Zestaw głośników Inwall / inceiling

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słuchajcie,
Wielkimi krokami zbliżam się do zmiany swojego lokum na docelowe i chciałbym tam od podstaw, zgodnie ze sztuką zbudować kino domowe w salonie. Planuję system 7.1.4 lub 7.2.4 oparty na głośnikach inwall / inceiling. W szafie kurzą mi się 4 szt. Canton inwall 650, kiedyś kupiłem i przekładam z kąta w kąt. System zbuduję albo w oparciu o te Cantony albo rozważę zakup czegoś innego. Pytanie tylko czego?
Systemu KD używam w 95% do oglądania filmów, czasem od wielkiego dzwonu puszczę w tle jakąś muzykę przez AirPlay więc zależy mi na stricte kinowym dźwięku. Z obecnego setupu jestem w gruncie rzeczy zadowolony, ale skoro będę robić wszystko od zera włącznie z całą instalacją, rozważę zakup jakiegoś nowego zestawu. Macie jakieś doświadczenia z głośnikami inwall innych marek? Sensownie cenowo wygląda seria Klipsch reference PRO. Pytanie tylko czy nie jest to wymiana siekierki na kijek (ta sama półka cenowa)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest gdzieś podobny wątek obok.
Prawda jest taka, że bez bezpośredniego porównania nikt nic sensownego nie powie. Każdy będzie chwalił swoje. Ot, gra dobrze i tyle.

To nie są typowe skrzynki, które wielu z nas zestawiało obok siebie i można śmiało coś sensownego opisać. Właśnie na AS był pokój w której mieli całą mase głośników inwall/onwall i wówczas można było jako tako testować. Sam od tego czasu jestem pod wrażeniem brzmienia. Na tyle, że szukałem za "ścianą" tradycyjnych skrzynek.

Ja osobiście szedłbym w Klipsche i tak też pewnie zrobię, jak zajdzie potrzeba.
Raz, że zdecydowana większość (żeby nie powiedzieć 90%) instalatorów montuje Klipsche (sprawdż na YT, jest wiele kanałów z takich instalacji), co też o czymś świadczy, dwa - wiem czego można się spodziewać. Reszta marek, to chybił trafił bez bezpośredniego porównania. Być może, że są lepsze, pytanie, czy ktoś na forum faktycznie zestawiał obok siebie (?)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ciemawy wątek, sam mam teraz dylemat, które Klipsche brać na sufit:)

Zochu
Na youtube szukaj Dreamedia home theater, oni robią dużo salek na Klipsch.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mam Kef i Monitor Audio i jestem bardzo zadowolony.
Oczywiście porównania z innymi "in" nie robiłem, za to mam odniesienie do tradycyjnych skrzynek i te w zabudowie grają bardzo dobrze.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słuchałem KD opartego na głośnikach Monitor Audio W380-IDC i byłem pod dużym wrażeniem. Niestety kupno 6 szt + 4 sufitowych tej klasy to już spory wydatek. Ściany też trzeba mieć odpowiednio grube żeby zmieścić w nich skrzynki z MDF o odpowiednim litrażu.
Orientujecie się czy gdzieś w Warszawie i okolicach jest salka gdzie mógłbym tego klipscha posłuchać?
 

Arek

Member
Ja mam tylną kanapę jakieś 15-20 cm od ściany i wszedłem w Klipsche R-5650-S II jako surround back. Jestem mega zadowolony z efektów , swego czasu założyłem wątek gdzie była dyskusja jak umieścić satelity bez ściany (mam również dipole , min na stojaku dedykowanym - surround).

Klipsch robi świetne głośniki inwall , ja wkułem się w porotherm , do tego karton gips z wełną mineralną jako skrzynka i gotowe.

W filmach wiadomo, odcięcie na 80Hz robi robotę, więc nie żałuj ze średnicą głośnika. Zresztą z muzyką też jest dużo frajdy - tryb All stereo przy 7.2 bajka
 
Do góry