Zestaw kina do 3tys.

Jok3r

New member
Bez reklam
1. Sam DivX
2. To zależy jakie masz DVD i jaki ampl. bo jeżeli masz DVD typu Manta, Ferguson, Samsung i amp za około 3500, to wtedy procesor w ampliku wiecej Ci wyciągnie niż ten w DVD, natomiast jeżeli posiadasz ampl. który w ogóle nie ma takigo procesora, to wtedy DVD. Podałem oczywiście skrajne przypadki. Podaj jaki to jest sprzęt.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Hmm... Więc na razie dopóki nie masz amplitunera, to problem skalowania pozostawiamy otwarty, natomiast co do wyboru kina to:
1. Głośniki zdecydowanie powinny być droższe od amplitunera
2. Przy wyborze należy kierować się swoimi wrażeniami z odsłuchu, funkcjami, które będą na potrzebne ( czy chcemy 5.1, czy może 7.1, jeżeli 7.1 to czy chcemy dwie niezależnie sterowane strefy, czy ma dekodery HD, HDMI oraz jego wersja, jaki sprzęt opcjonalny chcemy do niego podpiąć itd) jakie będzie zastosowanie naszego sprzętu (ile procentowo muzyki ile filmów), jak duże mamy pomieszczenie, jeżeli jesteś kobietą, to pewnie też aspekt wizualny będzie dla Ciebie ważny, aczkolwiek nie zawsze jest to dobry "doradca":) I jeszcze coś co powinno się znaleźć na 1 miejscu... Mianowicie budżet jaki mamy na ten cel przeznaczony. Tak na prawdę trudno wymienić wszystkie sprawy, ale może jeszcze ktoś inny je uzupełni. Najważniejsze z nich to budżet i odsłuch. Jeżeli to będziemy mieć za sobą, to model na pewno się znajdzie:)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
To spokojnie możesz rozważyć propozycje, które podaliśmy wcześniej, tylko bez Blu-Ray'a, aczkolwiek polecałbym zmianę DVD na na ten właśnie komponent. Zamiast ceny, którą byś wydała na proponowane Blu-Ray'e dołóż sobie do subwoofera i wtedy będzie lepsza frajda z oglądania filmów.
 

gosiaczek33

New member
czyli Yamaha RX-V467 lub onkyo 538.onkyo "trochę" słabo wygląda ,a jak do nich ma się denon, oczywiście w tej klasie cenowej. i głośniki qq5000 czy jamo 506?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Denon gra raczej środkiem, a Onkyo skrajami pasma. Co do kolumn może wskazówka będzie cena subwoofera przy późniejszym zakupie, do Jamo są sporo tańsze :)
 

Carlos_lbn

New member
Podłączam się pod ten wątek dysponując podobną kwotą. Chyba, że będzie coś wartego uwagi w kwocie 2000-2500zł. Zestaw chciałbym wykorzystywać mniej więcej w proporcjach 40% TV, 40% DVD, 20% muzyka(rap, jazz, troszkę rocka i house) i konsola PS 3(więc opcja z DVD). Dysponuję telewizorem Toshiba Regza 42X3000P. W narożnikach pokoju, pod sufitem mam już poprowadzone miedziane przewody do podłączenia tylnych głośników. Powierzchni pomieszczenia to 20m2(4x5m)
Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu. Wiem, że było już takich tematów pewnie setki, ale czytając wszystkie takie wątki mam mętlik w głowie i nie narodziła się żadna koncepcja. Proszę też o sugestie dotyczące samych głośników. O ile wydaje mi się że z przyzwoitych producentów amplitunerów można wymienić Onkyo, Yamaha, Pioneer to o producentach głośników nie mam bladego pojęcia. Nie wiem też czy zdecydować się na 5.0 czy 5.1 Będę wdzięczny za podpowiedź:blagam:
 

killpit

New member
Pozostałbym przy tej konfiguracji jak wcześniej Onkyo 538+QQ5000 ewentualnie jakiś Blu nic lepszego nie kupisz w tej cenie.
O ceny męcz Blackninje na bank się zmieścisz.
 

gorylla

New member
Bez reklam
QQ5000 bez suba radzą sobie całkiem dobrze, bo basik mają niczego sobie, jak na takie małe skrzynki. Ale z delikatnie pomrukującym subem to jest już inna bajka- zarówno w kinie jak i muzyce. Naprawdę warto kupić subka- nawet małego.
 
Do góry