Zestaw kina domowego +/- 8000zł Klipsch?

arturo99

New member
Witam serdecznie.Ostatnio założyłem temat związany z av reciverem ,ale jeden z użytkowników zwrócił mi uwagę ,że przy wymianie ampli i przy zostaniu na starych głośnikach nic się nie poprawi.Obecnie mam LG C8 55",Onkyo HT-R494 wraz z zestawem głośników 5.1.2,Nvidia Shield Pro.Wyżej wspomniany użytkownik wspomniał też ,iż polecane są głośniki/zestawy Klipsch.Czy taki zestaw jest dobry?
-Klipsch R-625FA (2 pcs.)
-Klipsch R-51M (2pcs)
-Klipsch R-52C (1 pcs.)
-Klipsch R-120SW (1 pcs., 200W)
Wychodzi Dolby Atmos w formacie 5.1.2.
Czy w tej cenie kupię coś lepszego?Czy taki zestaw będzie już bardziej premium?Ewentualnie jakaś inna firma jest polecana?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Przepraszam że znów Cię będę męczył, :) ale...
Atmos tylko z góry. Szkoda kasy na nadstawki, czy tak jak w tym przypadku, głośniki wbudowane w kolumnę. Lepiej zrobisz kupując w tej cenie model wyższy, czyli RP 6000 (najlepiej 8000) i dokupisz tansze głośniki, które zamontujesz w suficie. Centralny powinien być z tej samej serii, co kolumny przednie, ponieważ w KD, jest to najważniejszy głośnik. Surround możesz zostawić z niższej serii (choć jeżeli to nie problem, to kup RP). Myślę że przy kupnie kompletu, możesz uzyskać niezły rabat.

PS. A dlaczego nie Heco, Focal, Monitor Audio, Melodika, Tanoy, Taga? Każda firma ma swoje brzmienie i nie wiadomo czy Klipsch (dla mnie bardzo fajny w KD ale już mniej w stereo) podpasuje w Twój gust. Warto dobrać również amplituner do kolumn, ponieważ nie wszystko gra dobrze ze wszystkim.

Dlatego, zanim wydasz ciężko zarobione pieniądze (nie małe), to podjedź do salonu audio i posłuchaj paru zestawów.

Pozdrawiam
 

Rodrik_AR

New member
arturo99, posłuchaj kolegi rabit. Na Atmos z nadstawek naprawdę szkoda kasy. Wiem co piszę bo mam aktualnie takie rozwiązanie i zdecydowanie rozczarowuje. Posiadam: Klipsch RP260F (poprzedniki RP 6000) + RP 404C, RP500M i SLC100 + nadstawki Elac. Napędzane jest to Onkyo 696
Klipsch-y grają super w KD. O stereo się nie wypowiadam bo u nie funkcjonuje gównie KD. Jeżeli będziesz spoglądał w kierunku Klipsch to zdecydowanie seria RP. Byłem na odruchach przed zakupem i naprawdę warto dopłacić. Centralny jest bardzo ważny tak jak pisze rabit. Do przodów RP 6000 super będzie RP 404C
 

arturo99

New member
Nioe wiem dlaczego nie mogę edytować poprzedniego posta.A co z Jamo S809 SCH + Atmos Module S8 ATM i Subwooferem?Dzisaj byłem w mediamarkt popatrzec na jakies zestawy ale tam nic nie ma,same Sonosy i Bose.
 

DarkMag

New member
To może poszukaj kolumn używanych.
Czasem idzie trafić coś w dobrej cenie.
Sam oddałem swoje Heco Aurora 700 5.1 za około 4k. W kd nic im nie brakowało. Atmos zawsze możesz dołożyć. Lepsze dobre 5.1 jak szukanie oszczędności i branie 5.1.2
 

dazdilly

Member
Ja też kiedyś kupiłem nadstawki Klipscha. Gdyby nie to że dałem połowę ceny, to pewnie bym mega żałował, a tak sobie stały na kolumnach i za wiele ich nie słyszałem. Pewnego dnia mnie wzięło i je powiesiłem u góry na froncie i to była dobra decyzja, bo różnica na moje ucho jest mega duża.
 

rabit

Active member
Bez reklam
W MM nic nie usłyszysz. Musisz szukać salonu audio. I nie patrz na ceny katalogowe, ponieważ w większości tych salonów dostaniesz rabat. A jak kupisz całość, to rabat będzie znaczny :) . Oczywiście używane kolumny są równie ciekawą alternatywą.

Jamo niestety nigdy nie słyszałem, więc się nie wypowiem.
 
Ostatnia edycja:

arturo99

New member
A czy taki zestaw ma sens?
- 2stk Klipsch RP-8000F kolumny
- Klipsch RP-400C Center
- 2stk Klipsch RP-500M głośnik (do 600M warto dopłacać?)
- 2stk Klipsch RP-500SA Atmos(może później bym dokupił)
- Klipsch R-100SW Subwoofer(ew Klipsch R-120SW?)
Jak to oceniacie?
 

dazdilly

Member
Central 504c :) Najlepsza opcja jak pozwoli budżet. Zaczynałem od tego mniejszego w poprzedniej wersji, a i tak skończyłem na największym :)

Używki w dobrej cenie gdzieś widziałem 600m, taniej jak za 500m za parę.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Zamień centralny na 600C (504C tak jak kolega pisze) i nie kupuj tych nadstawek do Atmosa. Szkoda pieniędzy. Kup jakieś głośniki sufitowe, np. CS-16 C II, lub jakieś inne i ciesz się prawdziwym Atmosem.
 
Ostatnia edycja:

arturo99

New member
Zamień centralny na 600C (504C tak jak kolega pisze) i nie kupuj tych nadstawek do Atmosa. Szkoda pieniędzy. Kup jakieś głośniki sufitowe, np. CS-16 C II, lub jakieś inne i ciesz się prawdziwym Atmosem.
Tylko ,że do 660c lub 504C musiałbym szafke pod tv zmienić a mam cały komplet na salon taki saml ub tv wieszać(znów extra koszty),a ten 400C by się zmieścił ;).Sam już nie wiem.
 

DarkMag

New member
Zawieszenie tv na ścianie to koszt około 100zł.
A cieszenie się z porządnego centralnego bezcenne.
Plus masz ładnie wyglądający tv na ścianie ; )
 

dazdilly

Member
Ja właśnie nie chciałem wieszać Tv i zrobiłem coś takiego, że zamówiłem sobie czarną szybę ok 8mm, ładnie wyszlifowaną i postawiłem na tym tv. Podkleiłem szybę gumowymi małymi nóżkami.
 
Do góry