Zestaw KD 3-3,5tys,pok.20m2,proszę o sugestie.

Fresco

New member
Witam wszystkich, bo tym postem debiutuję na tym forum.
Zaczytuję się w tematach tego forum od dobrego miesiąca i muszę stwierdzić, że pod wpływem opini stąd, zakupiłem tv Samsung LE32R82B, z którego jestem bardzo zadowolony. W tej chwili moje myśli krążą w temacie urządzeń kina domowego. Chciałbym Was prosić o sugestie co do wyboru jego poszczególnych części. Z góry dziękuję. Wiele wątków na ten temat przeczytałem i mam już pewne pojęcie o okręcie... ale do rzeczy.
Całość zestawu ma grać w pokoju, którego pow. wynosi 20m2 ("duży pokój" w bloku, M3), rozkład procentowy materiału z niego puszczanego to 50% muzyka i 50% filmy. Puszczana muzyka : głównie rockowa, hard rockowa... klimaty Pearl Jam, Soundgarden, sporo muzy z lat 60tych, 70tych itd itp., oczywiście od czasu do czasu coś lżejszego. Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów to oczywiście DVD i DivXy, mam też spory zbiór koncertów rockowych na dvd,vcd,svcd i chciałbym aby były także dobre wrażenia słuchowe z takiego medium. Chciałbym aby ampli i odt. dvd był tej samej firmy. Jeśli chodzi o zestaw głośnikowy, interesuje mnie opcja 5.1, z tym że niestety raczej nie dam rady zamontować kolumn frontowych podłogowych, bo na całej długości ściany mam komody z szyfladami i postawienie przed nimi głośników będzie ryzykowne. Obstawiałbym opcję mniejszych kolumn, które będzie można postawić na tych komodach ale nie wielkości głośniczków do komputera. Do tej pory gram na mini wieży SONY, nie jest to highend ale nie jestem audiofilem ze słuchem absolutnym. Mocy nie potrzebuję jakieś super extra, bo mieszkam w bloku, chciałbym aby odbiór muzyki, filmów i koncertów był dobry.

Czytając forum wyłowiłem kilka propozycji :
Ampli : Onkyo tx-sr505, H/K AVR-147
Dvd : Onkyo dv-sp405e/s, H/K DVD 27 lub 37
Głośniki : tutaj nie mam pojęcia...

Za całość zestawu mogę dać kasę rzędu 3000-3500zł. Dobrze byłoby się zmieścić w 3tys. ale jeśli będzie ciut więcej to nie będzie problem.
Będę wdzięczy za wszelkie informacje, które pomogą mi w doborze sprzętu. Dzięki.
 

Jarod

New member
Ja zaproponuje to co sam mam oczywiście :)
onkyo 505/405 i kolumny quadrala 500 i do tego spokojnie jeszcze do tej kwoty jakiś porządny sub się trafi - ja mam jamo sub 300 i wymiata do moich 18 m2 az taka moc nie potrzebna
 

Fresco

New member
Myślałem o Quadral quintas 500 ale przednie kolumny są podłogowe a ja nie mam jak ich u siebie zastosować... :-(

Wpadło mi w oko coś takiego jak JBL SCS 178, czy ktoś miał z tym styczność i może coś powiedzieć na temat. Cena też jest dość zachęcająca, wygląd również. Znalazłem jeszcze Infinity TSS 500 i Harman Kardon HKTS 7 ale design taki średni mają, kolumny wyglądają na małe.
 
Ostatnia edycja:

Fresco

New member
blackninja napisał:
Obejrzyj cos takiego:

HK AVR147
HK DVD37
Infinity Beta HCS
Te głośniki z wyglądu i opisu prezentują się ciekawie, ich kolor będzie pasował do mebli :) Tylko z tego co liczę to całość przekroczy mój budżet - ampli ~1200zł, dvd ~900zł, głośniki ~2100zł... chyba, że ktoś taki zestaw zaoferuje mi za 3500zł... albo przyjmę opcję jakiś rat. Co do wyboru ampli i dvd nie dyskutuję, bo sporo czytałem na temat tych modeli i jestem przekonany, że będzie git :)
 
Do góry