Zestaw hi-fi z komputerem od zera + okablowanie

kamik81

New member
Witam

Zacząłem się wgryzać w temat sam, ale chyba najlepiej będzie porozmawiać tu u Was :)

Urządzam mieszkanie. Marzy mi się dobry telewizor (myślę że zainwestuję już w 4K), który chcę spiąć z komputerem, żeby móc z niego puszczać content, i do tego chciałbym po rogach pokoju postawić jakieś znośne głośniki, z których by korzystał zarówno telewizor, jak i komputer.

Trik polega na tym, że z racji ustawienia tych trzech komponentów, kable je łączące muszą pokonać ścianę w której mam drzwi... drzwi wraz z ościeżnicą będą dopiero wstawione, i teraz jest ten moment żeby upchnąć tam wszystkie kable, jakie będą potem potrzebne. Sprawę mógłbym rozwiązać kupując teraz cały sprzęt i łącząc go jak trzeba, ale... widzę że startują kina domowe Blue-Ray 4K, więc w tej sytuacji kupowanie zwykłego Blue-Ray to już chyba krok wstecz. Dlatego pomyślałem, że może kupiłbym na razie tv i kolumny, a resztę potem? Da się tak? i jak to potem podłączyć? A może kino domowe nie będzie już wtedy potrzebne?
Czy kolumny będą mogły obsługiwać jednocześnie TV i PC (np. MP?)?. Czy warto ciągnąć do telewizora kabel od internetu, skoro mają wi-fi - chyba tak ze względu na większą prędkość przesyłu???
Mnóstwo niewiadomych :) Jestem naprawdę skłonny sam trochę poszperać, nawet to lubię hehe, ale tym razem jest tego po prostu za dużo, a ja mam za mało czasu... Dlatego będę wdzięczny za nakierowanie na właściwe tory, i jakieś dobre pomysły/rady. Dzięki z góry!
 
Do góry