Zestaw głośników 5.1 pod TV i dekoder N

deftones9

New member
Chciałbym was prosić o polecenie mi zestawu głośników pod telewizor 42' ledowy panasonica i dekoder N.W przyszłości podłacze je pod amplituner ale aktualnie pozostaje mi tylko je podłaczyć pod dekoder ewentualnie TV.Budzet do 400zł
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Aby zasilić kolumny potrzebujesz wzmacniacz, nie ma możliwości podłączenia kolumn bezpośrednio pod telewizor lub dekoder. Dodatkowo aby uzyskać 5.1 czyli Dolby Digital z dekodera lub tunera tv (DVB-T) musisz mieć dekoder dźwięku. Te funkcje pełnią właśnie amplitunery. Nawet jak kupisz tanie głośniki komputerowe 5.1 z wbudowanym wzmacniaczem to nie uzyskać dźwięku 5.1 z powodu braku dekoderów i np. wejścia optycznego. Rozsądne rozwiązanie to dozbierania grosza i zakup kompletnego kina domowego.
 

deftones9

New member
Aby zasilić kolumny potrzebujesz wzmacniacz, nie ma możliwości podłączenia kolumn bezpośrednio pod telewizor lub dekoder. Dodatkowo aby uzyskać 5.1 czyli Dolby Digital z dekodera lub tunera tv (DVB-T) musisz mieć dekoder dźwięku. Te funkcje pełnią właśnie amplitunery. Nawet jak kupisz tanie głośniki komputerowe 5.1 z wbudowanym wzmacniaczem to nie uzyskać dźwięku 5.1 z powodu braku dekoderów i np. wejścia optycznego. Rozsądne rozwiązanie to dozbierania grosza i zakup kompletnego kina domowego.

mam starsze głośniki komputerowe modecoma i normalnie moge je podłaczyc do dekodera jak i do tv.Głośniki co prawda nie pracuja w 5.1 tylko w stereo ale grają.O to właśnie mi chodzi że narazie podłacze je tak aby grały w stereo tak jak napisałem w przyszłości chce dokupic amplituner.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Pisałeś o 5.1, a tu żadne pierdziawki do 400 zł do nie pozwolą na uzyskanie takiego dźwięku. Jeżeli chcesz kupić zestaw kolumn 5.1 do kina domowego to niestety kolumny tego typu poza subem są rozwiązaniem pasywnym i musisz mieć czym je zasilić. Na pewno nie telewizorem czy odtwarzaczem/dekoderem. Kina zintegrowane (tzw. plastiki) posiadają wzmacniacz zintegrowany z odtwarzaczem i są jedynie sprzedawane razem z kolumnami w zestawie. Tak czy siak podłącz to co masz i kup kompletne kino jak nazbierasz gotówki. Kombinowaniem nic nie osiągniesz.
 
Do góry