zestaw kina do salonu

Radek C

New member
witam Wszystkich!!

W końcu udało mi się zagospodarować wolne fundusze na zakup kina domowego i tutaj zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze zestawu. Poniżej zamieszczam budżet oraz zakładane pole użytkowania:)

Budżet 4500... max 5000 ale to już górna granica.

Pokój 3.5m x 4.5m (amplituner wraz z frontami będą na ścianie 4.5)

Użycie :
30% radio internetowe, muzyka( HH, rock, troche pop)
20% PS3
30% TV (dekoder z nagrywarką UPC)
20% Filmy


Chciałbym aby dźwięk był dynamiczny z dosyć wysoką górą i przyjemnym dołem.
Amplituner musi posiadać DLNA i może radio internetowe albo możliwość podpięcia stacji dokującej do Iphona.

Jeżeli trzeba więcej informacji to proszę pisać może jeszcze coś wymyślę.

Pozdrawiam
Radek C
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co ma zawierac ten zestaw; ampli i kolumny 5.0, 5.1, BD tez, jakies preferencje co do koloru kolumn, czy kolumny bedą bardzo dosuniete do scian (bocznych, tylnych)? Jesli dobrze mysle to na razie wiem tylko tyle, ze nie musi byc to sprzet mocno muzyczny, a bardziej filmowy.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dali Zensor 5, Dali Concept 6, Roth Oli 30, Monitor Audio MR 4, Paradigm Monitor Mini v.7, Dali Lektor 6, Klipsch F20. Wybór spory, tylko odsłuchać i wybrać. Oczywiście jeśli chodzi o ampli i jak pewnie już wyczytałeś, najbardziej muzykalne są Marantz, HK i Denon. Do kina Onkyo i Yamaha. Jak wybierzesz kolumny to za resztę budżetu dobierzemy amplituner, bo wybór też jest spory a niekiedy 400zł decyduje czy kupimy wyższy model czy niższy. Do zestawów nie wliczałem suba. Na suba musisz liczyć przynajmniej ok. 1k.
 

Radek C

New member
Zestaw raczej bez suba, bez blu ray( mam PS3) kolor kolumn czarny ewentualnie wenge, mogą być czerwone elementy. jeden z frontów bedzie blisko rogu, drugi bedzie mial wiecej miejsca.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Więc praktycznie każdy z tych zestawów się sprawdzi, bo nie są trudne w ustawieniu. Tym bardziej że wszystkie Dali, Klipsch mają BR z przodu. W MA możesz tylny BR zatkać bez straty na basie, a Oli 30 wystarczą jakieś 20 - 25 cm od ściany.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Radek C

New member
dali zensor 5 wygladaja bardzo ciekawie, ale bedzie problem z odsłuchem bo nie mam w pobliżu żadnego porządnego sklepu ze sprzętem audio. Jaki ampli z funkcjami internetowymi i w moim przedziale cenowym by do nich podszedł?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nigdy tak nie ma, że jeden ampli zagra dobrze a drugi źle. Wszystko zależy od preferencji słuchacza, dlatego tak ważny jest odsłuch. Mógłbym ci wymienić sporo modeli ampli, ale i tak to nic nie zmieni bo nie wiesz jakie brzmienie ci podpasuje i jak się zgra dany sprzęt z kolumnami np. Onkyo 609/616, Marantz 5006, HK 260, Yamaha 673/771, Denon 1713 itd. Wszystko zależy za jaką cenę uda ci się kupić kolumny, wtedy możemy proponować tańsze-droższe modele. Skąd jesteś i jak daleko masz do większej miejscowości?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Radek C

New member
Sorki, za opóźnienie. Mieszkam 50 km od wrocławia, ale nie mam pojęcia gdzie tam może być jakiś salon audio z możliwością odsłuchu w/w kolumn.
Kiedyś miałem amplituner onkyo i był naprawdę fajny, ale to było wieki temu:)
 

quasimodek

Member
Bez reklam
We Wro jest naprawdę dużo sklepów, google nie boli :)
Wpisz zapytanie "salon audio wrocław" i do wyboru do koloru.
Jeżeli miałeś onkyo i byłeś zadowolony to na stronie onkyo jest lista partnerów: Onkyo - Kontakt ť Partnerzy
Sam kupowałem w Largo na Kruczej. W Fusic będą chyba mieli największy wybów, ale polecam najpierw podzwonić i popytać czy mają konkretne modele na stanie do posłuchania.
Jest też salon firmowy Denona w Magnolii.
Powodzenia i dużo cierpliwości życzę.
 

armi

New member
Bez reklam
Patrząc ile będzie słuchania muzyki to nie lepiej rozważyć zestaw 2.1 ?

To by była już ładna kasa na fronty
 

Radek C

New member
Blackninja jak pojadę na odsłuch w piątek to dam Ci znać czy będziemy coś myśleć dalej w tym temacie.

Armi - nie jestem przekonany czy przy zestawie 2.1 poczuję efekty w 100%
 
Do góry