Zestaw do 3k zł

slavtor

New member
czy jest sens kupienia lepszego sprzętu na ten pokój 12m2 :(, wyczytałem z forum, że te kolumny jamo 606 są bardziej pod kino. Ja jednak bym chciał bardziej pod muze. Po przemyśleniach będe mógł zainwestować do 5k zł, zależy od waszych propozycji.
 

armi

New member
Bez reklam
to jest dość sensowny zestaw
może jakiś apli z pre outem i jakiś wzmak do tego - pod stereo i muze ?
pomieszczenie masz dość małe więc może tą kasę można na coś innego przeznaczyć :) np projektor :) do kina
 

Connie1

New member
slavtor napisał:
czy jest sens kupienia lepszego sprzętu na ten pokój 12m2 :(, wyczytałem z forum, że te kolumny jamo 606 są bardziej pod kino. Ja jednak bym chciał bardziej pod muze. Po przemyśleniach będe mógł zainwestować do 5k zł, zależy od waszych propozycji.

Ja szukałem do muzy, ale tutaj z 7k musisz mieć.

Harman/Kardon AVR 255
Monitor Audio BR 6 + BR 2 + BR LCR + BR W10

Możesz zejść na BR 5 i czasowo wstrzymać się z subem BR W10, to wtedy zmieścisz się w 5k. Jak się zastanowić to BR 5 na Twoje metry były by OK (ja miałem 20m2).
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Ja w tej chwili rowniez kupuje kino domowe za 5k. Przegladam oferty jak internet dlugi i szeroki :). Tylko moj wybor padl na:

Onkyo 606 + Wharfedale Diamond 9.5 + SW150.

Wybieram firme Wharfedale gdyz mialem przyjemnosc sluchac zestawu wprawdzie 3x tanszego :) (wharfedale crystal 30), ale podobal mi sie ich dzwiek i po wlasnym odsluchu stwierdzam ze sa to muzykalne kolumny. Na podobny efekt (nawet duzo lepszy) licze przy Diamond 9.5 ;)

Pozdr.
 

Connie1

New member
slavtor napisał:
to fajnie, ten orzech fajnie wygląda, to musze jeszcze do zbierać, warto było dać tyle kasy na ten zestaw, dobrze łupią?

Jak dojdą i to wszystko poskładam, to zdam pełną relację ;)
A łupnia mogą dać niezłego :D

W sumie każdy zestawik daje tyle ile w ampie mocy (najważniejsze są te najsubtelniejsze różnice) - na forum jest nawet kilka opowiadań "jak za pomocą KD ściany przestawiać" :D



Pozdrawiam
 

armi

New member
Bez reklam
np Denon 1908 ma wyjście Pre out
do tego wyjścia podłączasz wzmacniacz stereo i dopiero do niego przednie kolumny, pozostałe są podłączane standardowo do ampli.

Dzięki temu przy słuchaniu muzyki to wzmacniacz napędza kolumny dodając im mocy i brzmienia...

Część użytkowników woli takie rozwiązanie zamiast kupować bardzo drogi i wypasiony amplituner Kina Domowego który w stereo i tak zagra raczej słabiej od takiego rozwiązania jak wyżej...

tylko nie wiem czy w Twoim budżecie jest sens... ale widzę że budżet systematycznie rośnie :) a muzyka jest dla Ciebie dość ważna

ps
Napisał slavtor
ampli z pre outem, wzmacniacz jestes żółtodziobem możesz mnie oświecić

chyba wkradła Ci się literówka i dlatego pisałem czy to do mnie :)

 
Do góry