Zestaw kina domowego do 3 tyś. - prośba o pomoc

Cameron30

New member
Witam.
Właśnie zbieram się do kupna jakiegoś zestawu KD. Moge przeznaczyć na to maksymalnie do 3 tyś. więc jak widzicie nie jest to wielka kwota i na luksusy pozwolić sobie nie mogę. Dodatkowo w tej kwocie musi znaleźć się jakiś w miare przyzwoity sub.
Zestaw bedzie stał w pokoju 3,5 x 5,5 m. Przeznaczenie to filmy (70%) i muzyka (30%). Jeżeli chodzi o muzę, to generalnie każdy rodzaj, aczkolwiek zdecydowanie mniej cięzkiej... (metal i podobne odpadaja.. ). W każdym bądz razie ani ja ani żona nie jesteśmy audiofilami.... i pewnie nie będziemy w stanie zauważyć tych subtelnych różnic pomiędzy jednym czy drugim sprzetem podobnej klasy.
Mam jeszcze dwa warunki odnośnie tego zestawiku, a mianowicie - kolor elektroniki musi być srebrny, natomiast głośniki powinny być w kolorze jasnym - brzoza, jasny klon, jesion lub coś w tym tonie... ew. srebrnym. To akurat warunek żony, gdyż jak sie pewnie domyślacie meble w pokoju mamy właśnie w takich kolorach.
Drugi warunek to zakup tego zestawiku na raty.. najlepiej by było oczywiście 0%, ale jak sie nie da - to trudno...
Będę wdzięczny za jakieś propozycje...

Pzdr.
 

Holt_

New member
Bez reklam
Cameron30 napisał:
Witam.
Właśnie zbieram się do kupna jakiegoś zestawu KD. Moge przeznaczyć na to maksymalnie do 3 tyś. więc jak widzicie nie jest to wielka kwota i na luksusy pozwolić sobie nie mogę. Dodatkowo w tej kwocie musi znaleźć się jakiś w miare przyzwoity sub.
Zestaw bedzie stał w pokoju 3,5 x 5,5 m. Przeznaczenie to filmy (70%) i muzyka (30%). Jeżeli chodzi o muzę, to generalnie każdy rodzaj, aczkolwiek zdecydowanie mniej cięzkiej... (metal i podobne odpadaja.. ). W każdym bądz razie ani ja ani żona nie jesteśmy audiofilami.... i pewnie nie będziemy w stanie zauważyć tych subtelnych różnic pomiędzy jednym czy drugim sprzetem podobnej klasy.
Mam jeszcze dwa warunki odnośnie tego zestawiku, a mianowicie - kolor elektroniki musi być srebrny, natomiast głośniki powinny być w kolorze jasnym - brzoza, jasny klon, jesion lub coś w tym tonie... ew. srebrnym. To akurat warunek żony, gdyż jak sie pewnie domyślacie meble w pokoju mamy właśnie w takich kolorach.
Drugi warunek to zakup tego zestawiku na raty.. najlepiej by było oczywiście 0%, ale jak sie nie da - to trudno...
Będę wdzięczny za jakieś propozycje...

Pzdr.


ampli
http://tiny.pl/1m7m *

natomiast kolumny......

hm. Nie wiem, czy żonę usatysfakcjonuje wiśnia.

http://tiny.pl/1m77 http://tiny.pl/1m7r

ale zdaje się że dostępne są też w buku.

DVD na przykład:
http://tiny.pl/1m75

1499 +1099 +399 = 2997 PLN.
 

Cameron30

New member
Jeżeli chodzi o kolumny to raczej skłaniamy się do podłogowych frontów... no i tak jak napisałem - kolor jasny - wiśnia nie przejdzie... No i pytanko odnośnie DVD - czy nie lepiej bylo by aby było tej samej firmy co ampli ?? Onkyo TX-SR505 to zdaje sie całkiem niezły wybór... i chyba nawet można dostać go za trzy stówki mniej.... więc można faktycznie kombinowac coś z tym ampli... ale jestem ciekawy również innych propozycji..
 

lisek00

New member
Jeśli chodzi o poradę to wal jak w dym do blackninja. Sam u niego zlożyłem zestaw onkyo 505+405 + Rubicon F/S/C+rsub10 w niewiele większej cenie i musze powiedzieć że bardoz jestem zadowolony. Polecam. Za te pieniądze gra rewealcyjnie :D
 

Cameron30

New member
no to czekam więc na rade BlackNinji, ale jakby ktoś inny jeszcze miał jakieś pomysły - to strzelajcie...:)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Full roboty sorki :)

Zestawik dla Ciebie skomponujemy na frontach Jamo E-875 kiedys kosztowały 1700/szt ale teraz jest super cenka więc zmieścimy się z amplitunerem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Oj widzę, że mocno byłem wczoraj przemęczony, mamy złożyc całe kino 5,1 z amplitunerem, a nie tylko fronty i ampli.

YAMAHA RXV-361 + JBL BALBOA 5,1

1995gn.jpg
 

Cameron30

New member
chyba wciąż jesteś przemęczony gdyż brakuje cały czas jakiegos DVD (najlepiej z HDMI). Głosniki JBL super, ale za ten komplet plus DVD + ampli nie wyrobie sie raczej w 3 tys.
Poza tym bardziej polecasz jednak dla moich potrzeb Yamaszke a nie Onkyo ??
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Najważniejsze w kinie i muzyce są kolumny, maja największy wpływ na końcową jakość.
Tak myślałem , że może dokupic jakies tanie dvd Panasonica :)
 

Cameron30

New member
przecież nawet z jakimś nie najwyższych lotów ampli oraz DVD nie mam szans specjalnie zmieścić się w 3 tyś wybierajac kolumny JBL Balboa 5.1 - naprawde uważasz, że 4/5 kwoty przeznaczonej na KD powinienem wydać na kolumny ????

Jezeli wybralbym Yamahe, ktora generalnie jest tańsza od Onkyo i zestawil np. RXV459(lub559) z DVD s661 to na zestaw głośników 5.1 zostało by mi około 1300-1500 a w tej cenie juz przecież można znaleźć w miare przyzwoite kolumny... (czy nie ??? )
 

golbek

New member
chciałbym się dołączyć do tematu bo jeszcze się nie moge zdecydować(już kiedyś podobny temat poruszałem)i zapytać czy dobrym rozwiązaniem bylo by zestawienie jbl balboa 5.1(2500pln) + KODA DRA 660(400pln).Koda zawiera w sobie ampli 5.1 i dvd czyli w sumie w kwocie 3k da rade sie zmieścić(dodam ze moc jest wzmacniacza dla mnie nie ma znaczenia)
 

Cameron30

New member
Mój wybór zawęził się więc do dwóch kombinacji, a mianowicie :

Yamaha RX-V559 / Yamaha DVD-S661
oraz
Onkyo TX-SR505 / Onkyo DV-SP405

oraz kolumny

Rubicon RP-26
QQ 500

I teraz nasuwa się pytanko : Który zestaw ampli+DVD lepiej zagra z którymi głośnikami... oraz który jest teoretycznie lepszy dla moich potrzeb i wymagań... (niestety nie wiem czy będę miał mozliwość odsłuchu...
sad.gif
)

I teraz pytanie do BlackNinji.... Ile u Ciebie kosztują te kombinacje czyli Yamaha z Rubiconem lub QQ oraz Onkyo z Rubiconem lub QQ.
Odpowiedz możesz wysłać na PRIV lub w tym wątku... będę wdzięczny..
 

Rafik_Skce

New member
Cameron30 napisał:
Mój wybór zawęził się więc do dwóch kombinacji, a mianowicie :

Yamaha RX-V559 / Yamaha DVD-S661
oraz
Onkyo TX-SR505 / Onkyo DV-SP405

oraz kolumny

Rubicon RP-26
QQ 500

I teraz nasuwa się pytanko : Który zestaw ampli+DVD lepiej zagra z którymi głośnikami... oraz który jest teoretycznie lepszy dla moich potrzeb i wymagań... (niestety nie wiem czy będę miał mozliwość odsłuchu...
sad.gif
)

I teraz pytanie do BlackNinji.... Ile u Ciebie kosztują te kombinacje czyli Yamaha z Rubiconem lub QQ oraz Onkyo z Rubiconem lub QQ.
Odpowiedz możesz wysłać na PRIV lub w tym wątku... będę wdzięczny..
Blackninja pisz tutaj pls.
Ja pod koniec września kupuję zestaw i jak na razie myslalem o zestawie yamaha o którym pisalismy (361+661+ns45+nsp60+sw012).

QQ lub Rubicon zagra lepiej? Sporo będzie muzyki słuchane... Może nie być na razie SUBa.
Podaj cenki proszę. Muszę podjąć ostateczną decyzję.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Yamaha RX-V559 / Yamaha DVD-S661
oraz
Onkyo TX-SR505 / Onkyo DV-SP405

oraz kolumny

Rubicon RP-26
QQ 500

I teraz nasuwa się pytanko : Który zestaw ampli+DVD lepiej zagra z którymi głośnikami... oraz który jest teoretycznie lepszy dla moich potrzeb i wymagań... (niestety nie wiem czy będę miał mozliwość odsłuchu...
sad.gif
)


Elektronika lepsza Onkyo. Jeżeli bez suba to lepiej wypadną Quadrale.
 

Cameron30

New member
Sub tez jest planowany.... ale powiedzmy, że nie od razu... czyli raczej nie w tym pakiecie.... Za jakiś miesiąc... coś do 5 stówek zakupie...
 
Do góry