Zestaw KD - Klipsh; Focal; ?

M@riusz

Member
Witajcie,


Aktualnie posiadam KD Pioneer LX78 + Kef R300+R200+R100 + Sumiko S9 - spróbowałem połączyć KD + Stereo :), już w tym kierunku nie idę. Z drugiej strony jak można oglądać fajnie filmy w salonie.


Aktualnie buduję dom gdzie będzie dedykowany pokój w piwnicy czysto pod Kino Domowe ( bez okien, wygłuszenie, czarne sciany, rzutnik itp.), stereo będzie na górze ( też wystawię posta o ocenę projektu wygłuszena, rozstawienia kolumn itp )



Zestaw KEF idzie pod młotek ( może ktoś zainteresowany :D ),
do Pionka którego zostawiam, chcę mieć kolumny czysto pod KD i wykorzystujące potencjał LX-a


Czemu Kef sprzedaję:
- jakoś czuje potrzebę zmiany,

- chciałbym bardziej otwarty dźwięk systemu ( dlatego Klipsh i Focal ), jednak aby też budował wspaniały klimat dźwiękiem jak to robił Kef ( serial Narcos - przyjemnośc )

- mam wrażenie że nie wykorzystuje w 100% potencjału kolumn - tylko wrażenie



Oczywiście pójdę i posłucham obydwu kolumn i pewnie wygra Focal - ale może lepiej zbudować system na Klipsh'u ale z dwoma Subami lub z większą ilością głośników ?
Klipsh ekstra daje radę w KD - może to starczy.
Oczywiście mogę kupić zestaw Focal - ale też chce mieć też poczucie dobrze wydaje Kasy.
Nie chce kupić Mercedesa żeby jeździć po bułki osiedlowego do sklepu.


Nie wiem czemu ale nie czuje aby iść w kierunku zestawów THX,
tez nie zależy mi aby głośność była na poziomie referencyjnym.



Będę wdzięczny za opinię, może ktoś spotkał się z takim wyzwaniem ?


Pozdrawiam
Mariusz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. a ile masz max kasy ?
Kolumny aby w pełni wykorzystać możliwości LX78 - tanie nie będą !
Czy kolor sprzętu też ma znaczenie ?
 

M@riusz

Member
Cześć,


Kasa - hmmm, załóżmy okolice 10kzł, może więcej za 5.0
Kolor - zakładam czarny w salce, ewentualnie ciemne drewno


Wstępne info :

- Pokój kinowy ~ 16m^kw, przystosowany akustycznie
- Ekran o przekątnej 120" ( szer. 2,65 ) na ścianie o szerokości 3,6m
- pokój dla 1,2 osób
- kolumny front - chyba małe podłogówki ( Kef R500 ) lub monitory ( np. Kef R300)
- sub, aktualnie mam Sumiko S9, zostawiam go do stereo, myślę o SVS 2000 w kino


Pozdrawiam
Mariusz
 

M@riusz

Member
Witajcie,


Takie moje info po pierwszych odsłuchach,
Na tapecie :
- Kef R300 ( odniesienie które znam )

- Klipsch RP600
- Focal Aria 906
- Wharfedale Denton



Odsłuchy na :

- Yamaha RD803
- Denon ( amli za ok 1800zł - nie pamiętam )

- Atoll IN50


Kilka wzmaków, aby mieć dobre odniesienie, żeby nie mówić że coś się nie zgrywa itp.




Podsumowując ( moje odczucia ) :


KEF R300 - duży dźwięk, energiczny, w mega mocną podstawą basową ( jak podłogówki ), fajnie przestrzenny ale bez konturu, lekko przyciemniony - ale bronią się mocno. Ogólnie najlepiej wypadły


Focal Aria 906 - rozczarowanie, miałem większe oczekiwania. Dźwięk trochę chudy bez masy ale z dobrą stereofonią i konturem, ciężko je porównać do KEF, trochę takie przeciwieństwo
Słychać że grają w podobnej lidze, ale w innych miejscach


Klipsch RP600 - zaskoczenie !, liczyłem na jasny męczący dźwięk nawet natarczywy - a wcale tak nie jest. Wydaję się że R300 mają więcej ogłady, kultury ale jak RP600 pokazały energię, przestrzeń, kontur - byłem mega zaskoczony. Nie czułem aby były mega rozjaśnione, grały dobrze.
Wydawało mi się że Focale są jaśniejsze, bardziej iskrzące
Najlepsze jest to że kosztują ~2,6kzł, gdzie Focal jakoś 5,5kzł - szok.
Oczywiście nie jest to granie dla wszystkich, jeżeli ktoś szuka ciepełka, miłego plumkania może być w szoku - ale we mnie trafiły mocno.


Wharfedale Denton - nie ta liga, nie ten poziom.



Ogólnie, gdy wyszedłem ze sklepu byłem bardzo zmieszany, taki ze mnie osłuchany koleś a tu R300 (~5,3kzł) są ciut lepsze od RP600 ( 2,6kzł ) - zwątpiłem w wydawanie kasy na moje hobby, gdzie wiadomo jeżeli coś kosztuje prawie 2x, to dźwięk przynajmniej 1,5x ciekawszy

Ale przeglądając prasę, w sumie potwierdziło się to co słuchałem, to są naprawdę super kolumny - no ale nie dla wszystkich.



No i zamówiłem 2x RP600 (monitor) + RP404(center) + RP502 (bipolar) teraz do mieszkania zamiast Kef, później dokupię RP6000( podłogówki ) do systemu 7.2 do mojego budującego się kina ( 17m kw .) Suby myślę 2x SVS 1000pro


Pytanie : co sądzicie o takim zestawie ( chodzi o dobór komponentów ), Klipsch ma duży wybór w serii RP - dajcie znać czy center może za duży, a może nie przodzie też monitory RP600 ?


Ogólnie na górze, gdzie chce mieć docelowe stereo, myślę Klipsch RF7mkIII - ale są bardzo duże,
no ale skoro to ma być rozwinięcie tego co słyszałem to może warto.
Zawsze bylem fanem dźwięku z kolumn tubowych, myślę że RF7 da mi to czego szukam


Pozdrawiam
Mariusz



PS.
Opiszę wrażenia po zainstalowaniu komun w mieszkaniu
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro sam odsłuchałeś, to daj sobie spokój z opiniami innych.
W gruncie rzeczy, to sam możesz już innym radzić, bo mało komu chce się już dzisiaj odsłuchiwać cokolwiek. Masz już większe doświadczenie, jak połowa tego (i nie tylko) forum. Znam te wszystkie skrzynki które opisujesz i generalnie się zgadzam z Twoimi wrażeniami, szczególnie w kontekście KD.

Ja bym szedł w podłogówki, jak będziesz chciał odsłuchać stereo, to zagra to jeszcze lepiej. Na centralu nie ma co oszczędzać, im większy tym lepszy.
Ma nadążać za frontami, a nie je ograniczać.
Co do bipolara, to jest bardzo ok, aczkolwiek jak masz sporą odleglość od miejsca odsłuchu, to monitory lepiej zagrają. Jak nie, to bipolar jak najbardziej.
 

M@riusz

Member
@armanig - opisuję już właściwie dla innych, może ktoś skorzysta
Dzięki za info odnośnie doboru frontów i tyłów

Pozdrawiam
 
Do góry