Zestaw głośników i apli do salonu 44m2

WODZU80

New member
Zestaw głośników i amplituner do salonu 44m2

Witam,
jestem tu nowy, ale kolega polecił mi to forum jako miejsce, gdzie specjaliści pomogą dobrać coś dobrego z zakresu Audio-Video.
Moje pytanie dotyczy doboru zestawu głośników i amplitunera do salonu o powierzchni 44m2 (około 5 x 8,5m) i wysokości 2,6m. Na krótszej ścianie stoi TV i tam będą ustawione głośniki frontowe, centralny i subwoofer, a około 4-5m do tyłu głośniki tylne. Niestety na jednej z dłuższych ścian są dwa duże otwory (ok. 1,8 x 1,8m) wejściowe do kuchni i korytarza.
Zastanawiałem się nad zestawem głośników Jamo S 608 HCS 3 + SUB 250. Niestety nie wiem czy to dobry wybór. Do tego chciałbym również dobrać jakiś dobry amplituner w cenie do ok. 2000zł. Przez amplituner będzie przechodził obraz i dźwięk do telewizora SAMSUNG EU46D6500, wyposażonego w złącza HDMI 1.4. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale na TV oglądane będą filmy 3D. Wspominam o tym, ponieważ słyszałem, że niektóre amplitunery mają ograniczenie co do jakości przesyłanego sygnału video.
Zestaw będzie wykorzystywany 50/50 do muzyki i filmów. Słucham najczęściej muzyki elektronicznej, smooth jazz, instrumentalnej, a od czasu do czasu reggae.
Jeśli coś opisałem niejasno lub zbyt mało szczegółowo proszę o wyrozumiałość i postaram się udzielić wszelkich dodatkowych informacji w miarę możliwości i poziomu wiedzy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to zdecydowanie zły pomysł. Za duże pomieszczenie na taki zestaw.
Podaj proszę ile masz max kasy na ten zestaw ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To bardzo duże pomieszczenie. Zestaw, który wymieniles to bezwzgledne minimum z minimum, ale cudów tym nie zwojujesz. Niestety, tak spory pokoj wymaga tez sporego nakladu finansowego, by wszystko gralo jak nalezy.

Jesli dla Ciebie priorytetem jest cena, to poszedlbym w strone Klipsch F3 i jakiegos zeszlorocznego Onkyo., np. 808. Niestety, co najmniej 2000 tys trzeba bedzie dolozyc (bez suba, ale spora szansa, ze przy Klipschach nie bedziesz go potrzebowal, szczegolnie przy F3, bo z tego są znane), ale bedzie to juz sensowne. POczekaj na odpowiedź Blackninja, on Ci doradzi i pomoze zaoszczedzic pare stowek ;)

Wklej fotke lub schemat pokoju, bedzie łatwiej. Umiesc tam TV, wszystkie glosniki i kanape czyli miejsce gdzie siedzisz podczas filmow. Doloz tez zgrubne wymiary.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

WODZU80

New member
W załączniku znajduje się ogólny szkic pomieszczenia. Zaznaczyłem miejsce gdzie znajduje się TV i dwa otwory prowadzące do innych pomieszczeń. Pozostałe otwory w ścianach to okna. W prawym górnym roku znajduje się kominek, który stanowi zwartą bryłę po sam sufit. Mam nadzieję, że to pomoże.
 

Attachments

  • pomieszczenie.jpg
    pomieszczenie.jpg
    52,6 KB · Wyś: 371

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Widzisz, od razu inna rozmowa. Wg mnie nie potrzebujesz az tak silnych zestawow, gdyz obszar odsluchowy to jedynie polowa tego pomieszczenia.
Dlatego zastanow sie nad Klipsch F2 i Onkyo 608, juz znacznie taniej i lepiej od wyjsciowego zestawu.

1) przede wszystkim tv powinens miec symetrycznie wzgledem dolnej sciany a kominka, jak na obecnym rys. Tylko pytanie, jak Ty masz ten kominek, bo cos mi sie wydaje, ze kolumny ugotuje ;)
2) Narozne kanapy nie są ustawne, a u Ciebie jest dodakowy problem z łamaną scianą na dole, gdzie pasowałby prawy tylny glosnik, oraz swobodnym przejsciem obok kominka i na dole . 46 cali to 3 metry wystarczy, wiec cala kanape mozesz z pol metra do przodu przesunac (powinienes)
3) U ciebie sprawdzą sie tyly na podstawkach
4) Na rys nie umiescilem suba i centrala, ale to chyba oczywiste.

POzdrawiam
 
Ostatnia edycja:

WODZU80

New member
Dziękuję za odpowiedź :) Podoba mi się to rozwiązanie, choć nie jestem pewien czy nie przerasta moich oczekiwań. Wytrawnym słuchaczem nie jestem, stąd moje wcześniejsze zainteresowanie wokół Jamo 608 z subwooferem. Czy po pokazaniu mojego pokoju nadal są one złym rozwiązaniem?
Jeśli chodzi o TV to jest wyśrodkowany, tylko na rysunku krzywo ustawiłem reprezentujący go prostokąt :) Kominek nie powinien szkodzić kolumnie, ponieważ w miejscu gdzie miałby stanąć głośnik, jest wnęka na drewno, a największa emisja ciepła skupia się w lewym dolnym rogu prostokąta reprezentującego je go zarys. To kominek z narożną szybą, a nie otwartym płomieniem, więc ciepło jest propagowane przez kanały umieszczone pod sufitem.
Wiem że to profanacja ;) ale temat rozprzestrzeniania się basu przetestowałem przy użyciu subwoofera z głośnikiem 5,25 cala od zestawu komputerowego i efekt był dość dobry. Pomijam kwestię jakości tego basu.
Może moje wymagania muzyczne lepiej określi fakt, że spełnia je odsłuch muzyki z CD na słuchawkach Sennheiser HD 555. Jak więc widać audiofilem nie jestem :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po pierwsze masz delikatną muzykę i kierunek głośników raczej na Dali Concept plus ampli Harmana 255 z uwagi ma ilość słuchanej muzyki . Potrzebujesz bardziej odrobiny ciepła .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WODZU80

New member
Czy przypadkiem AVR255 to nie inwestycja w dość wiekowy sprzęt? Dali Concept 8 5,0 to fajny sprzęt ale niestety jego cena to praktycznie cały budżet jaki planowałem przeznaczyć na kolumny i amplituner. Dziękuję bardzo za rozjaśnienie mi całego tematu. Muszę to wszystko przemyśleć i wybrać złoty środek pomiędzy jakością i ceną. Z racji że mam tyle, a nie więcej do wydania postaram się coś sklecić. Gdy to zacznie kalać moje uszy, a pojawi się przypływ gotówki pomyślę nad doinwestowaniem ;)
 

WODZU80

New member
Ostatecznie zakończyło się na zestawie Jamo S 608 HCS 3 oraz amplitunerze DENON AVR-1912. Jestem zadowolony z tego połączenia, a wszystkim, którzy pomogli mi dokonać wyboru serdecznie dziękuję :)
 
Do góry