Zestaw KD do 5 tys

Andybaca

New member
Witam wszystkich.
Proszę o pomoc w wyborze KD w budżecie do 5 tyś
Pomieszczenie ok 20 m2 (wielka płyta)
Zestaw ma służyć głownie do filmów (90%).

Po przeczytaniu wielu wątków na forum skłaniam się do ampli Onkyo 609 lub Yamaha 671 (70/30)
Jeżeli chodzi o kolumny to początkowo skłaniałem się do Jamo 606 / 608, jednak opinie o nich są bardzo zróżnicowane.

Teraz moje pytanie, czy do upatrzonych przeze mnie amplitunerów warto kupować droższe kolumny a jeżeli tak to jakie?
Czy kolumny z listy poniżej byłyby lepsze? Kuszą mnie jeszcze..
1. Dali Concept 6
2. Wharfedale Diamond 10.6
3. Roth Oli 4020 lub "słabsze" 3010
4. JBL Northridge Cine Pack lub Jbl ES 80 Pack

Jaki zestaw będzie optymalny do kina ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli 90% kina to Jamo s606 będą dobre, i do tego Onkyo 608/609. Opinie na temat Jamo są zróżnicowane bo wiele osób chce kompromisu pomiędzy kinem a muzyką. Onkyo i Jamo to zestaw typowo do kina. Ja niedawno zmieniłem Jamo s606 na Roth Oli 30 bo właśnie w muzyce mi czegoś brakowało ale jeśli chodzi o kino to dużych różnic nie widzę między tymi kolumnami a wczoraj właśnie kalibrowałem swoje Onkyo pod nowe kolumny. Tak więc na pewno MA MR6, Roth Oli są lepszymi kolumnami od Jamo ale czy do samego kina warto w nie inwestować? Uważam że nie. Lepiej dokupić porządnego suba. Tylko Jamo muszą mieć trochę miejsca wokół siebie bo będą dudnić.
 

Andybaca

New member
Dzięki za taką odpowiedz. O to mi właśnie chodziło. Dużo dobrych opinii przeczytałem o KEF C7/C3/C6L a podejrzewam, że tu sytuacja będzie podobna do Roth Oli i będą się marnować przy tym do czego mają służyć.
 

Wuzel

New member
Mogę polecić zestaw Onkyo 708 z kolumnami Klipsch Ref 62 jak dla mnie rewelacyjny zestaw którego na codzień używam
 

bartusbar

New member
Na codzień używam Onkyo 609 + Wharfedale Diamond 10.6 i powiem, że mi trochę zaczyna brakować suba w filmach. Może to kwestia ustawień, bawię się tym zestawem dopiero od 2 tygodni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poszedłbym w kierunku Marantza i Kef C 7. To będzie extra klasa dla Twoich potrzeb.
 

Andybaca

New member
A jaki konkretnie model Marantz byś polecił kiki?
Czy jest możliwość zrobienia u Ciebie odsłuchów?
Jestem z Olsztyna, także daleko bym nie miał.
 

bartusbar

New member
U mnie stoją Wharfedale z kilku powodów. Pierwszy i nadrzędny to głośniki musiały być w kolorze Venge. hehe :) Jak jesteś żonaty to wiesz o co chodzi a jak nie jesteś to jeszcze się dowiesz :) Musiałem polegać tylko i wyłącznie na opiniach i testach (brak możliwości odsłuchu). Miałem ograniczoną ilość gotówki do ok 4 tyś. Jak dobrze poszuka to za nieiwle ponad 5k kupisz taki zestaw z wooferem.(bez odtwarzacza) Na początku kierowałem się w stronę Jamo 608 - ale ludzie maja naprawdę skrajnie różne opinie na ich temat. Tych akurat głośników udało mi się posłuchać w sklepie z Onkyo 509 i powiem że przeżyłem zrozczarowanie. Po tych dwóch tygodniach uważam, że Wharfedale są lepszym wyborem - zastrzegam że to tylko moja opinia. Z perspektywy czasu napewno zakupu nie żałuję. Przy twoim budrzecie możesz jeszcze brać pod uwagę Wharfedale 10.7 (bez suba i odtwarzacza - ale to można kupić z czasem)
 

bartusbar

New member
Wczoraj znajomy kupił ten sam ampli z głośnikami Monitor Audio. Jak uda mi się dzisiaj do niego wpaść to napiszę jak to zestawienie się prezentuje.
 
Do góry