Zestaw do 35-40kzł.

wszechmogONcy

New member
Witam.
Z góry przepraszam jeśli założyłem wątek w złym dziale, ale mój problem dotyczy zarówno KD jaki Stereo.
Po dłuższym czasie odkładania pieniążków na moje domowe centrum rozrywki wreszcie zdecydowałem się na "małe" zakupy. Potrzebuje telewizora lcd przynajmniej 42". Do tego wzmacniacz stereo (nie chcę 5.1, filmy ok. 10%, platforma n około 40% 50% muzyka (elektroniczna i klubowa) i PS3), CDplayer i odtwarzacz BR. Do tego ( i nie wiem jeszcz czy się zdecyduję) tuner radiowy. I oczywiscie kolumny. Narazie myślałem o takim zestawie:

TV Sony Bravia 46 Z-5500
WZM H/K HK 990
CD H/K HD 990
BR H/K BDP 10
Tuner H/K TU 980
KOL JBL LS 80

Pomieszczenie 25m^2
Odległość od tv ok 4m.
Pokój nasłoneczniny do południa (jednak to nieistotne gdyż na oknach są rolety)
Co Szanowni Znawcy ;) sądzą o takim zestawie?
Ile u Pana Blackninja kosztowałby taki zestaw :) ? (obleciałem fora internetowe i chyba u w/w Pana bedzie najtaniej, co wnioskuje po wielu postach i jak najbardziej pozytywnych komentarzach)
Jeśli nie taki zestaw to co muszę poprawic?
Dodam również, że znam brzmienie hk + jbl i bardzo mi odpowiada.

Czekam na liczne odpowiedzi i porady.
Z gory dziękuję.

Łukasz.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co do telewizorów - to ja zacząłbym od Sharpa 52 XS1 - model na pełnych ledach i jest w rewelacyjnej cenie , do tego Pioneera 5090 h,
Philipsa 52 PFL 9704

Ale za mało danych :
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
preferowana marka?
preferowana wielkość ekranu ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Czego oczekujesz od telewizora ?
Full Hd czy HD ready ?
Czy masz swoich faworytów?
 

wszechmogONcy

New member
Drogi kiki nie zrozumielśmy się :) 35-40tys chcę przeznaczyć na wszystko. a z tego co widzę, to na allegro są chyba 2 sztuki tylko tego sharpa i to w cenie ok 30-32tys.
Jesłi chodzi o telewizor to:
cena: 10.000zł max
pokój: 25m^2 (5 x 5)
marka: najelpiej Sony lub Sharp
w. ekranu: przynajmniej 42", ale lepiej wiekszy.
sygnał: platforma n
odległość: ok 4m.
do podłączenia: wzmacniacz, B-Ray, ps3,
częsciej ogladam wieczorami
nasłonecznienie: do południa jest słońce w pokoju, pozniej juz ok :)
przed tv zasiada: 1, czasami 2 osoby
ulubiony program: kazdego po trochu, najwiecej bede ogladał n-sport, discovery, tvn
tv ma: stać
tv ma: mieć fullHD
faworyci: w/w bravia 46z5500. Powód: 200hz, design, marka. Aczkolwiek jestem otwarty na propozycje, np. sharpa.

Co myślicie o reszcie sprzetu?
 

wszechmogONcy

New member
Wszystko jest w fazie przemyslen i prób.
Ale jak w sklepie zobaczyłem Zetke to musiałem sprzedawce prosić, żeby mnie uszczypnął i pomógł zebrać szczęke z podłogi :p Chodzi mi ooczywiscie o obraz. No coś wspaniałego. Akurat mieli podłączoną n. Normalnie szok.

Poza tym jak sie sprawuje hk bdp 10? nie mam możłiwości naocznego sparwdzenia.. mój wybór na hk opiera się jedynie na fakcie, iż chcę do wzmacniacza, CDeka i tunera odtwarzacz tej samej firmy (wyobrazcie jak to pieknie bedzie wyglądać... 4 segmenty mmrrrr ;) )

Jesli zaś chodzi o audio.
Słuchał ktoś zestawienia hk990 z jbl ls80?
Jak to mniej wiecej gra? Podobnie do poprzednich modeli? (moje ostatnie dośwaidczenie hk + jbl to hk970 + es90).
 

ortax360

New member
Witam

Co do Z5500 - LCD bardzo dobry i polecam .

Sam mam 52z5500 jestem bardzo bardzo zadwololony jest to najlepszy lcd jaki miałem . A trochę ich było .

Tak ,ze kolego WszechmogONcy smiało mozesz go brac na prezentacje .

Pozdarwiam
 
Ostatnia edycja:

wszechmogONcy

New member
No co do telewizora to już mniej wiecej wiem, albo tą Z, albo jeszcze sie zastanowie nad jakimś sharpem.
A co Panowie myśłicie o zestawie audio :) ?
Ponowie pytanie: Słuchaj ktoś już zestawu hk990 + hd990 + jbl ls80?
Jak wypada bdp 10?

Proszę o pomoc i sugestie.
 

z3

New member
Bez reklam
Nie napisales nic na temat swoich preferencji muzycznych, charakterystyki dzwieku, ciezko jest stwierdzic czy cos jest ok bez preferencji.
 

wszechmogONcy

New member
Nie będę już zakałdał nowego tematu w dziale Audio wiec pisze tu. Muzyka zaczynając od słuchanej najczesciej: klubowa (trance, house, electro), rap polski i czasami czarny, troche rocka czasami, alternatywy typu Radiohead. W sumie wszystkiego po trochu ale z przewagą mocniejszych brzmień.
Chcę żeby grało czysto z ładnym niedudniącym basem. Po prostu, żeby mógł słuchać muzyki np. kilka godzin bez męki po 30minutach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tkrawczyk

New member
Jesli moge dorzucic swoje trzy grosze ... nie odrzucalbym na Twoim miejscu WszechMogacy przy zalozonym budzecie Pionka PDP-LX5090.

Wlasciwie to ostatnia szansa na zakup tego TV, a pomimo postepu nadal jest o krok przed wszystkim co sie pojawilo.

Za 10k widzialem gdzies oferte 5090H po pelnej kalibracji dla wszystkich gniazd HDMI !.
 

wszechmogONcy

New member
No dobrze, żebym chciał plazme to bez namysłu w ciemno bym brał 5090. Tylko sęk w tym, że jakos nie bardzo mam przekonanie do plazm. No nie wiem z czego to wynika. Niby nigdy nie miałem plazmy i sie nie zraziłem itp. itd. ale jakos wolałbym chyba jednak LCD. Musze chyba wybrać sie do sklepu i zobaczyć jak to wygląda, ewentualnie wypozczyc. Może nie jest to głupi pomysł. Dzięki za podsunięcie następnej, niewątpliwie miłej ;) rozterki do przemyśleń.

A teraz proszę o odpowiedzi co do audio :) Czekam niecierpliwie.
 

tkrawczyk

New member
WszechmogONcy proponuje porozmawiac z Kikim na privie i umowic sie na prezentacje w domu Pionka, Z-tki i jakiegos trzeciego TV np. Samsunga U9000 na pelnym LED'ie tez z 200 Hz Motionem.

Wtedy masz gwarancje, ze to co wybierzesz optymalnie bedzie dopasowane do Twoich warunkow.

Natomiast w kwestii pozostalych klockow audio:
Kolumny JBL jak najbardziej.
Rozwazylbym osobiscie jeszcze cos od pionka jako mila alternatywe HK.

Pionek jako jeden z nielicznych producentow sam projektuje i produkuje swoje zabawki i w przypadku w 99% przypadkow wstawia osobny tor audio nawet do entry level co w tej klasie jest wielkim rarytasem.

Ponadto gdybys sie zdecydowal np. na Kurasa dysponujesz swietnym Kuro-linkiem.

Komponenty od Pionka do rozwazenia polecam nastepujace:
AMP: Pioneer A-A9MK2-K
SACD: Pioneer PD-D9MK2-K
BR: Pioneer BDP-LX91 / BDP-LX71
Tuner: Pioneer F-F6MK2-K

Alternatywa od Pionka dla serii 9MK2 jest A9-J.

Ponizej pare fotek:
 

Attachments

  • aa9mk2_main.jpg
    aa9mk2_main.jpg
    133,6 KB · Wyś: 241
  • aa9mk2_rear.jpg
    aa9mk2_rear.jpg
    625,4 KB · Wyś: 270
  • ff6mk2k_main.jpg
    ff6mk2k_main.jpg
    111,6 KB · Wyś: 186
  • ff6mk2k_rear.jpg
    ff6mk2k_rear.jpg
    407,5 KB · Wyś: 211
  • pdd9mk2k_main.jpg
    pdd9mk2k_main.jpg
    121,3 KB · Wyś: 155
  • pdd9mk2k_rear.jpg
    pdd9mk2k_rear.jpg
    460 KB · Wyś: 192
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deimos

Banned
No jeżeli chodzi o BDP-LX91 pionka, to jako jego użytkownik moge go polecić w ciemno. Nagroda E.I.S.A też o czymś świadczy.Widziałem go na allegro w okazyjnej cenie za 6500pln. http://www.allegro.pl/item739632407_pioneer_bdp_lx91_top_class_blu_ray.html
Ponadto jako jedyny otrzymał w testach znanego niemieckiego miesięcznika AUDIO nr.2/2009 - max. ilość punktów za jakość obrazu.
Nie udało się to ponad dwukrotnie droższemu Denonowi DVD-A1UD:p -test też w AUDIO nr.9/2009.
A co dla mnie istotne - sprzęt made in Japan, a nie jakaś chińszczyzna, czy made in Malezja.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Mumin6666

New member
wszechmogONcy napisał:
Słuchał ktoś zestawienia hk990 z jbl ls80?
Jak to mniej wiecej gra? Podobnie do poprzednich modeli? (moje ostatnie dośwaidczenie hk + jbl to hk970 + es90).

Jesli byles zadowolony z tego dzwieku to pewnie i LSy Ci podpasuja.
Dla mnie JBL to jest taka marketowka,tylko nieco lepsza i drozsza.
[za wyjatkiem Everestow na ale cena....]
Co do HK,chyba ciezko przyczepic sie do ich wzmacniaczy ale jak bedzie dzialal BD nie mam pojecia.
Osobiscie uzywam BDP-S550 i o ile obraz jest fantastyczny i powala na lopatki w zestawieniu z projektorem Full HD,to dzwiek jest rzadziutki.Obawiam sie ze kazdy popularny BD bedzie tak kaszlal:)
Dlatego przymierzam sie do ktoregos Pioneera z wyzszej polki,oni zawsze robili niezle grajace odtwarzacze.
Nastepna sprawa to pokoj i ustawienie sprzetu,tu tez nalezy powalczyc a mozna zyskac duza poprawe w stosunku do tego co uslyszymy po wypakowaniu sprzetu i ustawieniu po raz pierwszy.
Reasumujac,dla mnie JBLe nie sa ciekawe,maja fatalne gwizdki [ciekawe dlaczego w Everestach sa horny?:)] i dosc efekciarski bas,poszukalbym czegos innego ale to Tobie ma pasowac wiec jesli sluchales JBLi i nie masz uwag,to moze jest to dzwiek dla Ciebie.
 

wszechmogONcy

New member
Podsujmy co nieco i uporządkujmy.
Jeśli chodzi wzmacniacz, cd, tuner i kolumny to jestem już raczej na 100% przekonany co do wyboru. co do BD to na 70%.

Jednak po spędzeniu na forum kilku dni (dosłownie ;p ) już sam nie wiem jaki telewizor wybrać..
bravie 46z5500
samsunga 46b8000
pioneera 5090h... (jakos najmniej mnie przekonuje)

chyba trzeba bedzie napisac do kikiego ;)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Skoro nie widzą ci się plazmy to osobiście polecił bym philipsa 9704 z uwagi na pionierskie podświetlenie, obraz ciemnych scen oglądany nocną porą będzie zachwycał.

Swoja drogą co jak co, ale prezentacja jak najbardziej była by wskazana, jeśli naprawdę chcesz być zadowolony. Kiedyś kupiłem w ciemno bardzo drogie LCD to po dziś dzień żałuje. Widziałem zawsze w sklepach obraz BR na LCD i mówiłem sobie to jest to, przyglądałem się długo przed zakupem nie mogąc znaleźć żadnych wad w obrazie. Okazało sie jednak ze to co w sklepie wyglądało bosko w domu odstraszało. Nie orientuje się ile taka prezentacja kosztuje, może w okolicach tysiąca zł, ale z perspektywy czasu nawet taki wydadek wydaje mi sie niczym pamiętając o niezadowoleniu które mam do dziś.
 
Do góry