zestaw KD 2 x onkyo + JBL B.

bebzoon

New member
Witam;
może było, jesli tak to proszę o konkretne linki (tymczasowo jadę
na iPlusie to mnie tłumaczy:))

w związku z planowaną wymianą 7-letniego zintegrowanego KD Pioneera
proszę o ocenę planowanego zestawu:

- ONKYO DV-SP405EDVD
- ONKYO TX-SR 605 E
- JBL - BALBOA (5,1)

Łącznie około 5 k; Wolałbym nie przekroczyć (serio) tego budżetu;

za ewentualne porady dziękuję

pozdr
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Onkyo + JBL to rzadkie połączenie. Nie słuchałem go ale nie jestem przekonany - według mnie to dwa różne brzmienia. A jakie brzmienie lubisz?
 

qnrad

New member
Bardzo dobry zestaw. Sam myślałem wlaśnie o takim połączeniu. I też nie wiedziałem, czy nie będą się gryzły.

Ale konsultacja z blackninją rozwiała wszelkie wątpliwości. Ostatecznie jednak zdecydowałem się na trochę tańsze kolumny (ale ładniejsze :)) Jamo S606. Słuchałem Balboa i Jamo i dla mnie różnica niezauważalna, a Jamo lepiej mi pasują do mieszkania, no i są tańsze.

Bierz Balboa, nie będziesz żałować! Ramzes765 też chce zestaw Onkyo+Balboa :D
 
Ostatnia edycja:

bebzoon

New member
Pablo1964 ==> nie mam szczególnych preferencji, zależy mi na
przyzwoitym stereo i efektownym kinie;
qnrad ==> chyba tak zrobię, czy Balboa są dostępne w innym
niż standardowe wykończeniu ? czy znane są już Tobie
jakieś opinie na temat DVD ? nic nie mogłem znaleźć...


pozdr

bebzoon
 

qnrad

New member
- Balboa są w kolorze bukowym i czarnym.

- DVD 405 to następca bardzo chwalonego dvd 404, wzbogacony o wejście USB. Jedyny mankament: brak możliwości powiększenia czcionki przy odtwarzaniu filmów z DivX.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
qnrad napisał:
- Balboa są w kolorze bukowym i czarnym.

- DVD 405 to następca bardzo chwalonego dvd 404, wzbogacony o wejście USB. Jedyny mankament: brak możliwości powiększenia czcionki przy odtwarzaniu filmów z DivX.

Niestety wczoraj dowiedzialem sie (od blackninja) ze nie bedzie czarnych balboa :(
Mozna kupic tylko bukowe. Ja musze miec czarny zestaw wiec bede musial zmienic plany
@qnrad jak sprawuja sie Twoje glosniczki?
 

qnrad

New member
Ramzes765 napisał:
@qnrad jak sprawuja sie Twoje glosniczki?
Moje głośniczki radośnie sobie leżą w garażu 180 km od mnie, bo budowlańcy informują mnie o kolejnych opóźnieniach, więc nie mogę się jeszcze wprowadzić do nowego mieszkania... Pewnie to już sprawa tygodnia, max 2 tygodni... Wtedy coś napiszę...

A co? Też myślisz o Jamo? One mogą być w kolorze czarnym :D
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
No wlasnie jak nie bedzie czarnych balboa to musze zmienic plany ;) i zastanawiam sie nad tanszymi jamo albo polece po bandzie i kupie cinepacki :D
 

bebzoon

New member
hehe sorry za ot ale miałem podobny stres - TV LCD stał w kartonie przez ponad 2 tygodnie bo przeciągał się remont :)

btw. nie chcę nadużywać cierpliwości, ale okazało się, że mogę mieć za niewielką dopłatą DVD Denon 1930 i trochę mam zgryza, niby Onkyo zestaw amplituner + dvd w tym samym designie, ale ten Denon ma łagodnie mówiąc entuzjastyczne opinie...

pozdr

bebzoon

p.s. lepiej dobrze wypytać niż potem żałować:hmm:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie inwestuj w DVD, cena za 405 to raczej wszystko co mozna na to wydać.
przeciez zaraz szerokim łukiem ogarnie nas era blueray lub hddvd.

Onkyo i JBL bardzo dobrze sie zgrywa, pewne odstępstwa niweluje AUDYSSEY.
 

knox

Klub HDTV.com.pl
vip
Ramzes765 napisał:
No wlasnie jak nie bedzie czarnych balboa to musze zmienic plany ;) i zastanawiam sie nad tanszymi jamo albo polece po bandzie i kupie cinepacki :D
Witam, miałem ten sam dylemat co dopasowac do 605.
Zacząłem od Jamo E680 lub 606 - po paru wizytach w sklepie i konsultacjach m.in. z BlackNinja zakupiłem czarny zestawik 605 i E80/E20/E25C/E150P no i jestem b.zadowolony :)
pozdrawiam
 
Do góry