zestaw KD do niedużego pomieszczenia

chmielek

Klub HDTV.com.pl
vip
Zestaw Kina Domowego Sony HTP-BD2RSFFI

Co sądzicie o Sony HTP-BD2RSFFI?
Zastanawiam się nad zestawem kina domowego do LCD Toshiby 47".
Może ktoś spotkał sie z jakims testem?
Cenowo dla mnie do przełknięca w granicach 3000zł.
No i jest przyszłościowy blue ray.
 

garywr

New member
blackninja napisał:
HK+MA będzie lepszym połączeniem przy klasyce.
Blacku, a czy przy "mocniejszej" muzyce (np. U2, Hey, Raz Dwa Trzy) ten zestaw będzie fajnie grał ? Klasyki czy intrumentalnej muzyki nie słucham non stop... A nie zależy mi aby bas dudnił, choć lubię jak czuć go :D

Miałem w tym tygodniu posłuchać tego zestawu, ale wygląda, że może dopiero po świętach :(

chmielek, jak dla mnie to Twój wybór to zestaw tylko do KD... dla mnie nie sprawdziłby się, mi zależało aby sprzęt grał również dobrze w stero... no ale ja też jestem laikiem ;)
 
Ostatnia edycja:

garywr

New member
Mam jeszcze pytanie odnośnie CA (nie chcę kontynuować tematu w wątku Nowe ampli H/K)

1. Jak pamiętam z różnych postów to do CA polecane są kolumny Monitor Audio - czy seria Bronze (np. przód BR5) będzie oki ?

2. Czy CA posiada skaler, np. Faroudja DCDi ?
 

garywr

New member
Dzięki za info :)

to jeszcze jedno pytanie - dziś w sklepie słuchałem CA + KEF 2005.2 i byłem pod wrażeniem... rozumiem że z kolumnami MA Br "odlecę" z wrażenia ? ;)
niestety nie mieli w sklepie MA, a przed świętami nie uda mi się zahaczyć o Olsztyn aby posłuchać :(
 

garywr

New member
No to mam niezłą zagwozdkę na święta - HK czy CA ?

gdyby tak środek CA włożyć w nową obudowę HK.... wybór byłby prosty :D
 

garywr

New member
A może pytanie z innej strony - jak widzę, to w kwestii video lepiej wygląda HK (posiada skaler DCDi, np konwersja z component na hdmi, etc.). Pod tym względem CA wypada gorzej - chyba że się mylę ?

Ale czy te wszystkie kwestie video są przydatne ? czy bardziej skupić się na jakości audio?
 

garywr

New member
Czas odświerzyć temat...

Ano na tapecie pozostanie H/K + MA BR - w związku z tym mam dwa pytania z uwagi na moje pomieszczenie ok. 14 m2 (link do rzutu pomieszczenia http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22150)

1. Pewnie wybiorę HK 255 - jednak zastanawiam się nad 355, ale czy nie będzie za mocny na moje pomieszczenie?

2. BR5 czy BR6 (podobnie jak w pk.1 czy wykorzystam moc)?

Może warto zaoszczędzone pięniądze przeznaczyć na płyty lub inne przyjemnosci? :)


Blacku, czy może znasz już termin rozpoczęcia sprzedaży nowego HK ? :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zależy jak głośno lubisz słuchać, jak kameralnie to AVR255 i BR5 będzie dobrym połączeniem, jak chcesz poszaleć to świetnie sprawdzi się AVR355 i BR6.
Nowe ample w maju, ceny będą rewelacja.
 

garywr

New member
garywr napisał:
Czas odświerzyć temat...

Ano na tapecie pozostanie H/K + MA BR ....
Ano, dla ścisłości czas przekazać info co do wyboru. Mam nadzieję że komuś to pomoże... :)

Wczoraj zamówiłem u naszego wspaniałego Blackninjy ostatecznie następujący zestaw:
1. HK 255 + DVD 49
2. Zestaw kolmun Monitor Audio: BR5 + BR1 + BRLCR + BRW10

Niestety zestaw HK355 + BR6 do mojego pokoju były za duży.... choć korciło aby zamówić ten zestaw, no ale i cena ostatecznie przemówiła... zawsze to kilka złotówek w kieszeni zostanie :)

Tak więc pozostaje mi oczekiwanie na dostawę i odpalenie sprzętu, a później .... kolejne wydatki na płyty z muzą i filmami ;)
 

armi

New member
Bez reklam
i moje gratulacje :)

jak już podłączysz i ustawisz wszystko to napisz jak to wszystko gra i czy jesteś zadowolony
 

garywr

New member
Sprzęcik w końcu dotarł w czwartek, tak jak wcześniej pisałem wybór padł na HK255 + zestaw Monitor Audio z BR5 + BR1 + BRCL10 + BRW10 :)

Po złożeniu i skalibrowaniu, z głośników popłynęła miła dla ucha muzyka. Obawiałem się, że do mojego pokoju to i tak wygórowany zestaw, a tutaj wielki zdziwienie - nawet przy głośnym nastawieniu muzyka brzmi bardzo przyjemnie dla ucha. No jest jednak małe "ale"... współczuję sąsiadom :D

Później na tapetę poszedł Jean Micheal Jarre... jednym słowem WOW, na stereo fajnie się tego słuchało, a na głośnikach 5.1 to już mały odlot ;)

A propos filmów, to HK radzi sobie świetnie, na razie obejrzałem tylko 2 filmy - mało czasu, mało czasu... no ale mam już cały zestaw filmów sensacyjnych do obejrzenia ;)

Sprzęcik prezentuje się wizualnie bardzo fajnie dla oka, a jak włączy się to i dla ucha też jest mały odlot ;)

No jest jednak małe ale - amplituner bardzo grzeje się. Początkowo DVD postawiłem na amp i to był mały błąd, gdyż w ten sposób ograniczyłem obieg powietrza i można było poparzyć się lekko od amp. Później zaryzykowałem i amp postawiłem na DVD. O dziwo takie małe niepozorne DVD49 wytrzymało ciężar amplitunera. W ten sposób amp nie ma ograniczonego obiegu powietrza. Grzeje się nadal, ale nie aż tak, aby się poparzyć. Reasumując mam nowy fajny grzejnik, który nawet gra :D

Tak więc moje poszukiwania sprzętu zakończyły się sukcesem :) Teraz pozostają mi wydatki na płyty.... ;)

Jeszcze raz wielkie dzięki dla tego forum i jego użytkownikom oraz oczywiście dla Blackninja :)
 
Do góry