Zestaw do stereo a potem upgrade do kd

dratewka

New member
Witam,

Noszę się z zamiarem kupna zestawu amplituner+dvd+fronty. Początkowo zestaw ten będzie służył wyłącznie do słuchania muzyki w stereo, lecz w niedalekiej przyszłośici będę posiadaczem plazmy więc chciałbym mieć otwartą drogę do rozbudowy pod kino domowe. Wszystko ze średniej półki. Słucham pop, muzyka elektroniczna, czasem klasyczna. Pomieszczenie: 25m2. Lubię słuchać niezbyt głośno. Po kilku odsłuchach w salonach, mam dylemat czy wybrać:

1. Denon AVR 2807 + DVD-2930 + KEF IQ7 lub B&W 603 S3

lub

2. H/K 445 + DVD 47 + JBL Studio L880

Gdy słuchałem tych zestawów do wydaje mi się iż Denon zagrał jalby czyściej ale z kolei H/K zagrał cieplej i bardziej miękko. Waham się bo cenowo wychodzi dość podobnie (u Denona jest droższy DVD a z kolei u H/K drożej wychodzi za amplituner i głośniki). Co do głośników to KEF'y w stereo zagrały naprawdę fajnie, B&W również byłem pod wrażeniem, nastomiast JBL L pokazały co potrafią (poczułem się jak na koncercie) przy głośniejszyn odsłuchu. Budzet mam ściśle określony ale nie całkiem zamknięty. Dodam że jestem kompletnym żółtodziobem w tych tematach tzn. dopiero zaczynam.

Czy mógłbym prosić szanownych forumowiczów o swoją opinię n/t powyższych zestawów i ich przydatności do wymienonych przeze mnie preferencji muzycznych? Czy możecie zaproponować coś innego (np inny zestaw głośników, ...) - wtedy będzie mi łatwiej w salonie poprosić o dobranie nowego zestawu odsłuchowego. Dziękuję.
 

Skibus

New member
Ja zaproponuję CA540Rv2 lub jeszcze lepiej 640Rv2 i do tego frony AA Mimas II / Hyperion III a pozostałe kolumny z serii iQ Kefa. Ładnie sie to razem zgrywa i zapewni przyzwoitą jakość w stereo.
 
Do góry