 80 + JBL ES 20 + JBL ES 25C + JBL ES 150P


... jak widać zaszaleć za tą kwotę nie sposób, chyba w dobrym kierunku idzie ujarzmienie moich marzeń :(

Jeśli w końcu się zdecyduje, to mam nadzieję, że znajdzie się miejsce w kolejce u Blackninjiii ;)


Pozdrawiam


P.S.

Nie dodałem, iż muzyka raczej poważna (duży zakres instrumentów). A jeśli już filmy, to sprzęt z odpowiednimi dekoderami (sądzę, że 605 + 1940 ma już to co trzeba).

to do muzyki radziłbym Ci H/K avr 255 zamiast tego Onkyo
no i kolumny to raczej też nie do muzyki instrumentalnej... zwróć uwagę na KEFy z serii IQ i Monitor Audio seria Silver lub Bronze
 

Connie1

New member
Sądzę, że stereo wymaga więcej niż film - czy jakość kolumn (szczegółowość dźwięku) może być minusem przy KD? Przy IQ to chyba w 8.000 się nie zmieszczę... jak rozpocznę od pułapu IQ7 to nawet na pewno :roll:
 

orhm

New member
w 8k się można zmieścić

fakt, od iq7 - nie. ale może warto rozpocząć od siest protonsilu? zajrzyj do odpowiedniego wątku, bo teraz mam lenia i nie chce mi się szukać mego wpisu, ale właśnie w 8k się zmieściłem (ampli+5.1) z czasem dokupując dvd, cd, bd... na cenę katalogową siest nie patrz, bo spokojnie przy zakupie zestawu można zejść sporo. zresztą - z moich doświadczeń wynika, że z kefami też. szczególnie, jeśli na kolorze Ci nie zależy i łykniesz każdy, który będzie w promocji. ostatnio widziałem coś, gdzie cena była jakieś 20% niższa w porównaniu z katalogową.
siest polecam odsłuchanie na własnej muzyce i na spokojnie, jeśli masz jak - lista sklepów na stronie producenta. czasem warto się przejechać kilka km wydając parę groszy, bo można się mile zaskoczyć.


Connie1 napisał:
Sądzę, że stereo wymaga więcej niż film - czy jakość kolumn (szczegółowość dźwięku) może być minusem przy KD? Przy IQ to chyba w 8.000 się nie zmieszczę... jak rozpocznę od pułapu IQ7 to nawet na pewno :roll:
 

Connie1

New member
W sklepie umówiłem się, że go podłączą pod kef iq7, bo jeszcze nie miałem kolumn, by go sprawdzić w domu. Podłączyli. Przyszedłem, włączyłem kilka kawałków, w tym muzykę poważną. Człowiek sklepowy, fan stereo, analogu itp - włączył tryb pure stereo i zostawił mnie sam na sam z 875. Zamknałem oczy, dałem się ponieść muzyce w tak durnych warunkach (brak pomieszczenia odsłuchowego). Po chwili barziej poczułem niż usłyszałem ruch wokół siebie. Otworzyłem oczy - fan stereo stanął obok i słuchał. Za chwilę dołączył drugi pracownik. Skrzypce były skrzypcami, pojedyncze uderzenie w klawisz fortepianu - tym, czym być powinno, akord - bajką, a cisza - nieprzeniknioną. To, co działo się z muzyka było po prostu FASCYNUJĄCE. Zmieniłem płytę. Techno takie ambitniejsze. Potem coś standardowego - Clannad. Potem trochę przypadkowej muzyki. Zaklnę - cholera, to co wyprawiały te kolumny z 875 to była magia. Sen sie skończył, na 5.1 kefa nie stać mnie teraz. Zabrałem ampli i pojechałem do domu.
orhm, najgorsze jak trzeba sobie odpuścić - też zaczynałem wysoko od KEFa :cry:
 

orhm

New member
nie przeczę. ale albo odpuszczasz kupując coś tańszego (może posłuchaj tych siest) albo zaczynasz od 2.0 i co rok/dwa coś dokupujesz. albo częściej, jeśli możesz. 8k daje też możliwość wyłożenia tego na ampli/wzmak+2.0 kef, a reszta na raty - jeśli chcesz i możesz.
niestety w naszej sytuacji finansowej jest jakiś kompromis potrzebny.

edit:
swoją drogą - IQ7, IQ2C, IQ1 (5.0) za jakieś 5000 można mieć... jeśli kino ma być od czasu do czasu, to nie będzie chyba zły pomysł... pozostałe 3-4k na ampli to rozsądna kwota chyba?

Connie1 napisał:
orhm, najgorsze jak trzeba sobie odpuścić - też zaczynałem wysoko od KEFa :cry:
 
Ostatnia edycja:

Connie1

New member
Jeszcze raz przeanalizowałem wszelkie za i przeciw i z równania wynika:

Harman/Kardon AVR 255

Monitor Audio BR 6 + BR 2 + BR LCR + BR W10

Harman/Kardon HD 970
Harman/Kardon DVD 27

a może pozostać przy bardziej wypasionych:

Denon DVD-1940
Denon DCD-700AE

:hmm:

... nie chce inaczej to pasować - chyba wezmę kredyt pod hipotekę :cry:
 

orhm

New member
może...

... mają inne narzuty na taki sprzęt, bo za tv sony 37 lub 40w4000 to jakiś kosmos dostałem, czyli cenę nie odbiegającą od salonowej. więc w przyoadku tv polecam raczej sklepy internetowe sprawdzone.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Connie1

New member
Widocznie nie na wszystkim mogą spuścić tyle samo.
Z pewnością nisko schodzą w Audio :)
Jeżeli chodzi o TV LCD to przyzwoicie.
Jak się zsumuje cały zestaw: Audio + Video + doradztwo online, to może się opłacać :eek:k:

W takim asortymencie (i za taką cenę) dużą wagę przykłada się do kompetencji. Nie ryzykował bym zakupu w "zwykłym" sklepie online, gdzie wiedza sprzedających kończy się na podaniu rozmiaru opakowania.:grin:
 

armi

New member
Bez reklam
no i liczy się też to że Chłopaki zawsze z chęcią pomagają przy reklamowaniu sprzętu że o konfiguracji itd nie wspomnę :)
 
Do góry