Zestaw KD za ok 9000zł Proszę o rady i propozycje :)

Johnny750

New member
Pytałem z ciekawości, dziękuję za konkretną odpowiedź :)

Myśle że 605 by mi wystarczyło, z n-ki pociagne konponenta + kalbe optyczne z dźwiękiem, z DVD tez moge, tak samo jak z 360-tki. Więc zostanie mi miejsce na BR-HD DVD w przyszłości :)

Mam jeszcze pytanie o DVD, zakładająć żę kupię tamtego Samsunga i Onkyo 605 jaki DVD do tego zestawu byś mi polecil? Zeby odczyt standartowych plyt DVD był bardzo dobry no i czytał divx. Mam odtwarzacz LG z hdmi, ale jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Podpinanie takiego czegoś do Onkyo byłoby chyba grzechem :p
 

emigrant

Member
zainteresuj sie moze kiss'em, DP 1600 , malo go znam ale upscaluje zwykle DVD do HD , czyta HD rozdzialki wiec bys mogl se streamowac filmy HD( H.264/AVC) z kompa na kiss'a i wyswietlac na TV

---===SPECYFIKACJA===---

Opis Produktu: Odtwarzacz Wysokiej rozdzielczości
Funkcje podstawowe: Odtwarzacz DVD, Odtwarzacz plików wysokiej i standardowej rozdzielczości, Klient multimedialny (Odtwarza pliki znajdujące się w sieci lokalnej poprzez oprogramowanie PC-Link lub Windows Media Connect)*, Klient usług Online **,
Możliwości Sieciowe: Bezprzewodowo w standardzie 802.11b/g z szyfrowaniem WEP/WPA, Przewodowo poprzez Ethernet 10/100 Base T
Odtwarzane formaty Video: DVD, Windows Media 9 HD, Windows Media 9, H.264/AVC, MPEG, MPEG-2, MPEG-4, DivX 3.11, DivX 4, DivX 5, Nero Digital, XviD
Odtwarzane formaty Audio: Audio CD, WMA, WMA9, WMA9-Pro3***, MP3, MPEG, MPEG-2, AAC-LC, WAVE, Ogg Vorbis
Odtwarzane formaty zdjęć: JPEG, PNG, BMP, GIF
Obsługiwane nośniki: DVD, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, CD, MP3-CD, urządzenia USB 2.0 typu Mass Storage Devices (Pendrive, MP3, Dyski twarde)
System TV: PAL, NTSC
Wyjścia Video: HDMI 1.2 with HDCP, SCART-RGB, Composite Video, S-Video, Component Video
Wyjścia Audio: Analog Stereo, Optical Audio, Coaxial Audio, S/PDIF
Inne wyjścia: USB 2.0, Ethernet RJ45, Złącze pod antenę WiFi
Wymiary: (szer. x dł x wys.): 230 x 345 x 55 mm (125mm z podłączoną anteną)
Waga: 2.2 Kg
Gwarancja: 24 mce
Zawartość opakowania: KiSS 1600, Pilot, Baterie, 2 x Anteny WiFI, Kable: SCART, Composite Video, Analog Stereo, Zasilający, Oprogramowanie KiSS PC-Link 3.0, Nero Digital, Przewodnik Użytkownika

ja osobiscie bym kupil wlasnie w ten desen jak ten kiss co mozna podpiac go pod LAN, streamowac nagrania i obsluga HD rozdzialek. Musisz o nim dobrze poczytac czy jest wart swojej ceny. Na pierwszy rzut oka wyglada na OK. Byc moze na tym forum jest dokladnie opisany ten model, poszukaj.

ps. wlasnie se poczytalem o tym kissie ,rozne opinie i testy i ogole do dupy ten player :)
 
Ostatnia edycja:

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Johnny750 napisał:
Z urządzen które mam i chcę kupić w tym rzucie to chyba nic nie bedzie miało 1.3. Swoją 360 chcę sprzedać i kupić elite z hdmi, ale wątpie żeby bylo w 1.3.
"

No i dobrze ze watpisz bo wersja Elite napewno nie ma HDMI 1.3 zreszta HD DVD powoli przestaje istniec na rynku, z czego się niezmiernie ciesze, a co do Switcha... Kupujesz w koncu tv, tam tez mozna popatrzec na ilosc zlacz HDMI, widzialem w najnowszysch lcd sa po 3 sztuki i są urządzenia, które nie potrzebują zachaczać o ampli, a zresztą widziałem tv z wyjściem optycznym i chyba jest taka możliwosć zeby cyfrowy dźwiek wychodzil później do ampa jednym przewodem? Chyba idelane rozwiazanie...
 

majster5210

New member
Puknij sie panie w głowe!!!!!!!!!!

Za 9 tys zl to ty mozesz wykarmic polowe Mozambiku wiec ja radzilbym pojsc w tym kierunku..........:)
pozdrawiam Zbyszek z Pomostowic
 

Deimos

Banned
emigrant napisał:
4 wejscia to juz naprawde spoko , 2 zdecydowanie za malo, bedziesz musial bawic sie w przepinanie kabli lub kupowac switche itd. No suma nie mala niestety ale dosc atrakcyjna jak na taka maszynke i jej mozliwosci.
Poza tym masz jeszcze w tym 605 3 wyjescia component wiec tymi kablami mozesz sie ratowac i wg. ludkow to np. nka smiga lepiej na componencie niz hdmi , zdecydowanie lepszy obraz, ale zdania sa podzielone. Poza tym component to tylko sygnal video i do niego w parze trzeba ciagnac swiatlowod od dzwieku od playerow czy tunerkow sat. Wiec masz troche roznych kombinacji, kazda dobra tylko jedna lepsza druga gorsza ,jedna mniej wygodna druga bardziej itd.

aha apropos tego nowego DVD playera? po co Ci w nim hdmi 1.3? na plytach DVD dzwiek to max DD lub DTS 5.1 i do tego nie trzeba hdmi 1.3 bo taki player Ci nie przesle dzwieku HD , poza tym na DVD nie zmiesci sie sciezka dzwiekowa TrueHD, DTS HD czy PCM 5.1, co innego playery Blu-Ray czy HD-DVD.

i jeszcze co do tego Samsung PS 42Q91H, na 99% tam jest hdmi w wersji 1.1 albo 1.2, poza tym ja nie widzie powodu zeby w LCD/plazmie byl hdmi 1.3 skoro i tak wszystko z playerow poleci do ampli i na glosniki. Jedna dosc wazna przyczyna by mogla byc ,ze hdmi 1.3 nie jest kompatybilny wstecz w co watpie
Kolego, jeżeli chodzi o dźwięk na płytach DVD, to już od dłuższego czasu jest DTS-ES czyli 6.1, a takze Dolby Digital EX czyli też 6.1;) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

emigrant

Member
Deimos napisał:
Kolego, jeżeli chodzi o dźwięk na płytach DVD, to już od dłuższego czasu jest DTS-ES czyli 6.1, a takze Dolby Digital EX czyli też 6.1;) Pozdrawiam

tak tak zgadza sie, dobrze o tym wiedzialem tylko nie potrzebnie te "5.1" wpierniczylem :) ale to po prostu tylko dodatkowy tylny kanal a raczej precyzujac tylny srodkowy glosnik,
pozdrawiam
 

Johnny750

New member
Wejść w ampli i TV powinno mi wystarczyć, zawsze da się coś wymyslić:)
Tak własnie myślame że Kiss nie zaspokoi moich potrzeb.

A co myslicie o DVD Onkyo np. DV-SP404?

Wciąż czekam na więcej opini o Jamo E7, jakoś nikt nie chce poruszyć tego tematu :p
Czy ktoś może miał możliwośc porównania ich z JBL Northridge ?
 

emigrant

Member
nie masz co kombinowac z tym playerami dvd/divx, wszystkie to jeden grom mozna powiedziec, szukaj jedynie playerow co scaluja do 1080i/p plyty DVD, choc nie wiem czy tym sie zajmie pewnie onkyo 605 upscalowaniem wiec tez nie koniecznie potrzebna Tobie rzecz w playerze, dekodery DD czy DTS tez nie musza byc bo masz w onkyo 605. Jedynie co mozesz to tylko dobrac jakis player co bedzie pasowac estetycznie do calego zestawu. No jeszcze mozesz uwzglednic czy czyta wszystkie rodzaje polskich napisow do divx/xvid i zwrocic uwage na przetworniki audio i video. Wiec mysle jaki nie kupisz player DVD/divx do 1000pln kazdy bedzie dobry.Choc osobiscie bym szukal ktory radzi sobie z HD rozdzialkami jak ten kiss 1600 lub cos podobnego i ma sieciowke. Jak chcesz mozesz wziac tego Onkyo DV-SP404, prawie 800pln, a wydaje mi sie ze jakosc obrazu bedziesz mial taka sama jak na playerze za polowe ceny.Kase lepiej wydaj na lepsze glosniki.

jak juz chcesz do kompletu onkyo to moze ten http://www.allegro.pl/item220241433_dvd_onkyo_dv_sp_504_hdmi_gw_24mc_wysylka_gratis_.html ?
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
A co do opinii w sprawie Jamo to:Seria E7 została wyróżniona nagrodą Eisa dla zestawów głośnikowych do kina domowego 2004-2005.
To już bardzo dobrze o nich zaświadcza...
 

Johnny750

New member
O tym że dostały nagrodę Eisa to wszedzie pisze. Chiałem zapytać na forum czy ktos oprócz kikiego mial z nimi do czynienia. Dziwne że spokro są bardzo dobrymi kolumnami nikt z forum ich nie ma.

Z tego co do tej pory wyczytałem to skupię swoją uwagę na
Onkyo 605 + DV-SP404E/S.
Jesli chodzi o kolumny to Jamo E7 lub
JBL Northridge. Chciałbym jednak poznać opinie użytkowników. Oczywiście ostateczną decyzję podejmę po odsłuchu :)
 

Johnny750

New member
Chciałbym się jeszcze zapytać odnośnie plazmy Samsunga PS-42Q91H, a dokładniej o to czy naprawde odtwarza 1080p czy to tylko chwyt marketingowy?

Czy w takim razie jak np podłacze x360 i ustawie na 1080p wyśle przez Onkyo 605 taki sygnal?

Jakie kable są godne polecenia? ( hdmi,component no i zwykłe do kolumn z KD)
 

emigrant

Member
toz ten samsung ma tylko 1024x768, puszczenie 1080p z amplitunera nic ci nie da, samsung ten sygnal przyjmie ale go nie wyswietli.

co do kabli to niech jakis fanatyk audiofilski sie wypowie :p wszystko uzaleznione od tego ile mozesz wydac kasy na okablowanie, sa kabelki po 4000pln za 2metry i to nie taki drogi bo widzialem za 14.000pln kabelek 1.5metra audiofilski :) wiec... ;) a sa i po 20zeta :)
 
Ostatnia edycja:

Johnny750

New member
hehe wiem, audiofil to straszna choroba :p
chcę kupic kabelki odpowiednie do klasy sprzętu jaki kupuje, bez szaleństwa:)
Chciałbym wiedzieć które warto kupić, takie które oferują dobrą jakość za niezbyt wygórowaną cenę:)

Chodziło mi tylko o to że jakbym miał w przyszłości FullHd i puszcze coz z BR to czy ampli prześle mi taki sygnal.

Tak się powoli zastanawiam czy nie zacisnąć troszke pasa i kupic jednak cos z FullHD bo z tego c oslyszałem to podobno jest wielka różnica w porównaniu do 720p :)
 

emigrant

Member
jasne ze przesle bez problemu, tylko 605 nie ma procesora od upscalowania do 1080p, takie zabawki dopiero w lepszym 875, ale jak natywny sygnal zapuscisz 1080p np. film blu-ray przez 605 to bez problemu powinno sygnal taki przepuscic i wyswietlic na lcd full hd w 1080 progresywnym.

Jak masz dziengi to kupuj Full HD TV. :) obraz napewno lepszy niz na 720p , niektorzy z uporem mowia ze nie widza roznicy miedzy 1080p a 720p, ja widze.
 

Johnny750

New member
A co byś mogł mi polecic z FullHd? ( oczywiście bez szaleństw :) )
Chciałem sobie narazie kupic tego Samsunga, a za rok jak znów zachoruje na cos lepszego to pewnie FullHd bedą dużo tansze. Pozatym narazie i tak jest mało reczy w 1080p. Tz. tak mi sie wydaje :)
 

emigrant

Member
moim zdaniem w rozsadnej cenie i dobry lcd Full HD to bedzie amoi http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/587/manufacturers_id/72 , jak nie znasz tej firmy to se poczytaj o ich lcd, nie patrz na nazwe firmy ,pozory myla, lcd super, jedynie co bym sie przyczepil to design, nie podoba mi sie strasznie :S , w brew pozorom rzeczy w 1080p juz jest duzo i bedzie coraz wiecej.

co do okablowania hdmi i component to wybierz jakies w rozsadnej cenie, nie za drogie i nie za tanie, tanie rzeczywiscie moga byc dupne i pogorszyc obraz a bardzo drogie moze sie okazac ze kasa w bloto bo jakosc taka sama jak hdmi za 100pln, hdmi tak to do 100pln, component podobnie pewnie,

a co do kabli glosnikowych to raczej malo co wiem na ten temat wiec nie chce wprowadzac w blad, niech ktos sie wypowie kto na tym sie zna dobrze, napewno jakies beztlenowe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Full Hd - na rynku rządzi Sharp.
Produkuje modele w Japonii a nie w Chinach jak Amoi.
Buduje już fabrykę 10 G.
1080P to jeszcze marketing - więc nie bierz sobie narazie do głowy.
Sprawdź 42 XD1 Sharpa , JVC 42 V 80 - pierwszy na rynku 42 full hd w 100 Hz .Skoro jesteś perfekcjonistą w audio - mam wrażenie że bylejakość w LCD również Cię nie zadowoli.
 

emigrant

Member
huh nawet nie wiedzialem ze XD1 tak stanialy , 42inch ponizej 6000pln,

co do marketingu 1080p hehe niby tak, ale jak sie kupi lcd full hd to raczej u wiekszosci ludzi bedzie na dlugie lata( malo kto zmienia lcd co pol roku czy rok), i fajnie miec juz za jakis czas w lcd 1080p niz pozniej sie martwic ze wszystko jest w 1080p a ja mam marne 720p albo i mniej. PS3 to glownie 1080p, nowy FW pozwala upscalowac gierki ps2 i DVD do 1080p, c+hd film/sport w 1080i, w nce to samo, wszystkie filmy HD-DVD/Blu-Ray natywnie w 1080p itd. Ja osbiscie jakbym teraz skladal zestawik to jak najbardziej wszedzie bym sie pchal w 1080p bez znaczenia czy to teraz marketing czy nie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Full HD, to przyszłość i mam nadzieję, że nie wymyślą zaraz 2160p, czy coś w tym rodzaju. :p Jednak w dobie dominacji sygnałów SD, kupowanie telewizora Full HD jest dyskusyjne. To nie jest tak, że sygnał Full HD będzie dostępny od ręki. Upowszechnienie się standardu optycznego nośnika HD zajmie z pewnością jeszcze niemało czasu, biorąc pod uwagę wojnę formatów. Najgorsze możliwe rozwiązanie to koegzystencja dwóch formatów. To są koszty przede wszystkim dla nabywcy, chyba że zdecyduje się na ograniczoną ofertę filmów z wytwórni sympatyzujących z Blue-Ray lub DVD-HD. A skalowanie do 1080p, to nie to samo, co prawdziwe HD. Że nie wspomnę już o skalowaniu SD do 1080p. Osobiście z pewnością jeszcze przez jakiś czas pozostanę przy poczciwym DVD. Nie zamierzam się szarpać na wynalazki doby HD, dopóki ceny nie znormalnieją i nie wyjaśni się sprawa wojny formatów.

ArtS :)
 
Do góry