Zestaw KEF IQ + Onkyo 607 do pomieszczenia 33m kw.

Ethar

New member
Obecnie jestem na etapie kompletowania własnego zestawu kina domowego i mój wybór padł na następujące elementy:
- kolumny KEF IQ 70 + IQ 60 + IQ 30
- subwoofer KEF PSW 2500, który kupię najpewniej dopiero w drugim etapie razem z porządnymi kablami do głośników
- amplituner Onkyo 607

Z związku z tym mam dwa pytania. Jako, że nie mam gdzie powiesić monitorów IQ 30, muszę dokupić do nich stojaki. Do tanich one nie należą - trzeba liczyć minimum po 150 za sztukę. To doprowadziło mnie do wniosku, że licząc cenę IQ 30 oraz tych stojaków mogę dołożyć trochę grosza i kupić IQ 50. I teraz się pojawia pytanie. Czy IQ 50 sprawdzą się w roli głośników surround?

Druga sprawa dotyczy się pomieszczenia, w którym ten zestaw będzie stał.
Jest ono całkiem spore prawie 33m kw. i nieco nietypowe. Mieszkanie znajduje się na poddaszu i w konsekwencji lewa ściana ma wysokość ponad 4m, a prawa miejscami ma wysokość niewiele ponad 1m.

Tutaj jest link do projektu pomieszczenia:
img17.imageshack.us/img17/2730/salon.gif

Ciemnobrązowe to meble, jasnobrązowe to elementy kina domowego, na pomarańczowo sofa z pufą pod nogi. :D
No i teraz pytanie. Czy taki zestaw wystarczy na takie pomieszczenie i czy rozstawienie kina domowego jest Ok?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
iq 50 jako surround- taki zestaw calkiem fajnie powinien zabrzmiec ,tymbardziej ze 33 m2
to jest troche przestrzeni . musisz oczywiscie wziasc pod uwage ze beda one "mialy prace" glownie przy odtwarzaniu BD.w kazdym badz razie - napewno nie bedzie gorzej niz z iq 30.
 

Ethar

New member
Maksymalna suma jaką planuję przeznaczyć na całość to 12 tys. złotych.
Przy czym w tym miesiącu bez subwoofera i dobrych kabli - te kupię dopiero w kwietniu (po marcowej wypłacie :D).

A co do ich pracy. Oglądam sporo filmów na telewizorze z htpc z przestrzennym dźwiękiem, więc raczej odłogiem leżeć nie będą. :) W każdym razie dzięki za rozwianie moich wątpliwości.
 
Ostatnia edycja:

skipper

New member
Też się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem - IQ50. Jednak IQ50 są niskie a moja kanapa dość wysoka - czyli głośniki byłyby "schowane" za nią. Nie wiem czy wtedy wysokie tony byłyby dobrze słyszalne? Tzn. czy oparcie kanapy stojące na drodze głośnik - uszy nie tłumiłoby dźwięku.

Pozdro
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no wiec to jest wlasnie to jedno "ale" o ktorym wczesniej nie wspowmialem...
 
Do góry