Zestaw kina do 7000zł

popson

New member
Witam serdecznie,
Poszukuję zestawu kina domowego 5.1 + amplituner do max 7000 zł(kwota zwiększana 2 razy).
Pokój 18 m, filmy 80%, muzyka 20%.

Byłem dzisiaj w media i słuchałem jak grały jbl'e es 80 5.1 i jak dla mnie ok (nie jestem audiofilem), jednakże wyglądowo bardziej podoba mi się studio 270 5.1

Czy studio 270 5.1 + harman 161 to dobry wybór ? Czy harman 161 da radę i nie będzie problemu z podłączeniem suba ? (czytałem o jakimś wyjściu pre/out czy coś takiego :))

Jeżeli macie inne propozycje poproszę.

Pozdrawiam,
Piotrek
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zdecydowanie lepiej gra Studio od ES które lepiej grają w kinie.
Ja w podobnym pomieszczeniu do Twojego mam Studio 270 i spokojnie sobie radzą.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Harman też może być, ale ja bym celował w wyższe modele avr270 lub avr370. Onkyo też jest często łączone z Harmanem. Najlepiej jakbyś odsłuchał.

Oczywiście chodziło że Onkyo jest łączone z Jbl-em.
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Ja w bardzo podobnej cenie złożyłem:
-Denon AVR-3000 średni model z możliwością rozbudowy stereo/ aktualnie AVR-X3100
-Dali Zensor 7 - zestaw 5 głośników bez suba ale basu w pomieszczeniu 26m jest wystarczająco
-Denon DBT-1713 UD - blu ray z naprawdę dobrą jakością obrazu i wyjściem analogowym stereo
Zestaw oferuje ciepłe, lekkie brzmienie dopełnione basem.
W tej cenie możesz pomyśleć również o Marantzu amplituner + bluray .
Poczytaj istniejące posty wiele osób poleca połączenie Dali + Denon lub Marantz.
Głośniki w swojej cenie nie mają sobie równych a jednocześnie wyglądają bardzo dobrze i potrafią "podnieść" design pomieszczenia.
Zamiast blu-raya możesz dorzucić suba, ceny, które podają sklepy/allegro są spokojnie 30% do urwania.
Ps. dawno temu oglądałem zestawy po 2tyś więc wiem co znaczy podnoszenie budżetu, niestety jeżeli zaczniesz czytać, to forum nie da Ci wytchnienia :wink:
 

popson

New member
Dzięki za uwagi.
Problem z odsłuchiwaniem jest taki, że w Przemyślu za dużo sprzętu i miejsc do odsłuchiwania nie ma, zresztą jak pisałem audiofilem nie jestem i jak dla mnie fajnie grały już jbl es, gdzie studio to partia wyżej.

Wysłałem pytanko o cenę na
harmana 370 + studio 270.
Na onkyo 636 + studio już cenę mam i jest ok,
przy avr 370 może budżet trochę przekroczyć :(

Przy moim metrażu zostanę przy jbl'ach 270 (około 18m2).
Teraz kwestia ampli do tego.
 

Henry

Active member
Bez reklam
W Rzeszowie masz Nautilusa, w sumie to niezbyt daleko, a wybór mają niezły.
Słuchaj jak najwięcej i porównuj, a jak wpadnie ci coś w ucho, to o ceny napisz do bn ;)
 

popson

New member
Panowie ratujcie!
Podłączyłem do harmana 2 fronty i 2 tylne i chyba wyjście na prawy front nie działa. Co kolwiek tam podłączę to cisza. Jak podłączę prawy front na inne wyjscie to działa. Mozna cos z tym zrobić?
 
Do góry