Zestaw głośników 5.1 czy kino-plastik?

pao

New member
Witam wszystkich,
bardzo Was proszę o radę. Mam aktualnie taki zestaw Technicsa: ampli SA-AX530, CD SL-PG590, kolumny JBL TLX-710 oraz odtw. DVD Sony NS36. To w sumie nie rewelacja, ale na razie nie mogę sobie pozwolić na nic lepszego, a w stereo gra, moim zdaniem, w miarę przyzwoicie.

Chciałbym sprawić sobie teraz kino domowe i nie wiem, co będzie lepszym wyjściem, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości:
- zestaw głośników 5.1 - np. CANTON Movie 60 CX, Jamo E 310PDD, Jamo PJ HCS 5000-A PDD, Pioneer S V24 W, JBL SCS 138 lub 140, Tannoy EFX 5.1 (takie sobie wstępnie upatrzyłem, ale może jakieś inne, nawet używane?)
- zestaw kina domowego - niestety tylko plastik - jakiś Samsung albo Panasonic (inne?)
Kino i głośniki najlepiej w kolorze czarnym.

Ten ampli Technicsa ma "6CH Discrete Input", co, jak gdzieś wyczytałem, pozwala przepuścić sygnał DD5.1 i DTS, o ile DVD ma wbudowane dekodery (ten Sony je ma). Ma też wyjście na pasywnego suba - chyba nie będzie problemu z podłączeniem suba aktywnego?

Wymiary pokoju to ok. 4,5x4,5m.
Budżet, jaki mogę na to przeznaczyć, to ok. 900 PLN.

Będę Wam bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i poradę, bo nie czuję się fachowcem w tej dziedzinie.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Shagohad

New member
Bez reklam
Jesli twoje DVD posiada wyjscie 5.1 analogowo, to mozesz zrobic tak:
a) dokupic jakies tanie surroundy, centralny i suba i bedziesz mial kino domowe :), ale prawdziwego skladaka, co nie zawsze bedzie dobrze gralo...;

b) kupic tylko surroundy i centralny lepszej jakosci a suba dokupic kiedy indziej ;

c) wymienic frontowe i kupic jakis bardzo tani zestaw glosnikow 5.1 ;

d) albo kupic zestaw Logitech z 5500. Do kina za ta cene ponoc dobry i podepniesz pod to swoje DVD przez zlacze cyfrowe, ale mozesz zapomniec o dobrym stereo :/ - jak bedziesz chcial sluchac muzyki to sie przelaczysz na technicsa :)

Wszystko w oparciu o kwote 900zl... i podaje tylko przyklady co moglbys zrobic. Inni moga zaproponowac cos calkiem odmiennego, no ale prosiles o pomoc :). Tak szczerze, to ja bym teraz pewnie wybral opcje "d".

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
jeśli budżet jest nieprzekraczalny to też wziąłbym 'd'

jak masz wyjście na suba pasywnego to aktywnego tak łatwo nie podłączysz :-(

możesz jeszcze kupić 4 satelitki(monitory) i dobrać do tego jakiś centralny + sub pasywny
ale z jednej linii będzie bardzo ciężko to dobrać i różnie to może grać...
możesz też postarać się rozbudować to co masz o satelity + centr + sub pasywny

albo :)
sprzedaj to co masz (ampli widzę że 400 to spoczko weźmiesz + te kolumienki) + te 900 i z 1000 zł na raty i coś wymyślimy... może nie najpotężniejszy sprzęt ale jakiś w miarę nowoczesny i ciekawie grający
 

pao

New member
Dzięki Wam za porady, nie napawają optymizmem, ale cóż, takie są realia, a budżet nieprzekraczalny. :confused:

A może taki zestaw KODA będzie w miarę sensowny - surroundy AV-51S v.2 + central AV-51C v.2 + sub pasywny PW 850P? Kosztowo wychodzi nie najgorzej, tylko jak to gra? Wiem, że KODY nie mają najlepszej opinii i cudów nie będzie, ale cena robi swoje...

W najgorszym razie będę musiał zadowolić się na razie plastikowym zestawem (np. Panasonic 160 lub 465, Samsung HTZ110 lub HTX30), dozbierać kasy i za jakiś czas pomyśleć o czymś porządnym.

Pozdrawiam
 

armi

New member
Bez reklam
kup sobie te logitechy - są chociaż markowe i zbierają dobre opinie jak na komputerowe głośniki
Koda mimo wszystko ma kilka w miarę udanych pozycji - ale nawet w tej marce szukasz najtańszych elementów
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Do stereo nie masz wcale takiego zlego tego zestawu. Logitechy w kinie sie sprawdza dobrze. Podlaczysz pod to DVD zlaczem cyfrowym i bedzie gralo git. Nie rozwazaj zestawow samsunga czy innych firm :).
 

pao

New member
W sumie to nigdy jakoś nie przepadałem za plastikowymi zestawami i rozważałem je jako "ostateczne rozwiązanie", kiedy inne moje pomysły polegną... :)

Znalazłem dzisiaj manual i przyjrzałem się tylnej ściance amplitunera i dopatrzyłem się wyjścia SUBWOOFER OUT na cinchu, więc chyba da się bez problemu podpiąć pod to suba aktywnego. Sorki, trochę namieszałem na początku... :oops:

Mimo argumentów przemawiających za Logitechem, kusi mnie KD w oparciu o technicsa i jakiś zestaw 5.1 (lub 3.1) + wymiana DVD z Sony np. na Wiwę 228 lub 280, która ma wyjścia 5.1 i dekodery DD/DTS. Wtedy wykorzystałbym obecnie posiadane fronty i dokupiłbym 2 satelity, centrala (np. Tonsil Fenix) i suba (np. Tonsil Aktiv 100). Namierzyłem też w MM zestaw Tannoya EFX 5.1 za 849pln, więc może to pójdzie... . Ew. może Canton Movie 60 CX.

Czy taki zestaw, mimo budżetowego podejścia do sprawy, zagrałby lepiej od zintegrowanych KD, zwłaszcza tych tańszych? :niewiem:
 
Ostatnia edycja:

Shagohad

New member
Bez reklam
Z tymi tannoyami nie bedzie to glupi pomysl :). Tylko musisz dvd wymienic na takie zeby mialo wyjscie analogowe 5.1. Wtedy bedzie git :)
 

pao

New member
Dzięki Shagohad. Dziś namierzyłem w necie Wiwę (228 lub 280), która ma jednocześnie dekodery DD/DTS i wyjścia 5.1, inne (Manta, Belwood, Ferguson itp.) miały albo niekompletne dekodery albo wyjścia 5.1... albo źle doczytałem.
Wiem, że to trochę kaszanka zmieniać Sony na no-name, ale coś za coś. Niestety, w zasadzie żadne markowe DVD nie ma wyjść 5.1 (znalazłem tylko DVD Pionniera 610, ale to ponad 600pln :shock: ). To chyba już przeżytek (dla takich jak ja ;) ) - teraz HDMI jest standardem (nawet ta Wiwa 280 je ma).

Shagohad napisał:
Z tymi tannoyami nie bedzie to glupi pomysl :). Tylko musisz dvd wymienic na takie zeby mialo wyjscie analogowe 5.1. Wtedy bedzie git :)
Witajcie,
po przemyśleniach i przeliczeniu kasy, postanowiłem nie iść tą drogą, jak mawiał klasyk :) i zostawić poczciwego technicsa i jbl-ki tylko do stereo i postawić na oddzielny zestaw ampli+5.1 tylko do KD.

Ze względów lokalowych (pokój ok.20m) pozostałbym jednak przy małych głośnikach (tannoy efx 5.1, którego mam okazję kupić w dobrej cenie lub canton movie 60) i do tego jakiś podstawowy amplituner, i tu mam kilka typów:
Yamaha 361/363/461
Kenwood 5200
Onkyo 304
Sony DG710

Budżet na ampli to 800-900 pln.

Który z nich najlepiej zagra z takimi maluchami? Ew. może jakieś inne modele warte rozważenia?
Będę wdzięczny za każdą propozycję.
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bravia4000

New member
pao napisał:
o ile DVD ma wbudowane dekodery (ten Sony je ma).
To w końcu Twoje DVD ma analogowe wyjście 5.1 czy nie ma?
Jeśli chcesz zmienić odtwarzacz to wcale nie jesteś skazany na Wiwę, np Panasonic DVD-S100 też ma dekodery i analogowe wyjście. Powiem więcej analogowe wyjścia mają wszystkie DVD z troszkę wyższej półki obsługujące DVD-Audio (bo z powodów antypirackich nie da się oficjalnie wysłać muzyki z takich płyt po złączu cyfrowym).
 

pao

New member
Problem rozwiązany!

Po wielu dniach spędzonych na przemyśleniach, przekopywaniu tego forum oraz wymianie iluś tam maili z Blacninją, w końcu poszedłem po rozum do głowy i wziąłem na raty zestaw Yamaha RXV663/DVD661 z JBL-kami ES20/ES25C do tych moich frontów. Więc mam problem z głowy, a technics pójdzie w inne ręce.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję wszystkim.

PS. Dostałem super ceny od Blackninji, żal było nie skorzystać... ;). Blackninja, wielkie dzięki!!! :eek:k:
 

Bonuz

Member
Witam.
Pierwszy raz na forum. Mam nadzieję że ktoś mi doradzi. Mam do wyboru panasonica SC-PT 860 za ok 1500 zł, czy taki zestaw który udało mi sie znaleźć, amplituner Pionier VSX-417, dvd pionier DV-300, zestaw głośników Koda SG 550 bez subwofera, ewentualnie głośniki koda LX 400 wszystko w podobnej cenie 1500 zł ?
 
Do góry