zestaw KD do niedużego pomieszczenia

garywr

New member
Witam,

Jest to mój pierwszy post, więc na początku witam :)

Planuję niebawem zakup KD, pierwotny budżet to 3000 pln, jednakże jeśli gra będzie warta świeczki to mogę go podnieść.

Zastosowanie KD:
1) muzyka 60% - różnego rodzaju, może poza heavy...
2) film 40%
3) fajnie gdyby zestaw miał HDMI, USB

Przeglądałem forum i moje typy są następujące:

1) ONKYO 505+405+QQ500
2) ONKYO 505+405+JAMO 606

Rozważałem jeszcze Pioneera (VSX-817) oraz HK (kiedyś moje marzenie;))... może jakieś sugestie?

Największym ograniczeniem to mój pokój, którego schemat naszkicowałem - w załączeniu.
Mam nadzieję, że jest czytelny... ps. ciemno-brązowe elementy to istniejące meble.

W związku z powyższym mam do Was pytanie - czy nie porywam się z motyką na księżyc? :confused:

Czy przy takim pokoju i rozstawieniu mebli oraz sprzętu KD może powinienem dać sobie spokój z KD??

Pozdrawiam
 

Attachments

  • Pokoj_pod_KD_2.jpg
    Pokoj_pod_KD_2.jpg
    63,7 KB · Wyś: 370

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz idealne ustawienie aby cieczyć się naprawdę z dobrej jakości kina.
ONKYO 505+405+JAMO 606 - ja bym zdecydowanie wybrał ten zestaw.
O dobre ceny pytaj blackninja na priw .
W klasie cenowej to naprawdę super zestaw.
 

garywr

New member
kiki dzięki za poradę :) do Ciebie się zapewne zgłosze po LCD, ale jeszcze musze uwolnić środków finansowe a wtedy będę wiedział na czym stoję ;)

a propos rozstawienia to zastanawiam się czy jednej kolumy nie przestawić po drugiej stronie mebla, a wyglądało by to tak jak w załączniku poniżej - co o tym myślicie ??

acha - im dłużej czytam forum tym bardziej apety rośnie ;-) i obecnie rozważane zestawy wyglądają tak:

1) ONKYO 505 + 405 + Jamo 606
2) ONKYO 605 + 405 + Jamo 606
3) HK 247 + DVD37 + JBL E80+E20+EC-25+E150
4) HK 347 + DVD37 + JBL ES80+ES20+ES25C+ES150

już wysłałem swoje pytania do blackninja, więc zobaczymy co i jak...

jednakże czekam na sugestie :)

pozdrawiam
 

Attachments

  • Pokoj_pod_KD_ver.2.jpg
    Pokoj_pod_KD_ver.2.jpg
    66,2 KB · Wyś: 315

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepiej będzie jak ustawisz obie kolumny przy tv. S606 zaduszą się w tym pomieszczeniu i wyjdą kluski z basu.
 

Dio

New member
ONKYO 605+405 (git zestaw)
Kolumny- moim skromnym zdaniem bierzesz za duże.
ale zestaw naprawde fajny...

... tylko na boga nie kupuj TV 46" jeśli siedzisz 2.50 od niego. 40" to jest absolutny max maxów, jesli nie za duzy!!!!!
 

Badis

New member
blackninja napisał:
S606 zaduszą się w tym pomieszczeniu i wyjdą kluski z basu.
Blackninja, czy możesz sprecyzować swoją wypowiedź? Czy masz na myśli wielkość kolumn, czy raczej konstrukcję - głośik niskotonowy z boku?
 

Badis

New member
Ja bym podszedł do tematu inaczej:
- kolumny z głośnikiem z boku /z tyłu/ są trudne do ustawienia, szczególnie w małym pomieszczeniu.
- kolumny z bassreflexem z tyłu wymagają odpowiedniej odległości od ściany, co utrudnia właściwe ustawienie w małym pomieszczeniu.

Nie skreślałbym od razu większych kolumn ze względu na wielkość pomieszczenia. Słyszałem w takim pomieszczeniu duże kolumny i grały całkiem dobrze, zarówno w stereo i KD. Za to sub nie był już potrzebny.
 

garywr

New member
Dio, przyzam się że początkowo planowałem TV 46" ale faktycznie chyba będzie za duży :D dlatego też rozważam albo 37" albo 40" (toshiba 40zf355 - mam nadzieję że ceny spadną co nieco) :) ale o wyborze zadecydują finanse...


Blackninja
dzięki za info na PW :) jak rozumiem dobrze, to do mojego pokoju jamo 606 raczej odpadają ? trochę szkoda.... :( a czy zamiast jamo do onkyo możesz coś polecić godnego uwadze?

A właśnie czy do takieg małego pomieszczenia kupno sub'a nie jest aż nad to...?

W przyszłym tygodniu pewnie rozpocznę spacer po salonach aby odsłuchać co nieco :)
 

dinderi

New member
Myslę, ze sub mimo wszystko powinien być.
Chociaż wielu rezygnuje z niego, to kto miał kiedykolwiek sub, nigdy nie rozważy zestawu kina "bez suba".
Subwoofer to głośnik projektowany specjalnie po to, zeby odtwarzać najniższe częstotliwości. Zadna kolumna frontowa nie jest projektowana w tym kierunku, bo technicznie bardzo trudno połaczyć niskie zejscie, z wymaganiami stawianymi frontom. Dlatego kino bez suba, zawsze będzie brzmiało inaczej (czyt.: gorzej), niz kino z subem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz jest tak dobrze że możesz najpierw sprawdzić zestaw bez suba a póxniej zadecydować czy do efektów kina nie dokupić go.
Przy takich warunkach dźwiękowych pozostałbym przy HK
 

imalas

New member
dinderi@
Zgadzam się całkowicie z pierwszym zdaniem!
Co do reszty ....:-D...jesteś inteligentną bestią, więc wiesz ...o co mi chodzi :).
....czas odpocząć po całym dniu... tyle!;)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
dinderi napisał:
Myslę, ze sub mimo wszystko powinien być.
Chociaż wielu rezygnuje z niego, to kto miał kiedykolwiek sub, nigdy nie rozważy zestawu kina "bez suba".
Subwoofer to głośnik projektowany specjalnie po to, zeby odtwarzać najniższe częstotliwości. Zadna kolumna frontowa nie jest projektowana w tym kierunku, bo technicznie bardzo trudno połaczyć niskie zejscie, z wymaganiami stawianymi frontom. Dlatego kino bez suba, zawsze będzie brzmiało inaczej (czyt.: gorzej), niz kino z subem.
przy niektórych filmach sub jest zbędny (o ile mamy duże frontowe kolumny), ja go czasami nawet nie włączam
za to różnica jest ogromna w filmach akcji, po prostu żadne kolumny nie zapewnią takiego ciśnienia najniższych częstotliwości (<40 hz) i nie poczujemy takich emocji bez porządnego, mocnego suba - u mnie np efekty basowe są lepsze niż w Multiplexie :)
 

garywr

New member
Dzięki za porady :)

aż strach pomyśleć co by było gdyby tego forum nie było i człowiek byłby zdany na sprzedawców w marketach :D

Tak więc na polu walki pozostaje HK, chyba że blackninja coś jeszcze zaproponuje ciekawego przy założeniu niższego budżetu... ano niesety finanse i jeszcze raz finanse...
Na zakup LCD + KD chciałem przeznaczyć max. 10tys., w takiej proporcji:
- LCD - 6 tys
- KD - 4 tys.
No ale właśnie zastanawiam się czy może lepiej teraz przeznaczyć więcej na KD (tak ok. 6 tys.), a mniej na LCD... :confused:
 

pdzran

New member
Ja tak zrobilem.
Kupilem tanszy TV a drozsze KD.
KD wydaje mi sie kupilem na dluzszy czas, a TV HD-Ready zamiast Full, jak wejdzie powszechnie do uzycia Full to moze wtedy zmienie.
Jeszcze w planach mam sub'a, bo jednak troszke go brakuje ... ale poki co pusta kasa ;)
 

garywr

New member
pdzran tak jak mówisz, właśnie chyba w tą stronę będę zmierzał - więcej na KD, mniej na TV :)

jak widzę Ty masz zestaw onkyo, ja natomiast myślę o HK - choć i onkyo korci, ale ostateczną decyzję podejmę po odsłuchach zestawów.
natomiast TV to też rozważam również Toshib'ę ale 37R3500 lub 40ZF350 (model do wersji - droższy TV)
 

pdzran

New member
Poczatkowo mialem kupic jedynie TV, chcialem wydac na ten cel jakies 5000 pln.
Pozniej zobaczylem testy, trafilem w dzial KD i tak sie zaczelo.
W efekcie wydalem jakies 6000 - po polowie na KD i TV.
Pierwszy plan to R3500 plus Onkyo 304/404/HTS9900 a zostalo tak jak w stopce.
Z efektu jestem zadowolony, chociaz bedzie znacznie lepiej, jak powiesze TV a scianie, pod nim KD i tylne glosniki w uchwytach, obecnie stoja na podlodze - wybralem uchwyty ale nie ma na magazynie wiec czekam.

Wczoraj wlaczylem sobie plyte studyjna Jarre'a, obraz w HD, dzwiek 5.1, bardzo ladnie gra a bedzie lepiej bo w pokoju nie mam wszystkich mebelkow, wiec jest takie malutkie echo.
Jedno czego mi brakuje juz po 2 dniach to sub, jak sie odkuje finansowo to pewnie kupie.
 
Ostatnia edycja:

garywr

New member
Trochę minęło czasu od ostatniego wpisu... ano poszukiwałem, czytałem i aktualnie rozważam - po podpowiedziach blackninja oraz rozmowawch w salonie audio - następujące zestawy (różnią się tylko kolumnami):

1) H/K AVR247 + DVD37 + JBL ES80 + ES10 + ES25C + ES150P
2) H/K AVR247 + DVD37 + KEF iQ7 + iQ1 + iQ2c + PSW2500 (sub)
3) H/K AVR247 + DVD37 + Monitor Audio BR5 + BR1 + BRLCR + BRW10

Acha, rozważam wstrzymanie się z zakupem do czasu pojawienia się nowego H/K AVR255 + DVD39. Podobno mają być już w kwietniu, tyle czekałem to poczekam miesiąc ;-)
Prawdopodobnie w tym tygodniu uda mi się odsłuchać podobne zestawy, jednakże Wasze opinie są mile widziane - może ktoś już odsłuchiwał ww zestawy.

Dla przypomnienia:
Pokój ok 14 m2 + otwarta kuchnia 7 m2 (wcześniej w poście zamieszczony jest rzut pokokju)

Zastosowanie KD:
1) muzyka 60% - różnego rodzaju, powiedziałbym od instrumentalnej czy klasyki (pytanie czy JBL ES poradzi sobie z taką muzyką), poprzez spokojną do mocnych, skocznych uderzeń.
2) film 40%
 
Ostatnia edycja:
Do góry