Zestaw do KD i stereo z AVR-X4000?

Jingis

New member
Witam serdecznie,

Jakies 3 lata temu dzieki temu forum stalem sie szczesliwym posiadaczem calkiem niezlego zestawu (jak na tamte czasy i moje finansowe mozliwosci): Klipsch Synergy F1/C1/B2 z ONKYO TX-SR608 + TV Sharp 40" LED Aquos LC40LE810.

Jestem aktualnie w trakcie remontu mieszkania i chcialem przy tej okazji odswiezyc sobie troche moj zestaw Audio/Video. Niestety nie mam tyle czasu co ostatnio na sledzenie najnowszych trendow, czytalem tylko kilka tematow na forum. Zmienily sie tez oczekiwania odnosnie sprzetu, a raczej ograniczenia w postaci zony ;) wiem, ze nie jestem osamotniony w tym przypadku!

No wiec do rzeczy: szukam amplituera i zestawu glosnikow do kina domowego, ktory zagra tez bardzo dobre stereo. Jezeli nie ma takich amplitunerow albo sa bardzo drogie to rozwaze zakup osobnego wzmacniacza tylko do stereo, ale chcialbym miec mozliwosc grania wszystkiego na tych samych glosnikach (czy to jest mozliwe?). Zalezy mi na radiu internetowym i obludze sprzetu ze smarphone'a, dlatego bralem pod uwage amplituner Denon AVR-X4000. Dodatkowo podepne PS3 (poznie PS4) i pradopodobnie NC+. Tak jak wczesniej pisalem po za walorami technicznymi sprzet ma tez zaposkojac estetyczne. Kolor czarny niestety odpada i wszystko musi byc srebrne, biale albo transparentne.

Salon ma 27m2, ksztalt prostokata - 4.20 x 6.20 i plynnie przechodzi w kuchnie, ktora jest przedluzeniem dluzszego boku i ma 8.5m2. Sprzet bedzie stal na jednej z krotszych scian i odleglosc do kanapy to jakies 2.5-3m.

Co do glosnikow to jestem otwarty na wszelkie propozycje. Interesuja mnie 2 opcje:
- ekstra male glosniczki do KD (ktore pewnie w stereo nie zagraja dobrze :/)
- stojace kolumny i jakis centralny, do tego male satelitki

Ile bym chcial na to przeznaczyc. Powiedzmy 8-10k, uwzgledniajac amplituer i glosniki.

Pozdrawiam

Szukam tez TV w innym temacie - http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/108224-55-65-do-bardzo-jasnego-wnetrza-6000-pln.html

PS. I pytanie za 100 punktow - co zrobic ze starym sprzetem, gdzie go sprzedac? Czy sa gdzies miejsca, ktora biora takie sprzety w rozliczeniu?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mozesz kupic tanszy ampli + wzmacniacz, laczysz to razem i masz dwie pieczenie na jednym ogniu.
Czytaj tu, bo ten temat sie powtarza:
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out.html#post804639
Druga opcja, to kupno samego amplitunera, ale juz musi byc wyzszej klasy zeby to dalo przyzwoity efekt w stereo.
Ten Denon jest teraz w dobrej cenie, godny uwagi. Chociaz ja bym wolal zdecydowanie (biorac pod uwage takze stereo) Marantza serii 7xxx.
W Twoim wypadku najlepszym rozwiazaniem bedzie duet (wzmak + ampli).
 

myty

New member
X4000 jest dobry, fajnie działa radio internetowe, ale w stereo niestety jak wszystkie amplitunery jest bardzo średni. Dobrze mówi kolega armanig- wzmak+ampi, to najlepsze rozwiazanie.
 

Jingis

New member
A co powiecie nt. zestawu Bose Acoustimass 10 - Acoustimass 10 home cinema speaker system | Bose

Tak sie zaczynam zastanawiac czy nie lepiej kupic sobie takie male kino i ww. amplituner, a dopiero pozniej jak dozbieram kase i dogadam sie z zona prawdziwe glosniki dedykowane do stereo razem ze wzmacniaczem. Czy w przypadku glosniczkow Bose jest sens kupowac ten amplituner Denon? Moze wystarczylby taki zestawik http://audiostyl.pl/pioneer-vsx-527-bose-acoustimass-10.html

Poza tym czy ktos wie jak to polaczyc z amplitunerem, bo wystepuje chyba taki myk, ze glosniki podlacza sie do suba, a dopiero sub do ampli? I jak najlepiej rozmiescic glosniki, zeby dzwiek sie dobrze roznosil? Mozna wszystko podwiesic pod sufitem?
 
Ostatnia edycja:

Jingis

New member
Stary sprzet, czyli Bose Acoustimass 10, tak? Ale moze nie wprowadzaja nowego modelu, bo ten jest caly czas aktualny, co? A moze tak jest jak w przypadku ich sluchawek z redukcja szumow?

Jak podpina sie ten zestaw H/K i czy jest potrzebny amplituner?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pytałeś co zrobić ze starym sprzętem - na allegro.

BDS780W standardowe wejścia i wyjścia:

sxg5yw.png
 
Do góry