Zestaw KD 5.1/5.0 +- 9000

kinner

New member
Witam serdecznie forumowiczów.

Jestem tu nowy, ale od jakiegoś czasu przeglądam to forum, a że nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi, dlatego zdecydowałem żeby założyć ten wątek .


Warunki:
1. Pomieszczenie przeznaczenia: Salon ok 24m2 prostokąt, o proporcjach 3:2
2. Przeznaczenie: "do wszystkiego", filmy, muzyka, gry
3. Zależy mi na zrównoważonym szczegółowym brzmieniu, zarówno na dole pasma jak i na górze. Wiem, że
w tej kwocie (zwłaszcza przy zakupie amplituner + zestaw głośników) może, nie poszaleję, ale jest mi się wydaje kilka opcji.

I teraz mam pytanie o amplituner (kwota ok +- 4000 - 4500) rozważam:
1. Onkyo tx-rz 810 lub 800
2. Denon avr-x3300w
3. Inny, jeśli lepszy to jaki? :)
4. Nie zależy mi aż tak bardzo na bajerach typu upscaling do 4k, itd. byleby potem nie miał problemu w przyszłości z podłączeniem do tv 4k i blue ray UHD.

W grę wchodzi tylko nowy.

Rozważane zestawy kolumn:
1. Magnat quantum 677 set 5.1
2. Klipsch Zestaw 5.0 Synergy: KF-28 + KC-25 + KB-15 - czy ten zestaw bedzie w stanie zrównoważyć narazie czasowy brak subwoofera? (chodzi mi głównie o filmy w tym momencie)
3. Może inne ?
4. Zastanawiałem się też na tonsilami siesta 5.1 - ale noo niewiem :)

Preferowany kolor: czarny (jeśli ma to znaczenie)

Czytałem dużo różnych wątków, niemniej nie mogłem znaleźć np. bezpośredniego porównania między wymienionymi amplitunerami czy zestawami kolumn.


Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi lub sugestie, generalnie na dzień dzisiejszy najbardziej skłaniam się ku tx-rz810 lub rz800 + magnaty


Pozdrawiam
 

tom336

New member
Co do kolumn to Klipsch bez suba spokojnie wystarczy na początek. Natomiast jeśli chodzi o ampli to popatrz na Yamahę, bo kino ma być do wszystkiego po troszku a dźwięk oraz opcję multimedialne bardziej Ci powinny podpasować.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tom336

New member
Zainstaluj sobie na czymś z androidem Yamaha AV controler to bedziesz miał w trybie demo możliwość podglądu co ampli potrafi. Natomiast odsłuchu przed zakupem nic nie zastąpi :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Z daleka od tych Klipsch . Będzie bolało :) Szukaj RF II lub nowsze RP. Onkyo 810 , bardzo chwalory za pazur .
 

tom336

New member
Przepraszam co do Klipscha to oczywiście serię RF a nie te KF o których napisałeś

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

kinner

New member
A co z tymi magnatami jest nie tak? ;-)


Zrobię małe podsumowanie co do kolumn :)

1. zestaw 5.0 klipsch-r-28f-r-14m-r-25c
r-28f zamieniłbym na klipsch-rp-280f

Co do amplitunera onkyo do mnie przemawia, ale czytalem tez na tym forum watek o tych onkyo (800/810 ) i troszkę mnie martwi kwestia awaryjnosci/serwisu w Polsce - czy jest się czym przejmować, czy to są raczej sporadyczne przypadki ?
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Może kolumny Heco Music Style 900/Heco Music Style 200/Center2?
Do tego Yamaha?
Onkyo coś się pieprzą wiec się zastanów.
 

tom336

New member
Jeśli chcesz wymienić fronty na 280-tki to jak najbardziej :)

Onkyo jak testowłem to miał takie dziwne "świerszcze" w surandach (w/g mnie słaby dekoder) natomiast na tych samych kablach i głośnikachpo przepieciu na Yamahe cisza i spokój

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żadne Denon do Klipscha, tylko RZ810.
Ampli jest dociążony, ma sporo dynamiki.
Do tego RP280. Żadnego suba nie potrzebujesz na początek.
Za resztę dokup centrala, a na tyły (jak kasy nie starczy) kup cokolwiek na przeczekanie, a potem dokupisz do serii.
Nic innego nie brałbym pod uwagę z tego co założyłeś.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do amplitunera onkyo do mnie przemawia, ale czytalem tez na tym forum watek o tych onkyo (800/810 ) i troszkę mnie martwi kwestia awaryjnosci/serwisu w Polsce - czy jest się czym przejmować, czy to są raczej sporadyczne przypadki ?

Do mnie też nie przemawiał, ale wziąłem spontanicznie w sklepie do drugiego pomieszczenia.
Generalnie to nigdy nie lubiałem Onkyo. Zraził mnie wiele lat temu modelem za grubą kase.
Ale teraz, po testach - zupełnie co innego. Na tyle, że zostałem przy tym "nielubianym" sprzęcie.
Warto też wiedzieć, że różni się brzmienie poszczególnych modeli. Masz sporo na ten temat w wątkach kolegów - testowali różne ampli w domu.
Co do awaryjności, to bolączka Onkyo i hdmi szczególnie.
Tyle, że to tyczyło się starszych modeli i nie sądzę, żeby nowe "RZ" miały tą przypadłość.
Bez przesady. Dużo się ich sprzedaje, to siłą rzeczy więcej wpisów, ale nowych ja osobiście się nie obawiam. Nie interesuje mnie to, a dodatkowo i tak jest gwarancja.
 

kinner

New member
Muszę przyznać, że nabrałem smaka na Klipsche.

Wciąż dysponuję małymi podstawkami magnata monitor 202 użyłbym je do surround.
Do tego: onkyo tx-rz810 + rp280f + r25c + r110sw

Pytanie, czy taki zestaw ma szansę zagrać razem czy, podstawki z tyłu nie będą za słabe lub odstawać za bardzo od pozostałego zestawu.

Chyba, że faktycznie przeboleję brak subwoofera na rzecz głośników do "tyłu".
----
Pytanie o sklep:
czy q 21 jest godny zaufania?

-----
Moja pomyłka, faktycznie muszę zrezygnować z suba przy klipschach.

Czy różnica miedzy rp280f a r28f jest warta różnicy w cenie ?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odpuść suba, bo masz ograniczony budżet.
Nie na stałe, przynajmniej na razie.
Zobaczysz jak to gra bez suba, zdziwisz się.
Ja zawsze promuje pełny set 5.1, ale wierz mi. Te fronty na full bandzie w zupełności wystarczą.
W Twoim przypadku zrób inaczej, przy ograniczonym budżecie to jedynie słuszne wyjście.

Jeżeli decydujesz się na RP280, to centrala tylko i wyłącznie RP-450C.
Mieszając to z innym popełnisz spory błąd i to z czego słynie Klipsch.
Stracisz niesamowitą spójność i jakość odsłuchów.
To jest spory central który goni fronty.
Jak sobie odpalisz stereo i zrobisz upmix do 5.0 to przekonasz się ile roboty robi centralny i jak jest ważny. Jak będzie mały central, to będzie odstawał i brzmiał kiepsko w upmixie. RP280 z RP-450 to świetnie zestrojony set.
W filmach nie muszę tłumaczyć jak istotny.
M.in. dlatego sam mam Klipscha, taki central w ofercie jest dla mnie ważnym czynnikiem wyboru.

Na tyły (jak braknie kasy) zostaw to co masz, w drodze wyjątku.
Dozbierasz, to kupisz do serii RP-160M/RP-150M lub RP-250S/RP-240S.

Tak zrób z Klipschem - gdybyś się na nie decydował.
Jeżeli chcesz inną markę to rób jak uważasz, ale z Klipschem jak napisałem.
 

kinner

New member
Praktycznie dokonałem już wyboru w takim razie :)

Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki! Nie omieszkam potem podzielić się wrażeniami już po kupnie i podłączeniu :)
 
Do góry