Zestaw KD/Stereo

doger31

New member
Witam,
Chciałbym kupić zestaw do słuchania muzyki (głównie rock, klasyka) oraz zestaw kina domowego w jednym. Wiem, że najlepiej oddzielnie zakupić super stereo i super kino domowe ale ze względu na brak kasy i miejsca chciałbym połączyć to w jeden. I tak dysponuje pomieszczeniem wielkości 3,5m x 4m z tym że tv ma na szerszej ścianie. Chciałbym zmieścić się w kwocie nie wyższej niż 2500zł.
Czy znajdzie się coś takiego, najlepiej z ampi Denon'a :)

Aha i zestaw ma służyć w 60% muzyka +30 filmy +10 reszta
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cieżko będzie w tym budżecie znaleść kino domowe żeby dobrze grało w stereo. Jeśli chodzi o Denona to AVR 1513, chyba że uda Ci się znaleść jeszcze AVR 1612. Możesz zerknąć te na amplituner Harmana AVR 156. Kolumny może qq5000 lub Jamo S 506 Hcs 3.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie nie powinno sie polecac Jamo do "super" stereo (do klasyki kompletnie się nie nadają), ale z drugiej strony autor nie ma wiekszego budzetu ani duzego pomieszczenia. Pozostaje sledic podobne wątki w tej kwocie, bo toczy się dyskusja już w kilku tematach.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, ale w tym budżecie za dużego wyboru nie ma. Najlepiej samemu posłuchać i ocenić. Nie mialem na myśli że z Jamo bedzie "super" stereo. To są zestawy 5.0 ktore mieszczą się w 2500zł.

Kolego doger31 skoro 60% to muzyka to może lepiej kupić zestaw stereo? a nie 5.0.
 

doger31

New member
Myslałem o tym, jednak doszedłem do wniosku że lepiej jest słuchać muzyki na KD niż oglądać filmy na Stereo, dlatego zdecydowałem się na 5.0 ew 5.1 Za waszą radą pewnie zdecyduje się na denon 1612, teraz tylko jakie głośniki? Rozumiem że do słuchania muzyki powinny to być duże kolumny stojące na ziemi, ptanie tylko jakie?
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Ja też szukam takiego zestawu. Dodatkowo jako element spójny, które zawęża poszukiwania to konieczność współpracy z zasobami sieciowymi. Zatem AMP musi mieć port LAN.

Wybrałem dla siebie wstępnie takie pakiety do porównania i można zamknąć się w budżecie do 2,5/3k.

I tak ze stacji Pioneer'a wybrałem taki zestaw:

Pioneer VSX-527 - 1266
Pionner BDP-150 - 564

Głośniki:
Pioneer S-ES3TB - 980

Jeśli chodzi o głośniki to można dobrać tańsze SES2TB. Można też zdecydować się na głośniki JAMO S606. Wszystko zestawy 5.0 bez suba.

Niestety jak byłem w kilku salonach hifi, powiedzieli mi że głośniki pioneera to dziadostwo. :) Swoją drogą zestaw srebrny + Jamo wiśnia prezentują się bardzo dostojnie. Oczywiście jak odliczyć koszt blu-ray'a to jesteś do przodu parę stówek.

Kolejny zestaw, jaki biorę pod uwagę dla siebie i nawet już wstępnie pytałem o głośniki do niego to Marantz 1602.

Ze stajni Yamaha wybrałem taki pakiet:
Yamaha RX-V473 - 1313
Yamaha BD-S473 - 989

Głośniki: Yamah NS-PA120 - 1090 - oczywiście można dobrać inne, ale ja wymiękam przy temacie doboru głośników, a dziwna maniera nakłania mnie do wyboru głośników tego samego producenta. To chyba jakaś fanaberia aby wszędzie widzieć te same etykiety :)

Oczywiście to tylko moje propozycje, które sam rozważam. Nie mam ich w domu, ale poświęciłem sporo czasu aby je wyselekcjonować.

Zrezygnowałem z Denona i Onkyo z racji kosztów oraz słabej obsługi przez LAN. Na ceneo jest sporo innych kombinacji co do połączenia głośników z tym sprzętem. Także HK słabo wypada pod względem przetwarzania danych z sieci.

Osobiście nie chce mi się biegać z płytami, zmieniać. Chciałbym zamienić wszystkie swoje kompakty na dane cyfrowe i grać do woli :)

Ciekawy jestem opinii, może ktoś posiada wyżej wymienione maszyny i podzieli się opinią. Zastosowanie: filmy blu-ray, mkv z NAS oraz dźwięk z kompaktów, ale raczej także z NAS (mp3 oraz flac). Tutaj akurat Pioneer świetnie sobie radzi i chyba najlepiej wspiera wszelkiej maści nowości, przynajmniej tak twierdzą użytkownicy, których opinie wygrzebałem w sieci.
 
Ostatnia edycja:

doger31

New member
Po przesuchaniu w salonie tego samego kawałka na Yamaha pianocraft 840 oraz zestawie Kd (też Yamaha za około 2500 ampi +kolumny) doszedłem do wniosku, że jednak zainwestuje w dobre Stereo. Różnica jest spora na rzecz Stereo, z drugiej strony może ona odtwarzać dvd wiec dodtakowy plus. W zasadzie wybrałbym te 840, ale irytuje mnie ta podstawka do Iphona, którego nie będę używać, a nie lubie płacić za coś czego nie używam. Dodatkowo gdzieś wyczytałem że lepiej brzmią kolumny podłogowe.
Chciałbym aby móc podłączyć do zestawu dzwięk z TV, z USB ew z LAN, oraz w przyszłości jakiegoś BR.
 
Do góry