Zestaw KD za ok 9000zł Proszę o rady i propozycje :)

Johnny750

New member
Powiem Wam, że teraz juz sam nie wiem czego chcę...
Z jednej storny myśle czy narazie mi wystarczy plazma Samsunga za 4000 ale z drugiej strony po głowie chodzi mi rada Kikiego co do plazmy Pioneera za niecałe 6000.Bo pewnie za 2 miesiące zobacze Pioneera i stwierdze że po co oszczędzałem :p
Teraz jeszcze myśle czy nie kupic TV z FullHD czyli np http://www.mixmedia.pl/?zobacz=3338
Jak bede miał możliwość to koniecznie musze spedzić troszke czasu w sklepach, poogladać i porównać moedele o których pisaliście.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
emigrant napisał:
dla tych co maja duzo dziengow :) to Full HD zadna przyszlosc tylko terazniejszosc.
Piszesz z amerykańskiej perspektywy, więc trudno się dziwić. Ale ja abstrahuję od pieniędzy. Problem w źródle sygnału. Nie porównuj USA z Polską w kwestii HD, gdyż to nadal spora przepaść, choć już nie nieskończona. :)

ArtS :)
 

emigrant

Member
hehe jak na samsunga masz wydac 4000pln to juz lepiej doloz te 1500pln i wes tego sharpa , dobrze na tym wyjdziesz imho, zbyt mala roznia w cenie zeby zrezygnowac z full hd w tv. z reszta dla niektorych 1500pln roznicy to bardzo duzo , dla niektorych jest jakis w tym sens zeby dolozyc, decyzja Twoja.
 

Johnny750

New member
Mam właśnie takie obawy, że na poczatku będę zachwycony ale szybko dojde do wniosku, że mogłem zainwestować więcej.
1500 to nie jest aż taka duża różnica, jeśli słysze głosy że warto.
Mam teraz dylemat czy Sharp z FullHd (jedyne co włacze na 1080p to chyba xbox360) czy też Plazma Pioneera http://www.mixmedia.pl/?zobacz=6481
I znów problem, który z tych TV byłby lepszy dla moich potrzeb...
 

emigrant

Member
ale ta plasma to tylko 1024x768 :S , jak uwazasz..., plazma lepiej sobie radzi z SD, bardziej naturalne kolory i lepsza czern, ja osobiscie bym wzial sharpa full hd jak bym mial juz wybierac miedzy sharpem a ta plasmą, jednak za jakis czas dojdzie playerek 1080p, dojda materialy 1080p i bedziesz kisic te 1080p formaty na res 1024x768 i downscalowac.

plasmy full hd to juz inny wymiar inna jakosc i zmiataja kazdego lcd, ale i cena odpowiednia.
 
Ostatnia edycja:

Johnny750

New member
Plazma FullHD to napewno w przyszlosci, ale narazie zostańmy na ziemi:)
Powiem Ci tak, że na kiedy postanowiłem zainwestowac w nowy zestaw KD to nie myslałem wogole o LCD tylko o plazmie. Zależy mi na jakości obrazu. Mam akutalne LCD LG 32" i juz mi to nie wystarcza. Raz że za mały, dwa dnerwujące są smugi mimo że ma 8ms. Musiałbym zobaczyć na własne oczy tego Sharpa i samemu ocenic. LCD byłby dobry do xbox'a bo czasamu dużo gram, ale z drugiej strony chciałbym też ogladać filmy DVD w najlepszej jakości.
Więć trudno mi teraz cos wybrać.
1080i mnie nie interesuje, wg mnie lepiej wyglada 720p. Chciałbym zobaczyć na własne oczy 1080p i wtedy miałbym porównanie:)
 

emigrant

Member
malo jaki sklep ma dobrze ustawiony sygnal/tv, wiec predzej sie przestraszysz niz zobaczysz walory 1080p lub innego dobrego sygnalu na sharpie, a co do DVD toz twoj player bedzie mial skalowanie do 1080p wiec jaki problem?, napewno troche bedzie lepszy obraz niz zwykle DVD. Dla mnie wywalic 4000pln w 1024x768 to kasa w bloto. A skoro wg. Ciebie 1500pln to nie duzo wiec warto dolozyc i miec full hd.
Co do smuzenia u Ciebie to przyczyn moze byc duzo. Nie koniecznie ze to po prostu LCD i tak musi byc.
 

Johnny750

New member
Co do sygnalu w sklepie to masz racje, jak kupowalem moj aktualny lcd to bylem sobie poogladać różne modele w MM. Sygnal mają fatalny i jeszcze rozgaleziony na kilkanascie TV. Porazka... Tutaj w Norwegii maja przynajmniej w sklapach HD :) Smużenie widzę jak włączę 360 i TV jest zimny, po jakims czasie ustaje. Powoli wybijam sobie z głowy Samsunga za 4000 (choć ma pozytywne opinie użytkowników) :p Myślę nad tą plazmą Pioneera lub właśnie tym Sharpem z FullHD. Mam troche czasu więc zabieram się za przeszukiwanie forum:)

Czy ktoś z użytkowników forum ma juz w domu Onkyo 605? :)
 

Johnny750

New member
Kolejna myśl która mnie nachodzi to kolumny 7.1.
Zakładająć, że kupiłbym zestaw 5.1 Jamo e7 i ewentualnie dokupił dodatkową pare E700.
Czy gra jest warta świeczki? Czy w filmach DVD jest wyraźna poprawa precyzji dźwięku ?
Czy x360 i tytuły na niego także obsługują 7.1?

Czy taki zestaw czyli Onkyo 605 + Jamo e7 nadają się także do odsłuchiwania muzyki w stereo?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Szczerze mówiąc budowa systemu 7.1 ma sens dopiero przy HD-DVD. W standardzie DVD można spotkać płyty w Dolby Digital EX lub DTS ES, gdzie istnieje dodatkowy szósty kanał tylny. Takich tytułów jest jednak niewiele. Sam się zastanmawiam, czy budować system 7.1, czy poprzestać na 5.1, tym bardziej że mój amplituner nie posiada jeszcze dekoderów HD i nie posiada liniowego wejścia 7.1, a tylko 5.1.

ArtS :)
 

Johnny750

New member
Przy tym ampli co chcę kupić nie powinno juz byc problemów z dzwiekiem 7.1.
W sumie to zawsze mozna dokupić pare kolumn i po probleme:) Chciałem wiedzieć czy jest to warte kolejnych kilkuset złoty :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dokupienie dodatkowej pary głośników, to dopiero początek drogi. Najlepiej z góry przewidzieć, gdzie miałyby stanąć/zawisnąć, oraz przewidzieć miejsce na poprowadzenie przewodów lub nawet je poprowadzić.

ArtS :)
 

Johnny750

New member
Chciałbym poprostu wiedzieć czy warto dokupić dodatkową pare tylnich kolumn, czy to sprawdzi się wraz z 360 lub PS3. Bo co do DVD i Divxa to raczej nie, przynajmniej tak mi się wydaje.

Wczoraj byłem w sklepie i porównywałem Plazme Samsunga PS-42Q91H z LCD LG 42" tylko nie pamiętam modelu. Powiem szczerze że jak dla mnie jest to ogromna różnica, oczywiście na rzecz plazmy. Mimo że nie byl to sygnał HD to plazma wyglądała dużo lepiej :)
Miałem jeszcze okazje zobaczyć gre F 1 na PS3, podpiętego do plazmy Pioneera. Jak zobaczyłem tą jakość to naprawde byłem pozytywnie zaskoczony. Mimo że xbox360 na 720p wyglada ładnie na moim LCD, to jednak przy tym co widziałem to jest nic:p
Nie wiem czy to był fullHD czy tylko 720p muszę skoczyć się tam jeszcze raz i wtedy opisze dokładniej moje wrażenia na temat poszczególnych modeli.

Poczytalem sobie znów troszeczke forum i zastanawiam się czy nie zaszaleć i wziąć Pioneera 507xa, żyje się tylko raz przecież ;P Wiele osob pisze bawdzo pozytywne opinie o tej plazmie. Chyba poproszę Kikiego o prezentacje :)
(mogłby mi ktoś opowiedziećjak to wygląda z praktycznego punktu widzenia).
Co do ampli to dalej jestem za Onkyo 605, a do nich JBL E; Chyba nie bede juz miał pieniędzy na remont pokoju 25m2 więc sprzęt zostanie w tym 50m2. Zastanawiam się czy E90 E20 E25 E150 wystarczą a może jednak E100 z cała resztą, ale czy ten ampli je uciągnie.
Pozdrawiam

Witam wszystkich po małej przerwie :)
Po wielu godzinach na forum i rozmowach z znawcami tematu dokonałem wyboru i zakupu zestawu KD :)
Moj wybór padł na:

HK AVR 347
JBL E90, E20, EC25 oraz E250 (czarne).

Początkowo chciałem Onkyo 605 i E90, E20, EC25, E150 jednak wiele osób proponowało mi HK 245. Wg ich opini oraz setek użytkowników, jakość HK nie podlega dyskusji. Onkyo kusił mnie nowinkami technologicznymi oraz stosunkowo niską ceną. Jednak nie mam i w najbliższym czasnie nie będę miał sprzętu wykorzystującego te technologie. Pozatym wiele zaufanych osób twierdzi, że HK lepiej sobie radzi z JBL E niż Onkyo. Slyszałem HK 245 i 445 z JBL E i jakość dzięku przypadła mi do gustu. Słchałem tego w MM, ma się to ni jak do dobrego odsłuchu ale i tak lepsze to niż nic. Można tylko sobie wyobraźić co będzie w normalnym pomieszczeniu :)

Sprzęt prezentuje się wyśmienicie, solina budowa, elegancki wyglad bez żadnych niepotrzebych udziwnień. Wygląd to kwestia gustu, ale jak dla mnie ta stylistyka odpowiada mi w 100%. Amplituner ma bardzo czytelny wyświtlacz, widać wszystko dokładnie nawet z kilku metrów. Pilot podświetlany, kilka godziń i intuicyjnie znajude się odpowiednie przyciski.

Niezwykle łatwe i intucyjne podłączenie. Każdy kanał jest dobrze podpisany i ma inny kolor. Instrukcje obsługi przypominają o optymalnych ustawieniach kolumn.

Co do jakości dźwięku to nie mogę sie jeszcze dokładnie wypowiedzieć i podzielić moimi opiniami. Sprzęt jest ustawiony tymczasowo w innym pokoju bez sprawdania optymalnych pozycji kolumn. Druga sprawa to to że kolumny są nowe i potrzebują troche czasu aby się troche wygrzać :) Jak narazie nie bawiłem się zadnymi ustawieniami w amli, jest tam multum opcji i potrzebuje troszkę czasu aby się z tym oswoić :)
Ogladałem wczoraj w nocy 2 filmy divx i słuchalem troszke radia w stereo. Dzwięk jak na divx był bardzo dobry, słyszałem dużo więcej szczegółow niż na moich starych Z5500. Bass jest narazie troche słaby jak na tej klasy głośnik, jednakże jest to napewno jest winą ustawienia, ponieważ stoi prawie na środku ogromnego pokoju. Ta sama sytuacja z E90. Na dzień dzisiejszy mogę sie niestety tylko tyle wypowiedzieć. W przyszłym tygodniu skończe remont pokoju docelowego, wtedy podłącze sprzęt i ustawię wszystko w możliwie najbardziej optymalnych miejscach .Wówczas będę mogł powielić się moimi wrażeniami.

Teraz pozostaje mi tylko TV na który nie mogę się zdecydowac...(kilka razy przeczytałem wątki na forum o tych i innych modelach)
Pozostało mi już na to niecałe 6k...
Więc w grę wchodzi Pioneer 4270XA lub Samsung 50Q91H lub C.
TV bedę oglądać z okolo 3 m. Za Pioneerem stoi jakość, za 50Q91 gorsza jakość ale większy ekran. Wiem że 3 metry to nie dużo i 42 byłby tu wystarczajacy, jednak lubie duże ekrany i boję się że za miesiąc może być mi za mało...507 już nie ma ale i tak już mnie na niego nie stać :p
Cały czas nie wiem co zrobić...
 

Attachments

  • AVR347Fbbb.jpg
    AVR347Fbbb.jpg
    42,3 KB · Wyś: 94
  • AVR347Baaa.jpg
    AVR347Baaa.jpg
    80,3 KB · Wyś: 73
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kicor

New member
A jakie masz DVD ? Też zastanawiam się nad takim zestawem jak Twój tylko nie wiem jakie DVD,H/K 47 czy wystarczy 37?
 

Johnny750

New member
Mam narazie stare DVD LG 9900H -ma hdmi ale wg mnie nic nadzwyczajnego. Musze jeszcze kupic TV wiec lepsze DVD musi poczekac :) Finase sie skonczyly, i tak juz duzo wiecej wydalem niz moje wczesniejsze kalkulacje. Pozatym mysle ze nie ma sensu kupowac jakiego wysokiego modelu za duze pieniadze bo za rok gora dwa upowszechni sie BR i HD DVD. Wtedy kupi sie jeden dobry odtwarzacz ktory bedzie mial wszystko. Ja jesli bym kupowal to 37,bo na 47 szkoda mi kolejnych 500 zl. Oczywiscie wszystko zalezy od zasobnosci Twojego portfela :)


Jaki masz TV? tak z ciekawosci bo stoje wlasnie przed wyborem nowego dla siebie.
 

kicor

New member
Mam plazme Pioneera PDP 507xd i jestem z niej BARDZO zadowolony:) .Początkowo myślałem o 42 calach(odległość od ekranu to 2,5-3m )ale żona powiedziała,że albo 50,albo żaden;) .I całe szczeście bo wiem,że żałowałbym gdybym wziął mniejszy.
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Johnny750

New member
kicor napisał:
Mam plazme Pioneera PDP 507xd i jestem z niej BARDZO zadowolony:) .

Szczęściarz z Ciebie :)
W Polsce zostały juz tylko 4270xa, może jeszcze cos w niemczech dostane ale juz bez polskiej gwarancji :(
Kupiłbym tego Pionka ale boje się że za misiąc 42 będzie dla mnie za mały:p
Zastanawiam się jeszcze troche nad tą 50 Samsunga. Panasie mi się nie podobają.
Co masz jeszcze podlączone do tego Pionka?
 

kicor

New member
Na razie nie mam nic ciekawego,kino Philipsa,ale własnie kupuję zestaw z klocków i na 99,9% będzie to hk 347 tylko jeszcze doczytuje o tym dvd,37 czy 47.Bo BR czy HD DVD to jeszcze nie teraz;) ,drogie płyty i gorszy odbiór zwykłych DVD..
Jesli mogę doradzić,bo sam miałem dylemat co do wielkości tv,to weż większy..
Miałem szczęście z tą plazma ,była dobra cena bo zaczęła wchodzić 8 generacja Pioneera i kupiłem rzutem na taśmę;) .Ale przecież ten Samsung też jest OK;)
 

Johnny750

New member
Jak skoncze remont w przyszłym tygodniu to moge Ci wysłać zdjęcia 347 i JBL :) Powiem Ci że za każdym razem kiedy włączam ten sprzęt to wydaje mi się że coraz lepiej brzmi. Niech tylko to ustawie dobrze wtedy będzie poezja dźwięku :)
Wczoraj troszke poczytalem instrukcje obsługi i nawet nie wiedzialem że ta 347 ma tyle różnych opcji. Niech tylko skończe ten cholerny remont wtedy całymi dniami będe mogł się cieszyć nowymi nabytkami :)

Ja niestaty w tym czasie byłem za granica, jak wrociłem to nie było juz 507.

Poszukam jeszcze w niemczech tych 507, a jak nie to pozostanie Samsung. Kilka dni temu porownywalem 427-xa i 42c91h. Jakośc sygnalu była fatalna. Ale było widać że Samsung ma bardziej przesycone kolory, mniej naturalne niż na Pionku. Kupiłbym Pionka ale chodzi mi o tą wielkość. Wielu kupiło 42 i po jakimś czasie mialo wyrzuty sumienia. W moim przypatku tez pewnie tak będzie :)

Możliwe że za rok będe chciał sprzedać to by kupić 50" Kuro gdy wejdzie 9 generacja.Wtedy Pioneek pewnie mniej straci na wartości.
 
Do góry