Zestaw do pokoju 16m2 za 1500-2500 zł

fthljiop.

New member
Witam,
chciałbym jakiś sprzęt do pokoju 16m2 - może być używany.
50% muzyka 30% film 20% gry. Muzyka to głównie rock i metal ale słucham też różnej np: Drum and bass (lubię głęboki i dynamiczny bas)
Chciałbym podłączyć komputer, tuner sat i konsole. Musi być wejście optyczne i wejście słuchawkowe (mile widziane wejście na subwoofer). Regulacja basów, średnich i wysokich tonów. Fajnie jakby było wi-fi i/lub bluetooth ale to już nie jest takie konieczne. Najważniejsze to oczywiście dźwięk... Sprzęt byłby włączony dość często więc chciałbym żeby... "to" nie żarło też dużo prądu...
Wcześniej miałem zamiar kupić mini wieże Denon D40 ale teraz myślę o wzmacniaczu stereo lub amplitunerze + kolumny.
Co można najlepszego kupić za te pieniądze? Proszę o propozycję z przedziałów 1500-2000 zł i 2000-2500 zł
Z góry dziękuję.
 

fthljiop.

New member
Harman HK3700 + JBL Studio 230 lub Dali Zensor 3

Ten smok Harman HK3700 zjada max 310W. Chciałem coś mniej prądożernego gdyż zestaw będzie działał dość często. Wcześniej miałem coś co brało max 50W i mam obawy o rachunek ;)
Nie ma (z tego co widzę) chyba regulacji tonów. Jest jakaś alternatywa w przedziałach cenowych jakie podałem?

Sprawdź Fidelio E5 są dla neibieskich za 2599 zł
Wolę zestaw stereo, nie chcę kina domowego.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie kumasz. Przy takim samym poziomie głośności oba sprzety z maks poborem 310W i 50W pobierają tyle samo. Z tą różnicą, że na wydajniejszym możesz posłuchać głośniej jak będziesz chciał odkręcić :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kolumny na dwóch metrach sobie odpuść, czasy Altusów na meblosciankach minęły 20 lat temu.
Na ścianie już inaczej ale uważam że do stereo nadal totalna lipa...
Pierwszy raz czytam aby ktoś martwił się poborem prądu....
Za tą kasę żadne z Twoich wymagań nie zostanie spełnione w 100%...
Dynamiczny i głęboki bas w kolumnach za 1500zl, zapomnij. Zensor 3 na ścianę średnio choć jest to już jakiś dźwięk gdy się to odpowiednio napędzi, oczywiście do poprawnego wiele mu brakuje...
Kup jakiś DAC i dwie pary słuchawek... Pamiętaj że dochodzi jeszcze akustyka...
 

sturek

New member
Nie kumasz. Przy takim samym poziomie głośności oba sprzety z maks poborem 310W i 50W pobierają tyle samo. Z tą różnicą, że na wydajniejszym możesz posłuchać głośniej jak będziesz chciał odkręcić :)

Nie do końca tak jest.
Testowałem miernikiem i przy niezbyt głośnym odsłuchu taki Denon Ceol "bierze" 12W (klasa D), a Marantz Sr6006 65W :)
 

fthljiop.

New member
Kolumny na dwóch metrach sobie odpuść, czasy Altusów na meblosciankach minęły 20 lat temu.
Na ścianie już inaczej ale uważam że do stereo nadal totalna lipa...

Zmieścisz kolumny podłogowe?

Ostatecznie mogę tak "przestawić" meblościankę że kolumny mogłyby być na podłodze ale w szeregu z meblami po obu "końcach" (nieco cofnięte w stronę ściany - żebym mógł otworzyć szafki). Maksymalna szerokość jednej kolumny to 22cm.
Jeśli takie rozwiązanie ma jakieś ręce i nogi to proszę o propozycję.


Za tą kasę żadne z Twoich wymagań nie zostanie spełnione w 100%...
Dynamiczny i głęboki bas w kolumnach za 1500zl, zapomnij. Zensor 3 na ścianę średnio choć jest to już jakiś dźwięk gdy się to odpowiednio napędzi, oczywiście do poprawnego wiele mu brakuje...

Druga sprawa, to ile trzeba wydać minimum żeby moje oczekiwania zostały spełnione w 100%
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kolego a możesz cyknac fotkę miejsca gdzie mają stać kolumny i w paint je narysować, tak żeby była jasność sytuacji..

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

fthljiop.

New member
Link do rysunku

Jak widać, rys.1 kolumny to czarne prostokąty rys.2 czarne kwadraty :)
Wysokość pomieszczenia 2,5m, długość i szerokość 4m. (16m2)
Jeśli kolumny miałyby 22cm szerokości to byłyby na wcisk między ścianą a meblościanką
(żeby się nie stykały ze ścianą z jednej strony i meblościanką z drugiej to muszą mieć 20cm szerokości lub jeszcze mniej)
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Kolego dramat akustyczny. Jak tam wcisniesz kolumny to słuchać się nie będzie chciało uwierz mi. Ja bym je wystawił przed. Na środek pokoju6

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry