Zestaw głośników 5.0 do amplitunera Denon AVR-X1000 za ok. 1500zł

zorza

New member
Witam,
Proszę o pomoc w doborze zestawu głośników do Denona AVR-X1000 (tak, wiem nie jest to szczyt marzeń, ale taki mam i na najbliższe lata zostanie).
Mam salon około 24 metrów i wyprowadzone pod podłogą kable do głośników satelitarnych, co chciałbym wykorzystać.
Sprzęt będzie służył zarówno do muzyki, jak i do filmów.

Wolałbym 5.0, bo ciężko mi będzie znaleźć miejsce na subwoofer, ale jeśli doradzicie coś, co będzie brzmieć znacznie lepiej z wooferem, to rozważę wersję 5.1 (subwoofer musiałby być aktywny, bo amplituner nie ma wzmocnienia SW).

To, co do tej pory znalazłem po dwudniowych poszukiwaniach w necie to:

STX KD-200 n 5.0 - 1212zł
QUADRAL QUINTAS 5000 - 1329zł
Yamaha NS-50 + NS-P60 - 1399zł
Jamo 606 HCS3 - 1595zł

Czy możecie polecić bądź odradzić któryś z tych zestawów, lub zaproponować coś lepszego w podobnej cenie?

Ewentualnie mogę na razie zostawić dotychczasowe satelitki (badziewne Denony SC-AM330), całą kwotę przeznaczyć na głośnik centralny i kolumny przednie, a lepsze satelitki dokupić w przyszłości. Pytanie tylko, czy ma to sens.
 

zorza

New member
Jaką muzykę słuchasz ??

STX i Yamahę odradzam od razu
Słucham głównie rocka, klasycznej, czasem nieco metalu.
Ale rzadko z płyt CD, raczej z lenistwa puszczam ze Spotify , gdzie jakość dźwięku nie jest jakaś wybitna (320kbps o ile mnie pamięć nie myli).

Czemu STX i Yamaha odpada? Quadrale i Jamo są lepsze, czy te po prostu słabe?
 

Rafal7

Banned
Chodzi o impendacje kolumn, po prostu ampli się grzeje i wyłącza jak się za ostro daje ognia.
Były tu na forum chyba dwa przypadki i problemu dotyczył mocniejszego amplitunera X 2000
 

zorza

New member
W miarę podobnej kasie Jamo 626 i wtedy juz sub nie potrzebny.
Bo przestrzeń masz sporą do wykorzystania.
JAMO S626 HCS dark apple (5541372122) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Tylko ten widzę, że też ma impedancję 6 ohmów. Czy to nie za dużo jak na mój amplitunerek? Prawda jest taka, że pod spodem mam sąsiada i szaleć nie zamierzam, ale jeśli przy lekko głośniejszym słuchaniu ma się amplituner przegrzewać, to wolę nie ryzykować.

Pytanie jeszcze, czym one się różnią od S 606 HCS 3 ?
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Dla mnie to chyba jedynie wyglądem, 606 mają też świecących plastik który jest dla mnie nie akceptowalny.
 

katka10

New member
Tylko ten widzę, że też ma impedancję 6 ohmów. Czy to nie za dużo jak na mój amplitunerek? Prawda jest taka, że pod spodem mam sąsiada i szaleć nie zamierzam, ale jeśli przy lekko głośniejszym słuchaniu ma się amplituner przegrzewać, to wolę nie ryzykować.

Pytanie jeszcze, czym one się różnią od S 606 HCS 3 ?

W stereo za 1500 to masz o wiele większe pole manewru i wyższą klasę,
Sam mam X1000 i nie mam problemu z grzaniem, a korzystam z BX2 6ohm.
 

fred23

Member
tej Tagi nie słuchałem, Pylon ciekawa opcja

Najlepiej podjedź gdzies i posłuchaj , nie kupuj w ciemno
 
Ostatnia edycja:

zorza

New member
Zdecydowałem się w końcu na QUADRAL QUINTAS 5000. Przed chwilą odebrałem i podłączyłem. Po przesłuchaniu kilku utworów jestem zadowolony i już przekonany, że to był słuszny wybór w tej cenie.
Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.
 

lobos

New member
Bez reklam
Zdecydowałem się w końcu na QUADRAL QUINTAS 5000. Przed chwilą odebrałem i podłączyłem. Po przesłuchaniu kilku utworów jestem zadowolony i już przekonany, że to był słuszny wybór w tej cenie.
Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.

Krótko i na temat ;-) Miłego słuchania w takim razie :)
 
Do góry