Zestaw do pokoju 30m2

slabiaq

New member
Witam, chciałbym zmienić swoje kino domowe. Na początek chce kupić amplituner + jakieś kolumny frontowe. Cena amplitunera mysle ze max 1000 zl a glosników 1500 zl - może to być sprzęt używany. Myśle o zakupie denon avr-2311 + klipsch rf-52. Czy te kolumny ładnie zagrają z tym wzmacniaczem i czy dobrze są dobrane do wielkości pomieszczenia?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Denon powinien ładnie zagrać z Klipsch. Tylko model RF52 będzie za mały na taki metraż. Mimo, że są to kolumny o wysokiej skuteczności i lubiące grać głośno to na tym metrażu może brakować basu. Lepsze by był RF62.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, chciałbym zmienić swoje kino domowe. Na początek chce kupić amplituner + jakieś kolumny frontowe. Cena amplitunera mysle ze max 1000 zl a glosników 1500 zl - może to być sprzęt używany. Myśle o zakupie denon avr-2311 + klipsch rf-52. Czy te kolumny ładnie zagrają z tym wzmacniaczem i czy dobrze są dobrane do wielkości pomieszczenia?

Koniecznie musisz przed zakupem posłuchać denona z klipschami ponieważ może być dla Ciebie zaskoczeniem jak ten zestaw zagra.... Dla mnie było za ostro górą, reszta pasma była przykryta sopranami...:-| Do klipschy bardziej bym brał coś z onkyo...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Starsze Denony w moim odczuciu grały delikatniej na górze (bardziej średnicą) niż nowsze konstrukcje X. Inna sprawa, że Klipsch gra dość mocno wysokimi i nie każdemu to pasuje. Trzeba odsłuchać.
 

lobos

New member
Bez reklam
RF-52 do 30m2 będą faktycznie za słabe.
Mam takiej wielkości salon i jak chcesz Klipscha to zwróć może uwagę na R-28F. To kawał kolumny. Polecam ;-)
 

slabiaq

New member
Dziękuję za odpowiedzi, własnie na wyrazistych wysokich tonach mi zależy więc akurat. Na jakie kolumny oprócz wymienionych Klipscha powinienem zwrócić jeszcze uwagę? Chodzi mi o innych producentów. Gdzie w Poznaniu najlepiej odsłuchać sobie takich kolumn?
 

Sprinter30

New member
Dziękuję za odpowiedzi, własnie na wyrazistych wysokich tonach mi zależy więc akurat. Na jakie kolumny oprócz wymienionych Klipscha powinienem zwrócić jeszcze uwagę? Chodzi mi o innych producentów. Gdzie w Poznaniu najlepiej odsłuchać sobie takich kolumn?

Paradigm tylko audiostrefa

Klipsch / JBL / canton np. Audioplaza, Koris , City Center Saturn

Pamiętaj aby zadzwonić wcześniej i umówić się na odsłuch (Koris, Audiplaza, Audiostrefa)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W Poznaniu jedynym sensownym salonem jest Koris. Zaliczyłem wszystkie. Tylko tu znalazłem profesjonalną obsługę, brak nachalności z jednoczesną chęcią pomocy, z pożyczaniem, odsłuchami nie ma problemu. Niewiele takich punktów w Polsce.
 
Do góry