zestaw do pokoju ok 12m

rokob33

New member
potrzebuje rady czy do malego pokoju jak w opisie zestaw ampli yamaha rx v479 + 5.1 harman/kardon hkts 16 bedzie wystarczajacy zastosowanie kino/muzyka /ps3 ,zastanawialem sie nad hkts65 ale roznica w cenie ok 1000zl wiec nie wiem czy przy takich gabarytach pomieszczenia mialoby to sens do zestawu ampli yamachy bo ma jasne brzmienie a chce zeby bylo duzo wysokich cena calosci 3150zl. taniej nie znalazlem
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W tej cenie i na ten metraż będzie OK. Oczywiście 65-tka będzie nieco lepsza, ale mniejsze też raczej dadzą radę. Do kina czy gier wystarczy, ale nie spodziewaj się super brzmienia w muzyce, jeśli jednak puszczasz mp3 z komputera toteż wystarczy.
 

rokob33

New member
W tej cenie i na ten metraż będzie OK. Oczywiście 65-tka będzie nieco lepsza, ale mniejsze też raczej dadzą radę. Do kina czy gier wystarczy, ale nie spodziewaj się super brzmienia w muzyce, jeśli jednak puszczasz mp3 z komputera toteż wystarczy.

nie wiem tylko jak gra ta yamaha rx v479 bo to nowy model i nie ma o niej opini ,na plus to ze ma wbudowane wifi i bluetooth mam nadzieje ze tonalnie bedzie ok, rozgladam sie jeszcze przed kupnem ale widze ze cenowo tak jak pisalem 3150 i nizej nie znajde.
zastanawialem sie wczesniej jeszcze na tannoyami sfx 5.1 ale podobno w porownaniu z hkts16 graja spokojniej i mniej dynamicznie od harmana
 
Ostatnia edycja:

rokob33

New member
ostatnio przygladalem sie w sieci jeszcze zestawowi jbl cinema 610 i tak dla sondazu zadalem pytanie o porownanie tego zestawu do hkts16 dwom sprzedawcom oferujacym w swojej ofercie obydwa tak zeby nie byli stronniczy w opinii i teraz najfajniejsze:

odpowiedz1
''Jeśli zależy Panu na możliwie najlepszej dynamice i efektach to z tych
dwóch pozycji, w zasadzie w ogóle w tym przedziale cenowym głośniki Harman
Kardon będą najlepsze. Oferują one lepszy, trochę głębszy i bardziej
mięsisty bas, przy bardziej 'pudełkowym; JBLu. Również Harman oferuje
lepsza przestrzeń i jakość w ogóle, zarówno jakość brzmienia jak i
wykonania.
Także wybór jest prosty
"

odpowiedz2
''Witam, basu więcej będzie w JBL mamy tutaj lepszy subwoofer, który zagra w większym rozmachem. Co do góry rówież bardziej dosadna będzie w JBL zwłaszcza z Yamahą.''

i teraz badz tu czlowieku madry ha ha:D a co wy o tym myslicie?
 

collider

New member
Bez reklam
W plastikowych kinach glowna robote robi sub wiec zwracaj uwage na ten element. Ten JBL ma chyba 100W a Harman 200W wiec jak dla mnie sprawa jest jasna.
 
Ostatnia edycja:

rokob33

New member
tez tak mysle ze harman bedzie mocniejszy no tak ale wszystkiego sie nie da odsluchac a jak widac opinie moga byc rozne ,a moze ktos sluchal jbl 610?
 

lobos

New member
Bez reklam
Nie wiem jak grają wymienione JBL, ale co do Harmana to mogę polecić.
Mój znajomy ma HKTS od Harman Kardon i w kinie zestaw sprawuje się bardzo fajnie.
Co prawda On ma pokój nieduży tj. 19m2, ale efekty w filmach fajne i przede wszystkim na takim metrażu nie zajmują miejsca tylko są praktycznie "niewidoczne" wisząc sobie na ścianie :)
 

Manky

New member
Lobos, a jak one grają w porównaniu do twoich zensorów ? (w kinie jak i w muzyce ?)
na pewno w kinie mniejsza różnica niż w muzyce, ale może uda opisać ci się różnice ? :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Lobos, a jak one grają w porównaniu do twoich zensorów ? (w kinie jak i w muzyce ?)
na pewno w kinie mniejsza różnica niż w muzyce, ale może uda opisać ci się różnice ? :)
Wiesz co ciężko mi się wypowiedzieć co do muzyki, bo nie słuchałem na tym zestawie.
Oglądałem mecz (po to się spotkaliśmy) i kawałek filmu.
Jako zestaw kinowy na tym metrażu było dobrze. Subwoofer robił swoje chociaż nie wiem jaki on miał zapas?
Mój daję na godz. 10 czy 11 i jest ogień ;-) Jeśli pytasz o muzykę to nawet nie ma co porównywać…
Nie ma takiej możliwości, żeby przyrównywać obie konstrukcje do siebie :)
Ja jestem pod wrażeniem Zensor 7 i bardzo chwalę sobie ten zakup.
Kupę fajnego basu jest w tych kolumnach czego przy odsłuchach tak nie odczułem ;-)
Do tego super jak dla mnie średnica i przyjemne dla ucha, wyraźne wysokie tony.
Przy mini od Harmana nie usłyszysz tyle co na średniej w tym przypadku wielkości kolumnach podłogowych ;-)
W dodatku tak udanych jak Dali :-D
 

rokob33

New member
moze ktos sie orientuje bo nic na ten temat nie znalazlem czy yamaha rx v479
ma taka opcje ze przepuszcza sygnal przy wylaczonym amplitunerze tzn przykladowo podlaczajac do ampli przez hdmi konsole ps3 a ampli do tv poprzez zlacze hdmi arc moge korzystac z konsoli i tylko dzwieku na glosnikach telewizora ?kiedy amplituner jest wylaczony ? i czy jest opcja regulacji opoznienia dzwieku ''delay time'' Pzdr
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
JBL Cinema trochę mniej finezyjne do HKTS, tutaj znajdziemy subwoofery o konstrukcji zamkniętej więc bardziej nadają się do muzyki niż bassreflex.
 
Do góry