Zestaw głośników 5.1 (ew. 5.0) do marantz sr6007

konik19

New member
Witam.

Planuje zakup av receiver firmy Marantz model sr6007. Chciabył prosic o pomoc w wyborze głośników.
Sprzęt będzie stał w salonie ok 25m2, na tylniej ścianie schody na piętro. Budżet ok 6,500, no chyba żeby było warto go przekroczyć dla naprawde lepszych wrażeń może jeszcze bym cos wyskrobał...
60% filmy, 40%muzyka. Filmy głównie z komputera, telewizji "N" lub dvd/blueray z playstation3, muzyka na cd, badź flac z kompa, kanały muzyczne. Rodzaj muzyki słucham po trochu wszystkiego.
Z tego co wyczytałem na forach to Marantz ma dosyć neutralne brzmienie.
Czy moglibyście mi doradzić z czym to będzie dobrze grało?? Zastanawiałem się nad paroma zestawami m.in:
KEF C7 + C3 + C6LCR + C4
WHARFEDALE 10.6 (10.7) /10.1/10CS/MX, ONYX 300/100/C1/SUB
Monitor Audio MR4 (MR6) + MR1 + MR CENTER + MRW-10
Dali Lektor 6/Concept 8
Klipsch F30-C20-B20 SW 450/ , Reference RF-62/RC-62/RS-52 (5.0)
Boston Acoustics A360/26/225c/ASW 250
Monitor Audio BX6 Set (BX6 + BX2 + BX Center + BXW10)
i pare innych...

Niestety z odsłuchem bedzie ciężko... może to być nawet zakup w ciemno.. dlatego prosze o pomoc.

Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wybór amplitunera moim zdaniem bardzo dobry. Do tego proponował bym zestaw Monitor Audio BX6 Set (BX6 + BX2 + BX Center + BXW10), dobrze to razem zagra.
 

konik19

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź!!!!
Jak dobrze pójdzie to bede miał szansę posłuchać tego zestawu, a potem tylko zamawiać :)))
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Powinens posluchac kilku zestwow. BX to bardzo dobre muzycznie kolmny, tak jak i Lektory i Concepty,
Klipsche F sa bardziej efekciarskie i kinowe, RF nieco mniej.
Pozostale na tle konkurentow nie warte zaiteresowania.
Natomiast, jesli ma byc caly zestaw 5.1, to chyba jak koledzy radzą BX bedzie najbardziej uniwersalnym rozwiazaniem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie to mialem na mysli. Nie uwazam, ze te Kefy sa złe, ale na tle BXow jednak to nie ta klasa. Kolega podal 7 i "parę innych" zestawow odbiegajacych od siebie ceną i półka. Jezeli np. stawia BX o raz MR obok siebie, to oczywiste, ze BX sa lepsze, a Kefom C raczej dalej do BX niż blizej ;)
POza tym tylu zestawow nie da sie zalatwic na jednym odsluchu
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Masz oczywiście rację, ale poczułem się dotknięty, że "moje" kolumny są od razu skreślone :), musiałem zareagować. Ale przy moich odsłuchach jednak wygrały więc to raczej kwestia gustu, mimo że porównywałem je z droższymi.
Kolego Konik19, na pewno będziesz zadowolony z tych BX-ów, opisz wrażenia jak już je nabędziesz :)
Pozdrawiam
 

konik19

New member
Odświeżę troszkę wątek... Dzisiaj zamówiłem sprzęt, i juz nie mogę się doczekać kiedy do mnie dotrze (mam nadzieję że do piątku dotrze). Wybór padł na Monitor audio bx6, bx2, center i sub + Marantz sr7007 :) nadażyła się niezła okazja tak że dołożyłem trochę do wyższego modelu.. Teraz muszę zamówić kable i wygrzewać sprzęt. Jak wszystko zainstaluje to podziele się wrażeniami :)
 

konik19

New member
Wyżej już nie mogłem.... spłukałem się z kasy :) różnica w mocy między sr7007 a sr 6007 to 10W a wydaje mi się że lepiej żeby była nadwyżka mocy niż jej miało braknąć :) jeżeli będę niezadowolony to pewnie ze dwa lata się będę musiał "pomęczyć" z tym zestawem :)
Tak czy owak napewno podziele się wrażeniami...
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Będziesz zadowolony:) Oczywiście zależy od kolumn. To dobry sprzęt na lata. Różnica mocy to będzie drobnostka, bo praktycznie nie zauważalna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
SR7007 jest nieco lepsza od SR6007 wiec nic tylko sie cieszyc. Opisz koniecznie wrazenia, jak beda jakies pytania to wal smialo. Zdjecia wstawiamy do dzialu "nasze zestawy" jakbys nie zauwazyl :)
 
Ostatnia edycja:

czajaa22

New member
sam jestem ciekaw tego zestawu bo mam podobne preferencje jak ty i tez mam zamiar marantza lecz tego niższego 6007. Tak jak kolega wyżej pisał warto było posłuchać tych paradigm monitor podobno są dość dobre i dynamiczne z duża ilością basu wiec może i sub nie będzie potrzebny. Czekam na wrażenia i opisy po dotarciu sprzętu. Tak przy okazji czy poprawili już w sr6007 problem z plikami FLAC przez dlna? Własnie znalazłem też okazje yamahy z ekspozycji rxv1067 tylko nie wiem czy powinno się stawiać ten model obok tego marantza. Martwi mnie tylko ten wyświetlacz mikroskopijnych wymiarow.
 
Ostatnia edycja:

konik19

New member
Pierwsze wrażenia baardzo pozytywne... Marantz jest poprostu śliczny. Kolumny w kolorze czarnym wyglądają bardzo skromnie, ale po ściągnięciu tych płóciennych nakładek (mocowanych na magnesach !!!) wyglądają cudownie. Narazie kolumny podpięte jakimiś mikro kabelkami (tylko fronty + sub) i chodzą czwarty dzień od 6 rano do 22giej. Myślę że muszą się troszku wygrzać. We wtorek mam dostać "normalne" kable (2.5mm ofc). Fronty bedą podpiętw w bi-ampingu. Zamówiłem też szafkę/stojak na tv, ps3, tv-n co by się to ładnie prezentowało. jak się na dobre zainstaluję to umieszcze fotki w odpowiednim dziale :). Szczerze mówiąc myślałem że będzie mocniej grało... fajny efekt jest od 60% mocy... Przy oglądaniu filmu dźwięk bardzo szczegółowy. Suba musiałem po 2 dniach skręcić na ok 30% bo za bardzo dudnił. W stereo mogło być lepiej... ale nie narzekam... po wymianie kabli, wygrzaniu kolumn na pewno się poprawi :)

Nad czym teraz myślę, to jak wykorzystać funkcję dlna i airplay w Marantz sr7007. Marzy mi się trzymanie wszystkich plików audio i video na jednym dysku i połączenie tego wszystkiego bezprzewodowo (sterowanie ipodem??). I tu pytanie do Was. Czy ktoś z Was ma tak domową sieć skonfigurowaną?? Co mam dokupić ? dysk sieciowy - nas, serwer, czy jakiś odtwarzacz z dlna??

Czytałem że ps3 ma mozliwośc zainstalowania media serwer i podpięcia dysku, ale akurat ps3 najrzadziej uzywam, dlatego skłaniam się ku innym możliwościom (dysk sieciowy, serwer). Mógłby ktos mi pomóc w tym temacie??

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam media server na PS3, lapkach i jesli chodzi o audio DLNA (rowniez flac) Marantz smiga az milo. Video nie sprawdzałem. Nie dlugo chyba też uporzadkuje biblioteke i postawie NASa, bo to wygodniejsze.
 

czajaa22

New member
Myślę ze dysk sieciowy by to pasował są teraz takie które automatycznie się włączają gdy zaczynami z niego korzystać sam zamierzam zainwestować w taki sprzęt. Do do amplii poczytałem posłuchałem i zdecydowałem sie na 6007 bo jest wyprzedaż akurat na niego. Później dobiorę sobie zestaw kolumn.
 

konik19

New member
Z przesyłaniem muzyki nie ma problemu... itunes bardzo dobrze sie sprawdza, Głównie mi chodzi o filmy... Mam niezłą kolekcje filmów które bym chciał jeszcze raz ogladnąć z porządnym dźwiękiem. Najlepiej jak bym nie musiał mieć włączonego kompa do tego (wszystko by trzymane bylo na dysku sieciowym/serwerze ) Jak jeździłem oglądać, słuchać i wybierać sprzęt to kiedyś trafiłem do takiego kolesia co miał to świetnie rozwiązane, Na dysku/serwerze miał mnóstwo filmów, ipadem wybierał co chce oglądać i to mu się wyświetlało przez rzutnik na ekranie.. Może sie przejadę do niego jeszcze raz obczaić wszystko jak on to wypodłanczał i czego użył.
 
Do góry