zestaw KD opinia

Tomek77

New member
Witam
Zamierzam wymienić zestaw KD, wcześniejsze Philipsa (jedno z pierwszych) juz nie daje rady
Pokój 20m2 , 50% film(PS3), 30% TV(N-ka), 20% muzyka
przymierzam sie do Zestawu Yamahy:
RX-V465 + DVD-S663 + kolumny seria 8900
cena 4200
Odradzacie czy jest ok?
 

killpit

New member
Co do elektroniki to niemam zbytnio zastrzezen ale w podobnych cenach kupisz zestawy na podobnej elektronice denona z gł. Qakustic ktore graja bardzo ładnie ewentualnie Onkyo z gł. Klipscha F2 powinienes koniecznie posłuchac tych zestawow.
 

Tomek77

New member
Dzisiaj miałem okazje odsłuchać ten zestaw i byłem mile zaskoczony. Wcześniej miałem kino philipsa z małymi kolumnami podstawkowymi z akt subem i z początku było wporządku, ale z czasem zaczęło co nieco brakować.
ww. zestaw Yamahy zwłaszcza kolumny w kolorze wiśni pasuja kolorystycznie do mebli (co jest ważne dla co niektórych domowników ;)) a nie jest to wcale takie łatwe.
Chciałem wiedzieć czy nie ma jakiś szczególnych wad.
Jeżeli kupuje sie w zestawie cena jest dosyć atrakcyjna,a DVD pójdzie na alledrogo, co obniży jeszcze cene zestawu.
 

killpit

New member
Mysłle ze jedyna wada w amplitunerach Yamahy to te nieszczesne sprezynki na gł. z tyłu:D w tych najtanszych modelach rowniez w tym, ale tak poza tym to jezeli chodzi o dzwiek to Yamaha niezmieniła sie od lat mozesz spokojnie wziasc ale jezeli jest mozliwosc to zobacz czy niema modelu RX-V663 rewelacja;)
 
Ostatnia edycja:

Tomek77

New member
blackninja napisał:
465 nie pociągnie tych kolumn, min to 663
Nie pociągnie tzn.: za mała moc wyjściowa RMS? bo jeśli tak to 465 ma 5x105W a 663 7x95W, po za tym 663 ma 2 wej HDMI a 465 4 wej. a gdybym się zdecydował zostawić DVD to braknie jednego, chyba że wystarczy przez optyczny? ( i tu mam pytanie czy jest duża różnica pomiędzy połączeniem do amplitunera: ww. DVD, PS3 i tunera N-ki kablem HDMI lub optycznym czy optycznym przepływa mniej informacji? TV mam zwykłe HD z tym że jak puszczam PS3 po HDMI bezpośrednio na TV to chyba przyjmuje 1080P, przynajmniej taka informacja wyskakuje na ekranie)
Jeśli chodzi o sprężynki są na głośnik centr. i na surr. czy ma to istotne znaczenie? czy będzie strata na sygnale tak bardzo odczuwalna?
Jakie sa jeszcze inne istotne różnicę pomiędzi tymi amplitunerami?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pzdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dla mnie dźwięk jest bardziej mdły.
Drapieżny dźwięk będziesz miał i bardziej agresywny z Marantza 5003 i kolumny też bym zmienił :D. Dla mnie szeroka scena muzyczna jest większą zaletą.
 

killpit

New member
Faktycznie Yamaha ma troszke zamydlony dzwiek:grin: ale napewno jest to lepszy specjalista szczegolnie w dziedzinie kina domowego niz Marantz.Hdmi potrzebujesz do PS3 inaczej niebedziesz mial dzwieku HD.Dvd mozesz po Hdmi natomiast N i tak musisz polaczyc optycznym inaczej na kanałach HD niebedziesz mial 5.1
Pomysl jeszcze o Onkyo 606 mocny i dynamiczny amplituner

N oczywiscie wtedy bezposrednio do TV po Hdmi :wink:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tomek77

New member
Jeszcze jeden problem mnie trapi w wyższych modelach Yamahay np.: 565, 863 występuje opcja skalowania sygnału analogowego do hdmi (do 1080p) czy mam to rozumieć że po podłączaniu DVD lub PS3 do amplitunera kablem hdmi i puszczeniu filmu w rozdzielczości DVD (720x576i lub p tego nie jestem pewny?) to otrzymam z amplitunera kablem hdmi sygnał HD (1280x720p) do mojego TV HD (PHILIPS 50PFP5532) czy się mylę bo próbowałem znaleźć na forum cos na temat upscalingu ale odpowiedzi jest tyle różnych ilu wypowiadających się. (łącznie że: z g... bata nie ukręcisz :p )
To samo sie tyczy sygnału z N-ki czy kanały które nie są nadawane w HD mogą być przeskalowane do HD?
Czy po skalowaniu będzie widoczna zmiana obrazu na 50", czy jest to po prostu pic na wodę fotomontaż.(te skalowanie) i jest tylko teoretyczne???
Dzisiaj chciałem dokonać zakupu i będe wdzięczny z odpowiedź.
Pzdr.
 

Tomek77

New member
to ja juz nic nie kumam bo w katalogach te moce były opisane jako moc wyjściowa RMS ??? mogę prosić o jakieś proste wytłumaczenie.
Max moc wyjściowa tych ampl. to 465 5x120W a 663 7x145W czyli na to trzeba zwracać uwagę?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Poczytaj jakieś testy amplitunerów i zobacz jak spada moc na kanał w wypadku odsłuchu 5.1.To co podają firmy to raczej jest max ale dla stereo chociaż i to wątpię.Ale mogę się mylić.Są mądrzejsi na tym forum i na pewno udzielą ci stosownej odpowiedzi.
 

alyjen

New member
465 mam realnie trochę ponad 40W na kanał, 663 już ponad 60W jak by nie patrzeć to 50% więcej, do małego pomieszczenia, słabych kolumn 2drożnych 465 styknie, jak chcesz mocy to bierz 663 ;)
w stereo modele słabsze od 663 i 765 kończą się około 80W.

Zwracać należy uwagę na moc zasilacz i tej w modelach słabszych Yamahy po prostu brakuje dla bardzo rozbudowanych zestawów, modele poważniejsze są o jakoś 1/3 cięższe właśnie z powodu użycia mocniejszego zasilacza dlatego niektórzy też zwracają uwagę na wagę modeli i z tego powodu skreślili tegoroczny model RX-V665 właśnie z powodu obciętej wersji zasilacz w stosunku do RX-V663 z poprzednich lat.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Yamaha teraz cfaniakuje i nigdzie w necie nie znajdziesz zdjęć tyłu amplitunera z podaną mocą zasilacza :) Widocznie nie jest duża.
 
Do góry