Zestaw do kina i do muzyki

markkyy26

New member
Witam wszystkich :)

Przymierzam się do zakupu kina domowego. Pomieszczenie 16 m2. Zestaw ma służyć do muzyki i filmów oczywiście. Ze względów finansowych planuję zakup rozłozyć na raty. tzn najpierw amplituner i głośniki frontowe ( stereo ).
Jeśli chodzi o ampli to zastanawiam się nad Onkyo 505 lub czymś podobnym z HDMI z tej półki cenowej. Ważne dla mnie jest żeby dobrze sobie radził w stereo ( tym bardziej że na początku nie będę miał całego zestawu KD ).
Co szanowni forumowicze mogą doradzić?

Schody zaczynają się przy wyborze głosników. Niestety ze względów umeblowania pokoju mogę wstawić tylko głośniki tzw. podstawkowe. Podłogowe słupki niestety nie wchodzą w grę. Myślałem o głośnikach JBL albo ES 30, Jamo s604 albo ewentualnie jak finanse pozwolą L 830. Stąd moje pytanie: czy tego typu głośniki poradzą sobie jako głośniki stereo?
Druga rzecz: domyślam się że dzisiaj ekranowanie magnetyczne w kolumnach to standard?:)

Zanim wyruszę na odsłuch postanowiłem zasięgnąć trochę informacji

Z góry dzięki za pomoc :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jeżyk

Member
Witam.
Pozwolę sobie "podczepić się pod temat":
Zastanawiam się nad popularnym ostatnio zestawem Onkyo 505 + DVD 405 + Quadrale Quintas, ale im więcej czytam tym większy metlik w głowie:roll:
Moje warunki:
Pokój 16m2 w bloku, muzyka 60%, film i koncerty 30%, PS2 (w przyszłości ps3) 10%.
Muzyka głównie ROCK, METAL (Rammstein, Metallica, Guns n Roses, Kult, Hey ....) ale od czasu do czasu także troche POP typu, Steczkowska, Feel ....
Zestaw będzie podłączony do n-ki i LCD Samsung LE 32 R71. Do wydania max 3.500zł.

Co robiić ???? HELP!
 

markkyy26

New member
blackninja napisał:
Jakiej muzyki słuchasz?
Słucham trochę rocka, trochę techno, trochę popu oraz muzykę klasyczną i elektroniczną. Czyli generalnie wszystkiego po trochu:). dlatego też szukam zestawu jak najbardziej wszechstronnego ( jeśli coś takiego wogóle istnieje :))
Jak są jakieś sugestie lub propozycje co do sprzętu to jestem na nie jak najbardziej otwarty:).
 

Mabri

New member
markkyy26 napisał:
Witam wszystkich :)

Ważne dla mnie jest żeby dobrze sobie radził w stereo

Jeżeli stereo to raczej nie JBL. Jeżeli już mają być z tego obozu, to lepiej Infinity.
Powiem inaczej - jeżeli na raty to proponuję zestaw ONKYO 605/504 z głośnikami jakie są w zestawie np. M-Audio. Na początek wystarczy a jeżeli nie, to możesz póżniej systematycznie wymieniać.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
CA340R dobry amplituner z HDMI
20080215_171433_340R.jpg


Monitor Audio BR2
330.jpg


lub RS1
82.jpg


Zestaw jak najbardziej poprawny akustycznie, jeżeli jednak okaże sie zbyt czysty to AVR145+E30/ES30/L830 :)
 
Do góry