Zestaw do "telewizyjnej" części salonu

michal__s

New member
Dzień dobry,

Chciałbym poradzić się szanownych forumowiczów- do telewizyjnej części naszego pokoju wypoczynkowego chciałbym zmontować zestaw 5.1 lub 5.1.2.

Pierwsze pytanie- czy jest sens pchać się w ogóle w kino domowe jeżeli wymiary do nagłośnienia to:

- odległość od TV- 3 metry

- szerokość na jaką mogę rozstawić głośniki- max 2.5 metra

- z prawej strony ściana, z lewej nie ma ściany

Kanapa z której oglądamy tv jest przysunięta do ściany- oddziela ją od ściany tylko kaloryfer. Za nami jest okno z parapetem.

Czy w takiej przestrzeni warto się w ogóle bawić w takie systemy oparte na amplitunerze i kolumnach podłogowych/podstawkowych czy też zostaje mi tylko pseudokino typu soundbar z głośnikami efektowymi z tyłu? Tylko jak pomyślę że miałbym dać około 5k PLN za taką plastikową namiastkę to nie wiem czy w ogóle sobie nie odpuścić tej zabawy.

Drugie pytanie- z mojego zestawu stereo zostały głośniki KEF IQ7 SE. Czy jest możliwość recyklingu, czyli wykorzystania ich podczas kompletowania systemu kina domowego? Mogę kupić amplituner oraz resztę głośników, zawsze to będzie jaka oszczędność.

Jeżeli chodzi o źródła- głównie streaming (Netflix, Prime itp.) oraz PS4, muzyki bardzo mało (przeszedłem na słuchawki). TV Samsung QLED,65", obsługuje Dolby Atmos.

Budżet- nie chciałbym przekroczyć 8k, dlatego używki jak najbardziej wchodzą w grę, tak jak wspominałem chciałbym wykorzystać KEFy które posiadam.

Drugiej części pokoju nie da rady wykorzystać- tam jest trochę większa odległość od źródła ale jest też wyjście na balkon.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i opinie.

Z pozdrowieniami

Michał
 

Attachments

  • Pokój.jpg
    Pokój.jpg
    31,7 KB · Wyś: 15
Ostatnia edycja:
Do góry