zestaw kina domowego do 3000/3500..denon czy yamaha?

sapin

New member
Witam,
jest to bodajże mój pierwszy post - także witam jeszcze raz :).

Żeby niepotrzebnie nie przedłużać - przejdę do rzeczy:
ostatnio byłem na 90% zdecydowany na ten zestaw - Yamaha BD-S671B, RX-V371B, NS50/NS-P60B - Zestaw kina domowego -aha nie mogę linku wkleić..

dzisiaj z ciekawości podjechałem do "media dla idiotów" i pan zachęcał mnie do denona [nie wiem czy dobrze zapamiętałem] avr 1611 [ampli] + głośniki hiltona [?] - za 2600 + musiałbym dokupić bluray'a [na czym mi zależy]; twierdził także, że do pokoju 15m2 - nie potrzeba "suba".

Nie powiem denon wygląda i gra ładnie - cena też ok, tylko problem polega na tym, że na domowym audio się nie znam ;)

Oczywiście bardziej skłaniam się ku denonowi - mogę także poczekać tydzień/dwa ;)

I teraz czy warto zainwestować w tego denona w/w czy może złożyć jakiegoś składaka?
Cena j/w max. 3500

Dzięki za sugestie i propozycje :)

Pozdrawiam

edit - sprawdziłem i dokładnie chodzi mi o ten model/zestaw -
mediamarkt.pl/gdansk-al-grunwaldzka/kino-domowe-denon-avr-1611-diamond-9-hcp-czarny-czarny-,id-79059 (wyciąłem www)

edit 2 - zestaw ma służyć muzyka + filmy + gry
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ten gościu z MM to głupoty gada. Do KD subwoofer jest niezbędny bo żadna kolumna nie da ci takiego ciśnienia w kinie jak sub. To tak jak byś kupił zestaw bez centralnego, bo przecież dialogi mogą przejąć fronty:) Denon 1611 to zeszłoroczny ampli, ale dobry. Teraz zastąpił go 1612. Nie słuchałem tych Diamondów ale z opinii kolegów nie są za specjalne. A ile chcą za ten ampli a ile za kolumny 5.0 w MM? Ja ze swojej strony mogę polecić dobre i sprawdzone Roth Oli30. Ja za komplet dałem 2730zł ale ostatnio kolega z forum dostał ofertę za 2500zł, więc praktycznie dokładasz z 300zł i masz dobry ampli + kolumny. Godne uwagi są też Dali Concept 6. Z klasy niżej godne to Quadral Quintas 5000. Przeważnie tak jest że w MM czy RTV ADG wypychają starocie a ceny mają jak za nowe modele. Bardzo mnie bawi zawsze jak jestem w RTvAGD w Łodzi gdzie ostatnio mieli jeszcze model Denon 1610 a cena była taka jak na Allegro za 1612:) Najlepszy ampli co tam widziałem to był Pioneer 920. Pogadaj z Blackninja odnośnie cen na PW
 

sapin

New member
No właśnie to mnie martwi, że w takich sklepach oni nie mają za wielkiej wiedzy na temat danego sprzętu i dodatkowo chcą wcisnąć.

Dokładnie za ampli i kolumny chcieli [tak jak już pisałem] 2600, obniżone z 3200, z tym że bez blurey'a.
Jak spytałem o same kolumny gościu powiedział 800 [za sztukę, za front].
Ponoć model 1612 różni się tylko wejściem na usb z przodu, wg. kolesia.

Mi najbardziej zależałoby na tym, żeby ktoś mi napisał kup to i to wydasz tyle i tyle, albo jeszcze lepiej zaprowadził do sklepu i pokazał ;D.
No i jeszcze będę to brał w raty więc opcja wyboru sklepu jest też istotna.

A te roth'y to jest zestaw głośników?
edit
ok już widzę, ze kolumny - rothaudio.rafko.pl/p.php?towar=8706,kolumny-stereo-roth-audio-oli-30-oli30-2szt

no właśnie najbardziej by mi zależało żeby to było w zestawie ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ta cena za Roth to za zestaw 5.0. Nikt ci nie powie "kup to, czy tamto", bo są różne gusta. Jednemu się podobają pewne kolumny a innemu całkiem inne. Jak by to było takie proste to 90% ludzi na forum by miała takie same zestawy:) Możemy jedynie coś zasugerować i doradzić. Musisz przemyśleć sprawę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich warunków w klasie do 3,5 zł nasze sugestie to :
Harman AVR 255 + Dali Concept
Denon 1612 + HKTS 30
Pioneer 1020 + Kefy 2005
 

mikei1

New member
Krzysiek dobrze mówi (zresztą dzięki za dotychczasowe porady ;) . Pośpiech nie jest wskazany. Ja też zaczynałem jako kompletny laik z teraz przynajmniej wiem gdzie dzwonią. Odsłuch to podstawa. Robiłem trzy podejścia do odsłuchu np Klipschów żeby finalnie stwierdzić że to ie dla mnie, a na forum chwalą. W MM itp masz dobre to że sporo modeli masz podłączonych i nie płacisz za powiedzmy prowizoryczny odsłuch gdzie w sklepach audio słono krzyczą za tą przyjemność. W razie zakupu wliczają ci to w cenę. Moja rada - ogranicz się do kilku modeli polecanych na forum i będących w zasięgu finansowym a następnie sprawdź jak to gra w konkretnych konfiguracjach.
 

sapin

New member
hehe racja ;)
po prostu nigdy jakoś nie interesowałem się domowym audio, teraz zaczynam przeglądać/czytać i poznaje nazwy producentów, które widzę/słyszę pierwszy raz ;)
I teraz z kolei skłaniam się bardziej, żeby zrobić jednak składaka :)

Hmm pewnie durne pytanie, ale co tam, mówisz o cenie za 5.0, a np. na tej stronie ROTH AUDIO OLI 30 - autoryzowany dealer KATOWICE - jest mowa o 2 kolumnach, w ogole nie widzę, żeby były jakieś zestawy tego roth'a.

Swoją drogą zależy mi też na tym "pierd-lnięciu" w głośnikach - nie będę ściemniał, że nie :)

edit
teraz doczytałem ;)
mike1 tak jak mówisz zacząłem coś tam czytać/przeglądąć i już minimalnie więcej wiem; mam właśnie plan żeby nagrać kilka swoich ulubionych utworów i jechać z tym do mm [;

kiki dzięki zaraz posprawdzam :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli głownie do kina w takim pokoju to Kefy spowodują że nogi Ci się same ugną w kolanach.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Hmm pewnie durne pytanie, ale co tam, mówisz o cenie za 5.0, a np. na tej stronie ROTH AUDIO OLI 30 - autoryzowany dealer KATOWICE - jest mowa o 2 kolumnach, w ogole nie widzę, żeby były jakieś zestawy tego roth'a.

Nawet na Allegro jak wejdziesz na pierwszy lepszy salon co sprzedają te kolumny to ci skompletują i podają cenę za cały zestaw 5.0. Zresztą ,wpisz w Google "Cennik Roth Audio" i masz aktualne ceny producenta, zarówno na pojedyncze kolumny jak i całe zestawy. Oczywiście w sklepach bedzie dużo taniej i można się potargować.
 

sapin

New member
Jeśli głownie do kina w takim pokoju to Kefy spowodują że nogi Ci się same ugną w kolanach.

No właśnie przeważać będzie muzyka - filmy/gry wieczorem i też nie zawsze.
Tak czytam i chyba jednak na początek zdecyduję się na ampli [tutaj wybór padnie chyba na denona 1612] + kolumny - tutaj rozważam roth oli 30/dali concept/quadral quintas 5000/kef c5

+ do tego jakiś prosty BR na początek + ew. sub do filmów.


A te kefy 2005 to mi się w ogóle nie podobają - nie ukrywam, że aspekt wizualny też jest dla mnie ważny :)

Tylko teraz, która opcja z tych głośników wyżej będzie najlepsza - pewnie i tak na początku "będę się jarał" :D - nie wiem czy w domowym audio patrzeć na rozmiar tego głośnika?

Jeśli chodzi o muzykę - to dubstep/dnb, rzadziej dance/pop

edit
ma dobrze grać przy takiej muzyce - http://www.youtube.com/watch?v=b7e-0i6kT2w ,
http://www.youtube.com/watch?v=1RQdfkaPddk , a też przy takiej ;)
http://www.youtube.com/watch?v=OSi4D-mFHto
 
Ostatnia edycja:

sapin

New member
w sensie? :)

Jeszcze pewnie i tak zmienię zdanie parę razy...

edit
eh..
Wiedziałem, że im więcej będę czytał tym bardziej będę głupiał...
Teraz widzę, że powinienem szukać ampli już ze wzmacniaczem - skoro do muzyki też (czy głupoty piszę :D?) eh..eh.. Na obecną chwilę skupiłem się na wyborze amplika - mam takie typy:
Denon 1911 - chociaż ponoć 1910 lepszy (więc jeśli się uda dostać to "łaj not") lub 1612
Yamaha 671
Onkyo 609

Taaa cena cały czas w dół leci...
 
Ostatnia edycja:

sapin

New member
No ok, to na ten moment mam 3 modele [2 frontowe, 1 zestaw cały].

Jeszcze przed odsłuchiwaniem, kierując się intuicja, danymi [...] i wyglądem:
kef c5 lub c7, roth oli 30
quadral quintas 6000

Dobrze, źle? Z tym, że bardziej korci mnie ku kef/roth, zestaw to tylko, ze względu na to, że od razu zestaw.

Najbardziej podoba mi się c7!

To ku jakiemu amplikowi się skłaniać? Jeśli miałby być do c7 i ogarniać muzykę + resztę?
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Mogę Ci polecić C7 z czystym sumieniem! Roth nie słyszałem, ale zbierają pochlebne opinie. Poza tym, zależy jeszcze jakiej muzyki słuchasz.
Najlepiej żebyś sam posłuchał, bo nie koniecznie musisz się ze mną zgodzić :)
 

sapin

New member
A jak one Tobie grają pod tym ampli? Bo znalazłem jakiś temat, że ktoś narzekał na harmana, że kiepsko do tych głośników, choć wiele osób właśnie poleca tego ampli pod te głośniki, także już nie wiem...

Jeszcze znalazłem info, ponoć z instrukcji, że producent nie poleca podpinać tych głośników pod amplitunery do kina domowego?

Muzyki bardzo różnej z przewagą dubstep/dnb, The Prodigy - bardzoooo często, ale także Jackson, czasami klasyczna, czasem rap - zależy od dnia ;)

Tak jeszcze z ciekawości, czy w domowym audio jest tak samo jak w car-audio, że suba dajemy z tyłu?

No kef'y podobają mi się z wyglądu ;).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W car audio suba się daje z tyłu bo tylko tam jest miejsce:) Przecież pod siedzenie czy pod maskę nie schowasz. Ogólnie suba dajesz tam gdzie najlepiej on zagra, dlatego niektórzy biegają ze subem pół dnia po pokoju i szukają najlepszej lokalizacji. Wiesz,to jest teoria bo w praktyce i tak stawia się tam gdzie mamy miejsce, przecież na środku pokoju też nie postawimy nawet jak by tam najlepiej zagrał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ThePepe

New member
Bez reklam
Mi takie połączenie pasuje (Kef + HK). Ja przed zakupem też naczytałem się opinii o Harmanie, że wadliwy, że do niczego. Pogadałem z Blackninją, zaufałem i kupiłem ;] Mam go 2 lata i jest w porządku, póki co.
A sub może stać teoretycznie gdziekolwiek, tu trzeba poeksperymentować z ustawieniem. To też zależy od akustyki pomieszczenia.
A żeby producent nie zalecał podpinania C7 pod ampli do kina, to nie robiłby całego zestawu przeznaczonego właśnie do KD ;]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Suby takze montuje sie pod siedzenie w aucie, sa montowane fabrycznie, lub mozna dokupic pasujacy wymiarami. Dzwiek jest bajka (fabryczny montaz).
Do tego oczywiscie najlepiej wymiana reszty glosnikow w drzwiach, slupkach itp. Bo bez tego jest lomot i nic wiecej. W drozszych autach nie ma potrzeby montowania w bagazniku suba, gra to tak dobrze ze niechce sie wychodzic. Wplyw na to ma akustyka auta i dobrane pod do naglosnienie, B&O, H/K itp.Chyba ze ktos chce bezkompromisowo to zabudowa bagaznika jak najbardziej i tak wiekszosc chyba robi i jest wielkie bum bum :)
 

sapin

New member
No tak wiadomo w aucie wygłuszenie to podstawa [nawet seryjne głośniczki z dobrze zrobionym wygłuszeniem zagrają o wiele inaczej], u mnie grają infinity bez suba, bo jakoś mnie wzięło na moc bardziej niż na muzykę - ładny off :D, więc żeby nie offować -
póki co będę wybierał pomiędzy kef'ami a roth'em - jakby to kogoś interesowało ;)

Hm tak się jeszcze zastanawiam czy ogólnie lepiej brać wyższy model np. wziąć c7 zamiast c5 - żeby mieć zapas mocy?
 
Do góry