Zestaw KD do 2500 zł (pomoc w wyborze)

Mateusz123123

New member
Cześć !
Prześledziłem trochę forów, zaczerpnąłem deczko informacji ale nadal ciężko mi znaleźć coś dla siebie.
Budżet 2/2.5 tys, pomieszczenie 16m kw, kino domowe 70% 30% muzyka z spotify.

Zależy mi na zestawie 5.1 z ampli, budżet nie za duży ale od czegoś chciałbym zacząć - TYLKO UŻYWKI. Wiem że w tej cenie nówki to padaka.
Chciałem soundbar z surround ale wybiliście mi to z głowy wertując posty.

Zatrzymałem się obecnie na kolumnach:
  • wharfedale obsidian 600
  • Jamo s606/626 - wizualnie białe dla mnie są sztos
  • Quadral Quintas 5000R/6500 i inne w seriach 5/6 tu ciężko w cenie

Znalazłem komplet ale ciężko się dogadać z chłopem. Które możecie polecić abym kupił dobrze? Ewentualnie coś innego. Jeśli same kolumny to w jakie wzmacniacze celować do tego budżetu?
Myślę że braknie na suba ale ewentualnie jakie modele brać pod uwagę?
 

misiunio231

New member
Możesz zerknąć na Harman Kardon bardzo fajne opinie o jego stereo i w kinie też sobie radzi .

Zobacz sobie jeszcze kolumny klipsch one generalnie w kinie bardzo dobrze sobie radzą i sub sądzę że przy nich jest zbędny

Nie łącz jamo z Onkyo bo zagra mozno góra

Może jakiś denon
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze kolega pisze, ja w tym budżecie w ogóle nie brałbym tych skrzynek pod KD.
Jamo 606 strasznie kiepsko grały, bo też miałem. Nawet z topowym ampli Onkyo.
Jak do KD, ja osobiście w tym budżecie coś z Klipscha i ampli Onkyo.
Na początek nie musisz mieć suba.
 

Mateusz123123

New member
Dobrze kolega pisze, ja w tym budżecie w ogóle nie brałbym tych skrzynek pod KD.
Jamo 606 strasznie kiepsko grały, bo też miałem. Nawet z topowym ampli Onkyo.
Jak do KD, ja osobiście w tym budżecie coś z Klipscha i ampli Onkyo.
Na początek nie musisz mieć suba.
Wiesz co mocno szukałem Klipscha ale w moim budżecie, nawet dokładając dużo nie znajdę nic 5.0. A nie wydam 2 tys za przody i dokupowanie bo okaże się że w 5 albo lepiej zamknę się z kinem. Chciałbym do 2.5 znaleźć zestaw na początek i później się rozwijać, nie wiem nawet czy mi się spodoba posiadanie kina stąd ta cena.

Coś innego możecie podesłać?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od tego Jamo znajdziesz dużo zestawów w tym budżecie które wciągają takie 606.
Widziałem gdzieś nawet z ampli Onkyo (sprawdzony model, bo i te nizsze kiedyś kupiłem na testy).
 
Do góry