Zestaw do n

krzycho115

New member
Witam
Już prawie zdecydowałem się na n.
Myslę o takiej instalacji ponieważ nie mam w domu nic tylko zwykły kabel anteny zbiorczej wiec zaczynam od podstaw.
Instalacja będzie następujące (chce wykorzystać Tuner cyfrowy Hyundai 1000 który leży w piwnicy)
Czasza 60
Konwerter quad ustawiony na Eutelsata
2 wyjscia na n
1 wyjscie Hyundai
1 niewykorzystane
konwerter zez na Astrę pojedynczy wypuszczam kabel tylko do Hyundai
Czy takie rozwiązanie jest OK?
 

arsenal

Moderator
VIP
krzycho115 napisał:
Witam
Już prawie zdecydowałem się na n.
Myslę o takiej instalacji ponieważ nie mam w domu nic tylko zwykły kabel anteny zbiorczej wiec zaczynam od podstaw.
Instalacja będzie następujące (chce wykorzystać Tuner cyfrowy Hyundai 1000 który leży w piwnicy)
Czasza 60
Konwerter quad ustawiony na Eutelsata
2 wyjscia na n
1 wyjscie Hyundai
1 niewykorzystane
konwerter zez na Astrę pojedynczy wypuszczam kabel tylko do Hyundai
Czy takie rozwiązanie jest OK?
Prawie O.K. Rozumiem, że zez będzie na Astrę bo to optymalne rozwiązanie.Do instalacji z zezem na Astrę proponowałbym czaszę minimum 80cm. Przy 60 cm. może być problem ze słabszymi transponderami Astry a we wschodniej Polsce nawet brak odbioru przy nieprecyzyjnie ustawionej antenie.
 

dancop

New member
A ja jak to mam w zwyczaju ukradnę wątek i się podłączę :)
Może jestem głupi, ale mam zamiar mieć i C+ i "n" - obecnie nie mam nic.
Doradźcie co kupić, żeby móc odbierac obie platformy...

Czy południowo-zachodnie okna to dobra lokalizacja na antenę?
Pozdrawiam,
DW
 

emigrant

Member
dancop napisał:
A ja jak to mam w zwyczaju ukradnę wątek i się podłączę :)
Może jestem głupi, ale mam zamiar mieć i C+ i "n" - obecnie nie mam nic.
Doradźcie co kupić, żeby móc odbierac obie platformy...

Czy południowo-zachodnie okna to dobra lokalizacja na antenę?
Pozdrawiam,
DW

witam
to moze ja przekleje to samo co pisalem na sasiednim forum :)

"ja mam cos takiego:

http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,201 Triax 115cm +multiblock na 4lnb
http://tiny.pl/73bk konwerter quad na HB i do niego 2 kable od nboxa i 3-ci do tunera cyfry+ i jedno miejsce wolne,
http://tiny.pl/73b8 konwerter single na astre

i na koniec diseqc 4/1 do ktorego pojdzie 4 lnb z 4 satelit ( jeszcze musze dokupic 2 konwertery), kable do nboxa pojda bezposrednio od quada omjajac diseqc

http://nbsd.one.pl/new_dish/dscf1088.jpg "
 
Ostatnia edycja:

dancop

New member

emigrant

Member
dancop napisał:
Czyli mi powinno wystarczyć to? Rozumiem, że i "n" i c+ nadają z tego samego satelity. Czy antena dawana firmowo dla nki czu plusa, po zmianie konwertera, będzie wystarczająca do odbioru drugiej platformy?

"n" i cyfra+ nadaja z tego samego satelisty czyli HB , jezeli bedziesz uzywac ten nbox bez dysku + tuner c+ to starczy Ci konwerter typu twin , jezeli zechcesz nbox z dyskiem i korzystac z pvr/vod + cyfra_plus to wtedy przyda sie konwerter typu QUAD , jezeli nie beda ci ptrzebne inne satelity oprocz HB to powinna wystarczyc czasza 60cm np. ta od cyfry+
 

dancop

New member
emigrant napisał:
jezeli zechcesz nbox z dyskiem i korzystac z pvr/vod + cyfra_plus to wtedy przyda sie konwerter typu QUAD , jezeli nie beda ci ptrzebne inne satelity oprocz HB to powinna wystarczyc czasza 60cm np. ta od cyfry+

Tak własnie myslę - nbox z HDD plus dekoder cyfry. O innych satelitach to pomyslę, jak ewentualnie sie przeprowadzę i będę robił instalację juz w swoim docelowym domu.

Rozumiem, że od konwertera będę musiał pociągnąć trzy kable... 2 do n-ki i jeden do cyfry?
DW
 

emigrant

Member
dancop napisał:
Tak własnie myslę - nbox z HDD plus dekoder cyfry. O innych satelitach to pomyslę, jak ewentualnie sie przeprowadzę i będę robił instalację juz w swoim docelowym domu.

Rozumiem, że od konwertera będę musiał pociągnąć trzy kable... 2 do n-ki i jeden do cyfry?
DW

tak dokladnie czyli potrzebny Ci konwerter typu QUAD

pozdrawiam
 

imalas

New member
Sprzęcik deko drożeje ..........już 499zł za opcję Full



Obraz wysokiej rozdzielczości (HDTV) 720p, 1080i

Skalowanie sygnału SDTV (PAL) do rozdzielczości HDTV (720p, 1080i)

Dźwięk przestrzenny 5.1 Dolby Digital

Elektroniczny przewodnik po programach (EPG)

Menu w języku polskim

Prosta instalacja i obsługa

Złącza: HDMI, USB, EURO, YPbPr i Ethernet

Zgodność ze standardami MPEG 4 i MPEG 2

Cena aktywacji 99 zł.



Obraz wysokiej rozdzielczości (HDTV) 720p, 1080i

Skalowanie sygnału SDTV (PAL) do rozdzielczości HDTV (720p, 1080i)

Dźwięk przestrzenny 5.1 Dolby Digital

Elektroniczny przewodnik po programach (EPG)

Menu w języku polskim

Prosta instalacja i obsługa

PVR - wbudowana funkcja nagrywania, pauzy, przewijania

VOD - możliwość korzystania z dodatkowej biblioteki filmów i programów

Wbudowany twardy dysk o pojemności 250 GB

Złącza: HDMI, USB, EURO, YPbPr i Ethernet

Zgodność ze standardami MPEG 4 i MPEG 2

Cena aktywacji 499 zł.
 

sadaman

New member
Opcja Full czyli nbox recorder HDTV jest za 449zł. Macie błąd w materiałach.

Wydaje mi się że IMALAS ma rację - to nie błąd w naszych materiałach kolego AULE.
Poniżej zamieszczam Screen e-maila jaki dotarł do zarejestrowanych użytkowników na stronie Telewizji Nowej Generacji.
n.jpg


Zatem wygląda na to że to prawda...a póki co żadne sprostowanie nie dotarło.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Nie sadze aby podczas konferencji podali zle ceny, jesli podawali 449zl to powinno tak zostac, wkoncu chyba ustalili to juz jakis czas temu... ale kto wie :niewiem:
 

aule

New member
Zapraszam na www.n.pl tam mozna się dowiedzieć jakie są ceny aktywacji. Wiem że poszła zła informacja o cenie aktywacji za nbox recorder HDTV. na wszystkiech dostępnych teraz materiałach jest to juz poprawione i cena nie zmieniła sie od dnia konferencji tylko wypadł mały błąd.
 
Do góry