Zestaw do PC i TV, jak to połączyć?

10swi.stak

New member
Witam.

Poszukuję zestawu, który połączę z PC, TV, dekoderem telewizji satelitarnej w przyszłości z konsolą.
Nie wiem tak naprawdę czego szukać. Czy zestawu kina domowego, czy amplitunera i dobierać do tego głośniki.

Interesuje mnie zestaw 5.1. Pokój ma ok 15m2. Do tej pory nie miałem styczności z porządnym dźwiękiem i opierałem się na słuchawkach wątpliwej jakości i głośnikach klasy Genius sp-hf500a ;)

Zestaw ma służyć głównie do gier, ale również do filmów.

Jaki zestaw w przedziale 1500zł-2000zł mogę kupić? Za taką kwotę nie kupię pewnie nawet budżetowego amplitunera, więc raczej jakiś zestaw kina, prawda?

Pozdrawiam.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Z podłączeniem czegokolwiek do amplitunera nie ma żadnych problemów. PC możesz podłączyć zarówno optykiem jak i kablem hdmi, oraz od biedy mini jack-2x rca. Tak samo dekoder można podłączyć zazwyczaj dwojako lub trojako.
 

10swi.stak

New member
A podłączenie mini jack-2xrca nie przejdzie, bo moja płyta główna nie ma tyle wyjść, żeby każdy kanał analogowo podpinać. Jedynie poprzez HDMI z karty graficznej do ampli, z ampli HDMI out do TV. Czy TV/monitor będzie normalnie wykrywany przez PC? Tzn. kiedy będzie przepuszczony przez kino domowe, lub ampli będzie wykrywany normalnie jako monitor? Czy tylko ampli będzie komputer widział?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Podłączenie poprzez hdmi: pc->ampli->tv będzie ok, jednak zwiększy się input lag(ja u siebie mam 2x hdmi z karty wyprowadzone, obraz bezpośrednio do tv, a dźwięk do ampli). W Twoim wypadku, przy klasie sprzętu w przedziale który podałeś, najlepszym rozwiązaniem będzie wyprowadzenie obrazu po hdmi do tv, a dźwięku kablem optycznym do amplitunera. Wyprowadzaniem dźwięku w postaci analogowej z pc nie ma co sobie głowy zawracać, bo to najgorsze rozwiązanie z możliwych.

Ps. Ogólnie przyjmuje się zasadę, że im mniej niepotrzebnych urządzeń w torze tym lepiej.
 
Ostatnia edycja:

10swi.stak

New member
Mój Gigabyte GTX1070 ma tylko jedno wyjście HDMI, więc jedynie trzeba dokupić kartę dźwiękową, albo lepszą płytę główną ;)

Nie będzie żadnych opóźnień w dźwięku i obrazie?

Czy karta Asus Xonar DG będzie dobra? Ma wyjście S/PDIF. Podłączenie tego do kina z wejściem S/PDIF będzie działać bez opóźnień?
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Bez przesady z tym lagiem. Normalnie podpinasz pc po hdmi do ampli i ampli do tv. Wszystko będzie grało i buczało ;)

Ten zwiększony lag zauważy tylko ktoś kto gra profesjonalnie w fpsy.

@Drunk jaki masz inputlag w tv?
 

10swi.stak

New member
@Drunk jaki masz inputlag w tv?

W TV mam pewnie spory, ale na TV gram głównie w FIFE 17, NBA 2k17, więc tutaj pełna rekreacja. Jednak w monitorze mam 1ms, więc tutaj pewnie zauważę różnicę. A gdybym dokupił kartę, np. Asus Xonar DG? Puścił do ampli/kina przez przewód optyczny, obraz przez HDMI do monitora/TV. Obraz i dźwięk nie będą się rozjeżdżać?
 

mataman

New member
Bez reklam
Raczej nie powinny lecz z karty dźwiękowej po optyku w większości gier będzie tylko stereo.

Szkoda zachodu w takie kombinacje, ampli nie wprowadzi dużego laga.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
To jak będzie z udziałem ampli w torze video najlepiej sprawdzić samemu, a karta dźwiękowa do PC to zbędny wydatek.
 

10swi.stak

New member
TV podłącze przez ampli, monitor mogę podłączyć przez DVI bądź przed Display Port, tylko czy dam radę ustawić wyjście obrazu przez np. DVI, a dźwięku przez HDMI w karcie graficznej?
 

Drunk

New member
Bez reklam
TV podłącze przez ampli, monitor mogę podłączyć przez DVI bądź przed Display Port, tylko czy dam radę ustawić wyjście obrazu przez np. DVI, a dźwięku przez HDMI w karcie graficznej?
Najeżdżasz na ikonkę głośności->urządzenia do odtwarzania->ustawiasz hdmi jako domyślne->konfigurujesz jako 5.1 i to cała filozofia. Najpierw sprawdź obraz + dźwięk razem po hdmi, czy nie ma opóźnień podczas "machania" kursorem, bo może się okazać tak jak Kolega wyżej napisał, że nie zobaczysz dużej różnicy.
 

10swi.stak

New member
Chwilowo nie ma nic co odtworzyłoby dźwięk wielokanałowy przez HDMI. Podłączyłem jedynie TV przez HDMI, monitor przez DVI i dźwięk można spokojnie puścić przez TV (HDMI), a obraz na monitor (DVI).

Teraz tylko pozostaje wybrać zestaw. Rozumiem, że w przedziale cenowym 1500-2000 nie ma co się szarpać na amplituner i dobieranie do tego głośników? Lepiej kupić już gotowy zestaw kina? Nie zależy mi na blu-ray, nawet na odtwarzaczu DVD. Potrzebuje czegoś co rozdzieli mi dźwięk przestrzenny na głośniki.
 
Do góry