Zestaw głośników 5.0 do maks 2500zł

Witam. Jaki zestaw głośników 5.0 dla kolegi w cenie maksymalnej 2500 zł warto rozważyć ?? 2500zł to ostateczna granica.
Pokój około 25m2. Amplituner SONY str de 698 (po zakupie głośników, jak dobrze pójdzie gdzieś w przyszłym roku będzie zmieniany na jakąś Yamahę, albo HK z niższych serii. No chyba że źle, to minimum 2 lata). Muzyka 60% , Filmy 40%.
Wstępnie patrzyliśmy na:
JBL LOFT 50
Jamo 606 (ale z tego co widać są odradzane).

Ciężko będzie coś w tej kwocie kupić, ale może jest coś wartego uwagi ?? Lepiej zapytać tutaj, niż zakupić w MM, albo Euro RTV za naradą sprzedawcy, gdzie jest sporo zestawów w takiej cenie :)
 
Czytałem kiedyś o nich i zbierały przychylne opinie. Hans, a odsłuchiwałeś może JBL Loft ??
Jak się słucha muzyki na tych Indianach ?? Nie są przytłumione ?? Jak niskie tony się sprawują, bo wysokie ponoć są na przyzwoitym poziomie ?? Kolega szuka czegoś, podobnie zresztą jak i ja, z miłym dla ucha, rozciągliwym dołem, który nie będzie męczył, a że tak to nazwę otulał i relaksował. Potrafią w miarę dynamicznie zagrać ??
 

hans2

Banned
bas siega bardzo nisko ale nie wychodzi do przodu w stos do reszty pasma. mysle ze moglby sie spodobac koledze.

kolumny nie sa mocno dynamiczne, lepiej brzmia w troche spokojniejszym repertuarze.
 
Czyli bardziej muzyka klasyczna, jazz ?

On słucha dużo Queen, Skorpions, sporo "czarnej muzyki" z Jay-Z, Lil Wayne i Eminemem czy Rihanna na czele, Elektronicznej - Armin van Buuren, Tiesto itp., disco 70-80-90, polskich klasyków począwszy od Niemena, Stan Borysa, Hołdysa, przechodząc przez Perfect, Manaam, Lombard, a kończąc na komercji jaką serwuje np. Radio Eska. Lubi też Adele np. posłuchać.
Można powiedzieć że wszystkiego po trochu :)

Czyli dynamiczniejsze mogą być Melodika BL40 (Roth Oli 40) z tym że one już są ponad budżet ??
Jak Indiany radzą sobie z takim repertuarem j.w. ??
 

hans2

Banned
"czarna", polski rock klasyczny powinno byc bardzo dobrze.
thrash metal czy jakies dubstepy na pewno slabiej niz np rothy.

generalnie w tym najtrudniejszym repertuarze beda gorsze.
z kolei w "normalnym" i spokojniejszym moim zdaniem lepiej wypadna noty.
 
A tak szczerze to jesteś z nich zadowolony, czy czegoś Ci brakuje i chciałbyś je wymienić na coś innego ??

Nie ma ich gdzie u nas posłuchać i jesteśmy zdani na Twoją opinię. Ale tak szczerze powiedziawszy to w cenie do 2500 zł za 5.0 to chyba nie mają konkurencji zbytnio. Może inni użytkownicy coś mogą powiedzieć
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
tak, za te pieniadze jestem zadowolony.
jakbym wtedy mial do wydania wiecej to bym tez mocno przygladal sie innym kolumnom.

edit: dodam ze ostatnio stwierdzilem ze u mnie na razie czynnikiem najbardziej ograniczajacym szeroko pojeta jakosc jest pomieszczenie. jeszcze duzo musze w nim zrobic zanim kolumny zaczna mnie ograniczac.
 
Ostatnia edycja:
Do góry