Zestaw kina do salonu ok 22m

Marcin TDI

New member
Witam,

Na przełomie września i października będę remontował salon i przymierzam się do pierwszego swojego kina domowego.
Wymiary salonu to 4,30 x 5,10, czyli około 22m2.
Jestem zielony w tej tematyce, więc proszę o pomoc i doradzenie kilku ciekawych zestawów.
Bardziej ten zestaw będzie służył do słuchania muzyki, niż do filmów, rozkład 70% na 30%(filmy)
Lubię muzykę klubową gdzie jest dużo basu, ale też jest fajny i czysty vokal - electro house, electro, trance, czasami jakieś disco polo czy pop.

Na cały sprzęt chciałbym przeznaczyć max około 10k PLN. Nie chce przepłacać, więc szukam optymalnego zestawu, bez przepłacania, nie jest to, aż tak duży salon.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Marantz SR6009+PM6005 + Dali Zensor 7 +Vokal+1+Sub E-12F :)
Masz świetny zestaw do kina i do muzyki :) Polecam z czystym sumieniem ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
Otwórz sklep, jak widać potrafiłbyrś wyczarować niezłe zestawy.
Hahaha! Dobre! :) Mamy już jednego Czarodzieja na forum :p
W dyszce wymieniony zestaw kupi a na 22m2 będzie miał kino i stereo świetne! W dodatku jak lubi dużo wokalu i fajny bas to Dali sprawdzą się znakomicie ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wszystko fajnie, ale zamiast tego PM6005 szukałbym używki PM7003/7004 lub PM8005, ewentualnie MM7025 ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Wszystko fajnie, ale zamiast tego PM6005 szukałbym używki PM7003/7004 lub PM8005, ewentualnie MM7025 ;)
Pewnie, że wymienione wzmaki będą lepsze, bo mocniejsze i bardziej funkcjonalne od PM6005 (mogą robić za końcówkę mocy).
Jednak na takim metrażu jak u Kolegi nowy PM6005 da sobie radę ;-)
P.s. PM8005 mi się marzy ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na początek mógłby zacząć od lepszego ampli, z 7 z przodu i później niech decyduje, czy wzmak mu potrzebny.
Jak kolega nie jest jeszcze osłuchany, to może się okazać, że z takiego ampli będzie miał "aż nadto", a jak czegoś będzie brakować, to wtedy niech się rozgląda za wzmakiem, tutaj nie o moc czy metraz chodzi, a funkcjonalność (wygodę) połączenia, moim zdaniem wartą dopłaty ;)

co do PM8005, to moim zdaniem z ceną trochę przegięli, bez dwóch zdań to dobry wzmak, ale cena wyjściowa powinna być co najmniej 1,5k niższa, odsłuchiwałem go i nie stwierdziłem, aż takiej różnicy pomiędzy PM7004/7005 a 8005, żeby warto było wyłożyć więcej kasy.
(7005 nie ma niestety mai-in, więc padło na używany 7004)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To prawda cena PM8005 i w sumie PMA-1520 jest dość wysoka. W tej cenie konkurencja jest mocna. Na pewno dużym plusem jest design i wykonanie. A wiadomo, że oczami też kupujemy :)

PM7004 był sporo niżej skalkulowany. Nowe chyba były po 3k?
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
PM8005 można kupić za 3700, ale to i tak sporo.
PM7005 ok. tysiąc tańszy z tym, że brak wspomnianego main in :-(
Mnie seria 7 w zupełności by wystarczyła, ale szkoda że zrezygnowali z tej funkcji.
 

Marcin TDI

New member
Zdecydowałem sie na zestaw, który zaproponował użytkownik lobos, czyli:
Marantz SR6009+PM6005 + Dali Zensor 7 +Vokal+1+Sub E-12F.

Ten wzmacniacz połączę bez problemu z amplitunerami?
Gdzie dostanę powyższy zestaw najtaniej? Ma ktos z was doświadczenia gdzie mozna dostać najlepszy rabat?
Przy okazji. Szukam tez Tv do 78 cali. Moze jakis Expert cos poleci? :)

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi i udzieloną pomoc ;)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
PM6005 nie ma direct-in (main-in). Poszukaj używki PM7004. Co do cen pisz do forumowicza Blackninja, zrobi Ci dobre ceny :). w sprawie TV do forumowicza Kiki
 
Do góry