Zestaw KD do 2711zł :) bwyło, ale ....

mag2k3

New member
Zestaw KD do 2711zł :) było, ale ....

Witam poszukuję, kina zupełnie średnio grającego do niewielkiego pokoju około 15m2
Cena powiedzmy ~2500 do tego margines na odpowiedzi w stylu dołóż 300zł i kup...
Teraz dlaczego średnio grające ? bo od tygodnia wczytuje się w fora i wiem że za tak marne pieniądze nie kupię nic co będzie się odróżniało od głośników z plastyku za 300zł jednak stwierdziłem że będzie chociaż wyglądać ładnie :D
A poważnie to mnie po prostu nie stać na lepsze niestety nie zawsze się ma co się chce.
Kilka ważnych kwestii na wstępie dla kogoś kto będzie chciał mi doradzić o ile w ogóle taki się znajdzie.
Nie chcę stereo, nie chcę używanego sprzętu, sprawą kluczową jest dla mnie awaryjność będzie to wydatek który mnie zaboli więc chciał bym aby pograło parę dobrych lat>
Z tego co się naczytałem na tym polu spisuje się yamaha przynajmniej, najmniej na nią narzekali ludzie. H/K niestety odpada na starcie za gwarancje 24 m/c a szkoda bo pewnie w niego bym celował właśnie.
I teraz tak 50% muzyka, 30% filmy, 20% gry więc miło jak by w stereo sobie radził powiedzmy lepiej niż wzmacniacze z tej samej półki cenowej.
Moje typy to:
Denon AVR-1612
YAMAHA RX-V471
Onkyo TX-NR 509 (przydatny bajer z DLAN) ale jak zagra znacząco słabiej niż np Denon to odpada.
Z opinii jakie czytałem wcześniej to kierować mam się wyglądem, ale może ktoś jednak zabłyśnie i powie czy któryś z nich potrafi jednak coś więcej niż koledzy obok będę wdzięczny za takie opinie.
Ale przede wszystkim doradźcie jakie kolumny do tego tak aby zamknąć się ze wszystkim w około 2700 z przesyłką. na jamo 606 niestety trochę mało kasy :/ s506 może?
Mam nadzieje że padną jakieś konkretne odpowiedzi, będę wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

Mast3r

New member
Przy cenie 2700 zł nie ma co kupować takich drogich amplitunerów. Cena każdego z nich przewyższa 1800 zł. Za 900 zł można kupić tylko bardzo słabe głośniki na których nie usłyszymy jak gra wzmacniacz. Po raz kolejny polecę Quadral Quintas 5000, można je dorwać za 1300 zł więc zostaje 1400zł. Za tę kasę masz Denona 1312 lun onkyo 548. Polecam Onkyo, może i sprężynkowe zaciski ale masz za to automatyczną kalibrację i wejście usb bardzo fajnie się spisujące przy słuchaniu muzyki. Do tego onkyo jest bardziej przyjazny dla użytkownika, bardziej intuicyjny. Jeżeli już się uparłeś na wyższy model amplitunera to po raz kolejny onkyo ma przewagę. Radio internetowe i dlna w modelu 509. Co do brzmienia to zasadnicza różnica pomiędzy denonem a onkyo. Onkyo gra jasno, szczegółowo. W denonie dominuje bas przez co pasmo w wyższych częstotliwościach jest zagłuszone. Plus dla denona, że zagra ładniej w instrumentach smyczkowych. Bardziej naturalnie. Wszystko kwestia gustu ale wg mnie onkyo w kinie domowym sprawuje się najlepiej. Biorąc droższy ampli, mając 1000 zł na głośniki raczej nie znajdziesz dobrze grających kolumn. W razie czego może spodobają Ci się wharfedale vardus 300. Kolumna gra sporym basem powinna pasować do onkyo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie Onkyo w stereo gralo tak sobie (905) a na 606 slabo, z perspektywy czasu tak to moge ocenic. W nizszych modelach Onkyo pewnie bedzie jeszcze gorzej. Ja bym nie zenil juz Jamo z Onkyo biorac pod uwage takie proporcje na muzyke.
 

mag2k3

New member
Dokładnie na taką odpowiedź liczyłem, wielkie dzięki, tak patrzałem na te głośniczki Quadral Quintas 5000 widziałem że sporo osób je poleca ale doczytałem też gdzieś, że niby wysokie tony potrafią się spalić, tylko wiesz to że komuś się trafiło nie znaczy, że mi musi jednak czy w tej cenie nie lepsze by były jamo 606 ? różnica tylko 100zł
Powiedzmy że te 3000zł bym miał więcej po prostu nie chcę dawać.
Ten 509 też mi przypadł do gustu przynajmniej patrząc na specyfikację nie mam niestety gdzie na miejscu tego sprawdzić jak gra tym bardziej z takimi kolumnami.
znalazłem w necie Onkyo TX-NR509 + Quadral Quintas 5000 za 3000zł myślisz, że warto dołożyć i brać ten zestaw ?
O odsłuch się oczywiście postaram najchętniej to bym nawet kupił osobiście nie z netu zawsze można coś utargować :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uważam że miałeś dobry pomysł.
Denon 1612 i Jamo 506 powinny być dobrym rozwiązaniem jeśli przewaga jest Kina domowego.
Jeśli muzyka sprawia moc przyjemności to jednak Harman 156 + Jamo 606.
O ceny pytaj Blackninja na PW.
 

mag2k3

New member
Wiem że harman był by najlepszy jednak jak pisałem już na początku odpada tylko i wyłącznie za gwarancje 24 m/c dla mnie to akurat istotne aby sprzęt był bezawaryjny jak najdłużej i nawet jeśli nie psują się tak (choć tu akurat różne opinie czytałem) to i tak za 24 dla mnie ma dyskwalifikacje niestety :/
Do BJ już pisałem czekam na odpowiedź.
Muzykę owszem lubię i lubię czysto jednak do brzmienia się przyzwyczajam a w razie jak mi zbraknie basu z czasem dojdzie sub więc myślę że i denon dał by radę mnie zadowolić, czy nawet wspomniane Onkyo 509 nie będę ukrywał że mam już jedno w domu z tym że starszy model i jakoś mam zaufanie do tej marki stoi już z 7 lat i działa do dziś... choć już nie tak często bo to było kupione jeszcze z kaseciakiem :D też od onkyo ale aż szkoda sprzedawać za grosze to sobie stoi.
Szukam sklepu w pobliżu aby to przesłuchać jednak jak już pojadę gdzieś chciał bym mieć wybrane z 3 typy aby tam za dużo nie myśleć czy nie wrócić z pustymi rękoma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Denon 1612 + Jamo 506
Harman 156 + Jamo 606
Onkyo 509 + QQ 5000
Wg mnie długość gwarancji nie świadczy o jakości sprzętu.
 

mag2k3

New member
kiki dzięki bardzo za propozycje, szkoda że tu nie ma czegoś takiego jak"pomógł"
No dobra to już mam 3 typy, i wiem, że najlepiej zagra w muzyce H/K.
Oczywiście zgadzam się w 100% , że gwarancja nie świadczy o jakości nie sugeruję nawet tego, to bardziej moje rozumowanie przysłowia przezorny zawsze ubezpieczony, dla mnie to jednak nie mała kwota i wolę mieć 3 lata spokoju że wszystko będzie ok niż 2 choć oczywiście może być tak że H/K nie padnie nigdy a przykładowy denon następnego dnia po końcu gwarancji jednak mówię dla mnie okres gwarancyjny jest istotny a tu HK przegrywa z kretesem.
 

mag2k3

New member
sorki ze post pod postem ale znalazłem na necie interesujące zestawy.
TX-NR579 + WHARFEDALE VARDUS 300 SET za 2750 nieco taniej i wyższy model kolumny też z opini nie najgorsze, czy warto dopłacać do QQ 5000 ?
Albo może naprawdę już odżałować i brać AVR-1912 + QUADRAL QUINTAS 5000 za 3140 ?
Im więcej szukam tym większy mętlik mi się robi w głowie :/
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Onkyo 579 to minimalnie odchudzona 609-tka ale jednak troszkę lepiej niż 509

do stereo to jednak Denon 1912 zagra lepiej , już model 1611 grał minimalnie lepiej w pure direct od Onkyo 609 , ale po kalibracji dźwięku Onkyo pokazuje swoją potężną dynamikę

w kinie to Onkyo pędzie bardziej pokazywało możliwości sprzętu

te Wharfedale set 300 to jednak bardzo podstawowe kolumny tej firmy
z opisu wynika że basiki w surrandach mają średnicę 75mm - to bardzo mało i pasmo przenoszenia od 110hz ( idealnie byłoby od 60-80hz )

sam mam głośniki efektowe Wharfedale seria WH-2 i u mnie tyły mają basy 2x10cm + 2x25mm wysoko tonowy , w centralnym 2x10xm +1x25mm i pasmo przenoszenia od 80hz i jak dla mnie póki co wystarczy

owszem są i głośniki efektowe w zestawach zintegrowanych co mają 1 głośnik szerokopasmowy o średnicy 5cm ale dla mnie to nie przemawia

mam też drugi zestaw kina domowego oparty na satelitach M-audio 9950 ( bardzo tanie i budżetowe ) i tam są basiki po 12cm i słychać nawet ten bas tym bardziej że głośniki przenoszą od 60hz

te wafle bym sobie odpuścił , choć sam dźwięk kolumn frontowych mi się podobał
 

mag2k3

New member
No ok kolumny odpuszczę raczej choć mam nadzieje że gdzieś będą żebym mógł je przesłuchać.
Co do różnic 509 i 579 czytałem dużo i to czym się różni w zasadzie będzie mi zbędne czyli kanały 7.1 i skaler owszem może jest to przydatna opcja jednak ja mam wszystko po HDMI i tak więc raczej nie będzie mi potrzebna.
Z drugiej strony cenowo jest niewielka różnica w tej chwili jakieś 100zł
Czekam co mi odpisze blackninja i jaką cenę zaproponuje za 579 i QQ500.
Cóż i tak wyjdzie 3tyś niestety BR chwilowo odpuszczę a filmy cóż z kompa będą szły. Bardziej mnie martwi brak CD bo kilka płytek posiadam. a odpalać PC żeby posłuchać CD ? :/
 
Do góry