Zestaw KD do max 3.5k

Kwazimodo

New member
Witam!
Wraz z nadchodzącym rokiem życzę wszystkim udanego sylwestra a sobie pomyślnego wyboru i zakupu kina domowego! A teraz do rzeczy...

Planuję zakup zestawu KD do pokoju 4,5x4,5m

Moim typem jak na razie jest
Amplituner Onkyo TX-NR626
Zestaw 5.0 JAMO S 606 (w przyszłości planuję dokupić sub)

Niestety nie mam możliwości odsłuchu takiego zestawu i bazuję jedynie na tym co udało mi się przeczytać na forum. W dodatku ten zestaw mieści się w moim budżecie.
To będzie mój pierwszy zestaw KD bo zestawu 5.1 creativa nie chcę do tego porównywać ;)

Możecie polecić coś ciekawszego? A może to będzie dobre połączenie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jamo 606 przy filmach się sprawdzą, ale w stereo już szału nie będzie. Musisz dać i sporo miejsca wokół bo jak wciśniesz je w kąt to mogą dudnić. Podobną konstrukcją są Obsidian 600. Mają trochę łagodniejsze wysokie tony. Jamo 606 w połączeniu w Onkyo może grać bardzo jasno i ostro. W stereo może być to męczące. Raczej zestawiałbym je z Denonem bądź Harmanem. Możesz jeszcze zerknąć na JBL Loft. Napisz jeszcze czy zestaw głównie pod filmy czy też sporo słuchasz muzyki? jeśli tak to jakiej?
 

Kwazimodo

New member
Mam jeszcze za mało postów i nie mogę dodać obrazka z rozmieszczeniem.
Zestaw w 65% filmy, 20% Xbox, 15% muzyka głównie pop, czasem jakiś delikatny rock. Nie wiem czemu ale Harman mnie nie przekonuje. W przyszłości planuję przenieść całe Audio-Video do większego pomieszczenia.

Po zagłębieniu się w temat mam coraz większy dylemat. Obecnie rozważam Onkyo 616/626 bo wielu z was uważa 616 za lepszy model lub
Denon AVR-X2000
Yamaha RX-V673
Cena wszystkich modeli powiedzmy, że jest do siebie zbliżona
i drugi dylemat to problem z wyborem kolumn:
Jamo S606 (może są odpowiednie do innego ampli niż Onkyo? )
OBSIDIAN 600
JBL LOFT 5.0

Co z czym zestawić by uzyskać jak najlepszy efekt? Z zakupem aż tak mi się spieszy, kiedy najlepiej kupować tego typu elektronikę? Wiadomo, im model starszy tym tańszy ale może jest na to jakaś inna reguła? ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry