Zestaw do ok 10tys

forzainter1g

New member
Witam jaki zestaw zaproponujecie do pokoju 65 m kwadratowych.Muzyka wszelaka,z lekkim nasileniem na taka muzyke ostrzejsza rock itp
Cena jak w tytule ok 10 tys
Zestaw musi skladac sie:
Z
Kolumny
Kable
Wzmak
Cd
Tuner

Moj typ:
Kolumny Monitor Audio RX8
Wzmak:Rotel Ra-06 SE
CD:Rotel RCD-06 SE
Tuner:Rotel RT-06RT
Kable:WireWorld ORBIT 16/4

W moim sklepie naliczyli za to:11300zl.
Co powiecie na temat mojego zestawu podajcie tez swoje typy.
 

forzainter1g

New member
Odp

Ciekawa opcja sluchalem zestawu Marantza:
Cd-CD6003
Wzmak-Marantz Pm 7003 na kolumnach Monitor Audio RX6.Bardzo ladnie gralo szczegolnie przy lagodnej muzyce ale przy ostrzejszej widocznie przegrywal z zestawem Rotela wymienionym powyzej jako moj typ.Rotel oddawal bardziej glebie i byl bardziej wyrazisty przy takiej muzyce.
Sadzisz ze mocniejsza wersja wzmacniacza polepszy brzmienie w mocniejszych kawalkach co w ogole da lepszy efekt niz przy zestawie Rotela??
 

forzainter1g

New member
Odp

Masz racje gra to ostro i mi sie to podoba,ale jednak przy lagodniejszych kawalkach np:Sade troszeczke lepiej gral zestaw Marantza,szukam wiec jakiegos zestawu ktory by to polaczyl w takie optimum.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Cześć.

Jeśli lubisz lekko ostrego Rotela i analitycznego Marantz'a to proponuję zerknij na Arcam A18/CD17/T32. Do tego kolumny, które Ci podpasują. Do rocka cięższego proponuję paradigm monitor seria v.6. Do tak dużego pomieszczenia mogą być największe 11.v.6 - co prawda zestaw będzie nieco droższy niż 10k ale wydaje mi się że powinno ci się spodobać ;)
Arcam bardzo fajnie zgrywa się także z kef.
Wg mnie warto by odsłuchać takich zestawień ;)
Przewody bardzo zrównoważone także przy nich bym pozostał, ewentualnie rozważył kimber kable.

Pozdrawiam
 

forzainter1g

New member
Odp

Hmm ciekawa opcja wszystko sie miesci w cenie jednak co do kolumn to juz wybralem i nie zmienie decyzji.
Hmm Arcam w koncu wspolpracuje z MA wiec moze to ladnie grac.Szkoda tylko ze ten tuner dziwnie drogi jakis;/.
A co do zestawu to moge sie nawet pokusic na Arcama A 28 co o tym myslicie??
Wzmak-A18/a28
CD-Cd17
 

mkk1

New member
Arcam to raczej typowa brytyjska szkoła grania , z uwypukloną średnicą i cofniętymi troszkę wysokimi. Po prostu trzeba posłuchać i sprawdzić czy Ci to odpowiada. W każdym razie bez odsłuchów bym nie kupił. Ale przy A18 obawiałbym się że RX8 to trochę za duże wyzwanie i po prostu piecyk może nie wydolić prądowo.

M
 

forzainter1g

New member
Odp

Dzieki za odpowiedzi.Doszedlem do takich wnioskow, w ktorych mam takie zestawy do wyboru:
1.Zestaw
Kolumny Monitor Audio RX8
Wzmak:Rotel Ra-06 SE
CD:Rotel RCD-06 SE
Tuner:Rotel RT-06RT
Kable:WireWorld ORBIT 16/4

2.Zestaw
Kolumny Monitor Audio RX8
Wzmak:Marantz PM8003
CD:Marantz SA7003
Tuner:Marantz ST60003

3.Zestaw
Kolumny Monitor Audio RX8
Przedwzacniacz:Rotel RC-06
Wzmacniacz: Rotel RB 06
CD:Rotel RCD-06 SE
Tuner: Rotel RT-06

4.Zestaw
Kolumny:Monitor Audio RX8
Wzmak:NAD C355 lub NAD C372
CD: NAD 545 BEE
Tuner:Nad 425

Arcama sobie odpuscilem sluchalem go nie podobal mi sie poza tym ten tuner strasznie dorgi;/
Prosze o odpowiedzi co wybrac
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mój wybór już znasz :
2.Zestaw
Kolumny Monitor Audio RX8
Wzmak:Marantz PM8003
CD:Marantz SA7003
Tuner:Marantz ST60003
 

forzainter1g

New member
Odp

Jezeli chodzi o Cambridge Audio to ta nowa seria to porazka wedlug Mnie i wielu innych ekspertow.
Cambridge Audio nowa seria jest jakas bardzo awaryjna jak na sprzet audio.Koles ktory prowadzi sprzet audio w moich stronach takze to potwierdzil mowiac ze najczesciej ludzie na reklamacje przynosza wlasnie sprzet od CA nowej serii.
 

arniparus

New member
Moim zdaniem model 840A byl rewelacyjny. Warto sie porozgladac za tym modelem . Tym bardziej z rybku wtornego - czasami mozna zlapac swietna okazje ....

CD nie musisz juz brac taki wyrafinowany. Moze byc spokojnie nawet 640C no i tuner...
 

arniparus

New member
Trudno tu mowic o czyms starym. To jest topowa seria tej firmy nic nowszego i lepzego nie wydali. Wiec na razie jest to najnowszy produkt z samej gory.

To jest tak jakbys powiedzial ze Accuphase E550 to stary klocek :D

Z doswiadczenie tez wiem ze firmy ktore produkuje co rok nowe modele nigdy nie beda mialy tak profesjonalnych produktow jak najwieksi w branzy ktorzy premiery maja co pare lat. Po prostu pzewaznie bardziej skupiaja sie na wyciaganiu kasy niz nad jakoscia.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jezeli chodzi o Cambridge Audio to ta nowa seria to porazka wedlug Mnie i wielu innych ekspertow.
Cambridge Audio nowa seria jest jakas bardzo awaryjna jak na sprzet audio.Koles ktory prowadzi sprzet audio w moich stronach takze to potwierdzil mowiac ze najczesciej ludzie na reklamacje przynosza wlasnie sprzet od CA nowej serii.
Jak nie potrafi wykazać wyższości proponowanych przez siebie klocków to niech powie, a nie łapie się za taką gadkę :)
CA w modelach x40 były czytniki Sony, w modelach x50 siedzą już CA.
 
Do góry